Bir sonraki akıllı telefonunuzun en son güncellemeleri aldığından nasıl emin olunur?

Her gün, bir kabusta uyanıyormuşsun gibi. Yeni bir akıllı telefon almak üzeresiniz ve dünyadaki cihazların yarısının bir milyardan fazla olduğunu unutmayınız. Çaresiz hissediyorsunuz, evin etrafında koşuyorsunuz ve kendinize tekrar tekrar soruyorsunuz: En son Android güncellemelerini alma şansına sahip bir akıllı telefonu nasıl satın alabilirsiniz? Otur ve dinle, çünkü senin için bazı hayati tavsiyemiz var.

  • Android 8.0 Oreo: Son haberler ve özellikler
  • Run-down: Tüm Android Oreo'nun süper güçleri

Paylaşacağımız ipuçları çok basit görünebilir, ancak iyi bir satın alma için tüm kriterleri hatırlamanın zor olduğunu unutmayın. Yani bir şey satın almadan önce durun ve hafızanızı yenileme fırsatını kaçırmayın.

It’s not that simple to upgrade your device, so you have to keep an eye out. / © AndroidPIT

Üreticinin serisinin tarihçesini kontrol edin

Bu eski bir gelenek. Bir satın alma işlemi yapmadan önce, internetteki cihaz hakkında bilmek istediğiniz her şeyi arayın. Tam yapılandırmasına ve incelemelerine ek olarak, markanın güncellemeleri ne kadar düzenli aldığına ilişkin üretim sorunları ve belirli bilgilerle de karşılaşabilirsiniz.

Opinion by Stella DauerA little research before you buy can save a lot of trouble in the long termWhat do you think?505013 participants

Bir marka, bir akıllı telefonun tüm akıllı telefonlarını güncelleyeceği bir cihazı güncellediğinden; tam tersi doğrudur. Belirli bir ürün hattının güncellemeleri alması oranını aramak daha akıllıdır. Örneğin, Samsung'un S hattını J çizgisine göre yükseltmesi daha olasıdır.

Hattın geçmişini diğer kullanıcılarla kontrol et

Bir markanın cihazlarını güncelleme geleneğini kontrol etmek önemli olsa da, kullanıcıların ne söylediğini görmek de çok önemlidir. Cihazı veya markayı takip eden çevrimiçi toplulukları arayın ve kullanıcıların neler söylediğini görün.

Forumumuzu kontrol edebilirsiniz, ancak Facebook, Google+ veya Telegram gruplarını da arayabilirsiniz. Kullanıcılar genellikle sağladıklarından daha fazlasını vaat eden ve resmi bilgilere rağmen bazı cihazları güncellemeye her zaman yavaş olan üreticilerden daha doğru bilgi sağlarlar.

Manufacturers like to customize Android devices. / © AndroidPIT

Bu sene amiral gemisi al

Tamam, herkesin bunun için parası olmadığını biliyoruz, ama bu bizim en geçerli ipuçlarımızdan biri ve dikkate alınmalıdır. Mümkün olduğu kadar güncel bir cihaz sahibi olmakla ilgili çok fazla ilgisi olan biriyseniz, biraz daha fazla harcamaya ve üst düzey bir akıllı telefona sahip olabilirsiniz.

  • 2018'in en iyi Android telefonları

Ayrıca yeni bir cihaz satın almadan önce en az bir ay beklemek akıllıcadır. Bu, bu konuda ve olası kusurları hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacaktır ve fiyat da önemli ölçüde düşebilir. Samsung, LG ve Sony gibi en iyi markaların en az bir güncelleme alması ve ikinci bir tanesini alması daha olasıdır (eğer şanslıysanız, hatta belki de üçüncü). Bunun dışında, genellikle Android'in en son sürümüyle pazara ulaşırlar, ki bu ucuz hatlar genellikle eksiktir.

