Bir su hasar nasıl Galaxy J7 düzeltmek, kendi başına İndirme Modu açar

# GalaxyJ7, Galaxy S7 ve S8 gibi IP68 sertifikasına sahip değil, bu yüzden küçük bir miktar su bile ona zarar verebilir. Bugünün sorun giderme makalesi ıslak bir Galaxy J7 ile nasıl ve ona zarar en aza nasıl indirileceği ile ilgilidir. Ayrıca, J7, Odin Mode’a kendi başına önyükleme yapıyor gibi göründüğü için bir kullanıcının ortaya çıkardığı ilginç bir durumu da ele alıyoruz. Bu yayını yararlı bulacağınızı umarız.

Kendi #Android sorununuz için çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Problem 1: Bir zarar görmüş Galaxy J7 nasıl su çözülür

Telefonum dün ıslandı (ancak tamamen suya batmadı) ve ıslanınca 20 dakika kadar fark etmedim. Parçalara ayırdım ve sildim ve sonra pili tekrar el fenerine koyduğumda yanıyor ama telefon açılmıyor. Bu, telefonumun tamamen kızarmış olduğu anlamına mı geliyor? Bir mısır unu çantasına koydum (pirinç yoktu) ve daha kuru görünüyor (kamera merceklerinin içinde yoğunlaşma boncukları yok) ama pili taktığımda ve gücü açmaya devam ettiğimde hala aynı şeyi yapıyor. Isınması ve kurumasına yardım etmek için fişe takmam gerekir mi? Ne yapacağımı bilemiyorum. Telefonum için umut var mı? Gerçekten yeni bir telefon almak zorunda kalmak istemiyorum. Lütfen yardım et. Btw aşağıdaki android sürümünü bilmiyorum. – Hopeferguson30

Çözüm: Merhaba Hopeferguson30. Bir Galaxy J7 ve varyantları suya dayanıklılık korumasına sahip olmadığı için Galaxy S7 ve S8’den daha fazla suya maruz kalmalarına karşı savunmasızlar. Eğer J7’niz ıslanmadan önce normal çalışıyorsa, su bileşenlerden birine zarar vermiş olmalıdır. Genellikle, bir telefon suya maruz kaldıktan sonra açılmazsa, genellikle hasarlı bir batarya veya kısa devre IC’sinin sonucudur. Bu iyi bir işaret değil ve böyle bir durum tamiratla bitirme eğilimindedir. Telefonunuzda şu anda donanım arızası belirtileri gösterdiği için durumunuzla ilgili çok iyimser değiliz. Açıkçası, bir yazılım çözümü ile tamir edemezsiniz, bozuk bir batarya söyleyemezsiniz. Batarya su ile hasar görmüşse, yapabileceğiniz en az yenisini almak ve hasarlı olanı değiştirmek. Aynı prensip diğer hasarlı bileşenlere ve hatta anakart için de geçerlidir.

Benzer koşulları olan diğer kullanıcıların yararına, bir akıllı telefon ıslanırsa yapabileceğiniz şeyleri tartışmaya çalışırız. Ayrıca, DO’lar kadar önemli oldukları için DON’TS ‘u da bu durumlarda dahil edeceğiz.

Akıllı telefonunuz ıslanırsa ne YAPILMAMALIDIR:

    Telefonu tekrar aç. Hızlı bir şekilde öldürme darbesi almayı planlamıyorsanız, asla ıslak elektroniği açmaya çalışmayın. Islak bir anakart, elektriğin doğrudan bağlanmaması gereken diğer bileşenlere daha kısa yollar almasına neden olabilir. Bir ana kartta kısa devre olursa, birkaç bileşen kalıcı olarak hasar görebilir. Temel olarak, daha sonra kalıcı sorunlara neden olabilecek bir ıslak tahtanın devrelerini aktif hale getirmekten kaçınmak istersiniz. Telefonunuz zaten kapalıysa, olduğu gibi bırakın. Telefonunuzu şarj etmeye çalışın. Telefonunuzu açmak gibi, ıslak elektronik şarj etmek, kısa devre meydana geldiğinde bileşenlere zarar verebilir. Asla yapmayın. Telefonu bir fırının yanına, doğrudan güneş ışığına veya ısı kaynağına yerleştirin. Islak bir telefonu kurutmanın uygun bir yolu var. Asla daha kısa sürede daha kısa sürede kuruma yolunu almayınız. Bunu yapmak büyük olasılıkla bir tasarruf eyleminden ziyade donanım için ölüm cezası olacaktır. Su gibi, çok fazla ısı elektronik bileşenleri öldürebilir.

Islak bir telefonunuz varsa yapılması gerekenler

Islak bir telefonla uğraşırken derhal doğru adımları atmak, hasarı önlemek veya en aza indirmek için çok önemlidir. Unutmayın, su ve elektronikler karışmaz. Suya dayanıklı telefonların bile kasıtlı olarak suya maruz kalması amaçlanmamıştır. Aşağıda verdiğimiz adımlar, tedaviden ziyade “ilk yardım” uygulamasından daha fazladır. Telefonunuz su ile ilk temasını takiben donanımda hasar görmüşse, yapabileceğiniz en fazla zararı en aza indirmektir. Telefonunuzu daha sonra göndermeniz gerekir, böylece bir teknisyen hasarlı bileşeni onarabilir veya değiştirebilir.

Adım # 1: Telefonu hemen sudan çıkarın.

Bu sağduyu. Herhangi bir normal akıllı telefon kullanıcısı bile bunu yapacak bir reflekse sahip olacaktır. Suya dayanıklı olmayan telefonunuza biraz daha uzun süre işkence etmek istemiyorsanız, sudan çıkartmanız bir zorunluluktur.

Adım # 2: Yukarıdakiler YAPILAMAZ bölümünü kontrol edin.

Adım # 3: Telefonu sökün

İdeal olarak, telefon sudan çıkarıldıktan hemen sonra sökülmek zorundadır, ancak bunun söylendiğinden daha kolay söylendiği için, kendinizi yalnızca kullanıcı tarafından çıkarılabilir parçalarla sınırlandırmanızı öneririz. Telefonunuz bir durumdaysa, çıkardığınızdan emin olun. SIM kartı ve varsa SD kartı çıkarın. Aynısı akü için de geçerlidir (sadece çıkarılabilir akülü üniteler için). Kullanıcı tarafından çıkarılabilir parçaların ötesine geçmek, telefonunuzun şu anda sahip olduğu garantiyi geçersiz kılabilir. Cihazınızın garantisini ihlal ettikten sonra, Samsung, cihazı bir ücret karşılığında tamir edebilir veya düzeltemez. Telefonu, daha fazla açmak ve sökmek için çıkarılamayan bir pili söküp sökmek ve anakarttan çıkarmak için kullanabildiğinizden emin değilseniz (ve elbette, garanti dışı onarım için ödeme yapmaya hazırsanız, cihazınızı yapamazsanız) sonra tekrar çalışın), deneme bile. Bir telefonu açmak özellikle ilk zamanlayıcılar için karmaşıktır.

Ancak, telefonu en iyi şekilde en alt düzeye çıkarabilirseniz, nemin gizlenebileceği köşe ve korniş sayısını azaltmak için yaptığınızdan emin olun. Bunu yapmak, daha fazla bileşene zarar vermekten kaçınacak ve daha sonra parçaların daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.

Adım # 4: Telefonu kurutun

Islak bir telefonu kurutmanın birkaç yolu vardır. Tecrübelerimize göre, herhangi biri, doğru bir şekilde yaptığınız sürece çalışabilir. İlk önce telefonu veya bileşenleri temiz yumuşak bir bezle sildiğinizden emin olun. Bunu yaptıktan sonra, aşağıdaki püf noktalarından herhangi birini yapmaya devam edebilirsiniz.