As Samsung’s flagship, the S9 will certainly receive some updates. / © AndroidPIT

Daha yüksek satışlara sahip daha iyi bilinen markalar için alışveriş yapın

Bu bariz görünen bir ipucu, ama bu çok önemli. Birçok küçük şirket sadece birkaç cihazı piyasaya sürüyor ve ürünlerini yükseltme konusunda çok az veya hiç endişe duymuyor. Bu cihazlar genellikle jeneriktir, Çin'de satın alınan ve daha sonra başka ülkelerde satılmış olan tasarımlardır.

Ve tabi ki, bu küçük şirketler akıllı telefonlarını yükseltmekle sonuçlanabilir, ancak olasılıklar her zaman düşüktür. Sony, LG ve Samsung (ya da Xiaomi, OnePlus, Google ve Huawei) gibi markaların yanı sıra bir Android güncellemesi alacağınız için bir miktar güvence sağlayacak. Sadece bu listedeki diğer öğeleri de kontrol ettiğinizden emin olun.

Android One veya Google’dan cihaz seçin

İşte biraz daha basit ve biraz araştırma gerektirebilecek bir ipucu. Android'de daha hızlı ve daha sık güncellemeler yapmak istiyorsanız, Android One veya saf Android hisse senedi ile gelen cihazları düşünün. Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki makaleye göz atın:

  • Android One cihazları yavaş ama emin adımlarla ABD'ye geliyor

ABD'de artık Android One ile bir Motorola Moto X4 veya HTC U11 Life satın alabilirsiniz. Ve diğer bölgelerde, Nokia 7 Plus, Nokia 6 ve Nokia 8 Sirocco da dahil olmak üzere, Android One ile kullanılabilen bir çok başka cihaz var. Ayrıca, en saf Android yazılımı ile gelen ve en hızlı güncellemeleri alan Google'ın Pixel satırındaki cihazları da seçebilirsiniz.

Taşıyıcılardan satın alma

Bu üzücü ama doğru. Ne yazık ki, mobil taşıyıcılar tarafından satılan cihazlar, sistem güncellemelerini aldıklarında ekstra bir zorluk katmanına sahip olurlar. Bir güncellemenin kilidi açık bir cihaza her ulaştığında, taşıyıcı uygulamaları, sistem ayarlarını ve olası işlevleri dahil etmek için başka bir ayar turundan geçmesi gerekecektir. Bu her zaman böyle değildir, örneğin Galaxy Note 8, taşıyıcı sürümlerinde biraz daha erken Oreo aldı. Yine de, yine de iyi bir kuraldır. Sadece yukarıda belirtildiği gibi üreticinin tarihini araştırmayı unutmayın.

  • Android P: Hangi akıllı telefonlar ve tabletler güncellemeyi alacak?
  • Neden hala ilk Piksel'i satın almayı düşünmelisiniz?

Yukarıdaki makale, hangi cihazların Android P'ye bir güncelleme alacağını size söyleyecektir, ancak gerçekten bilmeniz gereken şey, bir cihazın aynı modelinin, kilidi açık olsa bile, operatöründen güncelleme almamasıdır. sürüm bir güncelleme alır. Bu nedenle, herhangi bir şüpheyi önlemek ve cihazın kilidini satın almak en iyisidir.

İpuçlarımız hakkında ne düşünüyorsunuz? Güncel bir akıllı telefona sahip olduğunuzdan emin olmak için başka püf noktaları biliyor musunuz?

Google Pixel 2 XL'yi nereden satın alabilirim?

  1. Google Pixel 2 XL pixel2 xl 6 inç 4GB RAM 64GB ROM'dan AB Siyah Gemisi Wty £ 612.02 £ 612.02 £ Teklif Yap
  2. Google Pixel 2 XL pixel2 xl 6 inç 4GB RAM 64GB ROM Sadece Siyah Shp fm AB gerçek £ 615.80 £ 615.80 teklif Giriş
  3. Google Pixel 2 XL – 64GB – Just Black (Unlocked) Akıllı Telefon YEPYENIĞI 625,00 £ 625.00 Teklif Yap
  4. Google Pixel 2 XL 64GB Siyah Akıllı Telefon Unlocked £ 625.00 £ 625.00 Teklif Yap