Pirinç numarasını kullanarak telefonu kurutun

Bazı uzmanlar bir telefonu ya da sökülmüş parçaları bir pirinç torbasına koyup birkaç gün kurumalarını önerir. Pek çok hanenin pirince kolayca erişebileceği için kullanımı kolay bir bileşen olabilir. Bileşenleri daha önce sildiğinizi varsayarsanız, bunları bir pirinç torbası içine koymanız gerekir. Her şeyi pirince gömdüğünden emin ol. Pirinç nemi emmekte iyidir ancak bu işin yapılması günler alabilir. Öldürmek için zamanınız varsa, bu sizin için en kullanışlı seçenek olmalıdır. Kilitli kapalı bir çanta kullandığınızdan emin olun.

Telefonu silika jel kullanarak kurutun

Silika jel genellikle elektronik kutularda bulunur. Pirinç gibi silis jeli de çevresini kuru tutmada etkilidir. Nemli ülkelerden gelen tüketiciler elektronik kutularında sıklıkla silika jel ile karşılaşırlar. Silika jelin ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, yerel elektronik mağazasını veya bölgenizdeki herhangi bir elektronik veya elektrik mağazasını ziyaret etmeyi deneyin. Telefonunuzu veya onunla parçalanmış bileşenleri örtmek istediğinizden istediğiniz kadar satın alın. Pirinç kullanmakta olduğu gibi, parçaların tamamen kurumasını sağlamak için telefonunuzu en az 3 gün boyunca silika jel paketleriyle çevrili bir çantada bıraktığınızdan emin olun. İçerideki her şeyi mühürlemek için bir kilitli dolap kullanın.

Telefonunuzu bir profesyonelin kurumasına izin verin

Islak elektronikleri kullanan tamir atölyelerinde, cihazları dakikalar veya saatler içinde kurtarabilen özel bir alet bulunur. Para bir sorun değilse, profesyonelin tüm kurutma ve onarım işlemlerini sizin için halletmesine izin verin.

Adım 5: Telefonu açmaya çalışın

Telefonunuzu birkaç gün kuruttuktan sonra, çantadan çıkarın ve her şeyi tekrar monte edin. Ardından, telefonu tekrar açın ve ne olduğunu görün. Her şey eskisi gibi olduysa (gözlemlenebilir sorun yok), önümüzdeki birkaç gün içinde sorunlara dikkat edin. Şanslıysanız, telefon iyi çalışmalıdır.

Adım 6: Onarım için gönderin

Telefon açılmazsa veya belirgin hasar veya sorun belirtileri görecekseniz, cihazda neyin yanlış olduğunu görmesi için profesyonelin donanımı kontrol etmesine izin vermeniz gerekir. Bir telefonu suya maruz bırakmak neredeyse her şeye yol açabilir, bu yüzden neyin zarar görüp neyin zarar vermeyeceğini söyleyemezsiniz.

Sorun 2: Galaxy J7 İndirme Modunu kendi kendine açıyor

Samsung J7 max var. Bu sabah cevapsız metinlerimi ve çağrılarımı kontrol etmeye gittim ve cihazım bir önyükleme modunda ve İndiriliyor olduğunu bildirmek cihazı kapatmıyor. Açık olan önyükleme seçeneği “güvenli indirme etkin” dir, bu nedenle cihazı yeniden şarj ettikten sonra artık normal duruma döndüğünü anlıyorum. Buna ne sebep oldu? endişelenmeli miyim telefonum saldırıya uğradı mı? nasıl söyleyebilirim? Ne yapmalıyım? – Gary Marshall

Çözüm: Merhaba Gary. “İndiriliyor… aygıtı kapatmayın” ekranı, Odin Modu dediğimiz şey. Teknisyenlerin veya kullanıcıların yazılımda değişiklik yapmalarını sağlamak için Samsung cihazlarındaki Android’den ayrı bir yazılım ortamıdır. Örneğin, cihazınız için resmi olmayan bir üretici yazılımı kullanmak istiyorsanız, yanıp sönen bir prosedürü gerçekleştirmek için önce cihazınızı Odin Modu veya İndirme Modu’na başlatmanız gerekir.

Odin Moduna erişme, aşağıdaki adımları izleyerek gelir:

    Giriş ve Ses Kısma tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy logosu ekranda göründüğünde Güç tuşunu bırakın, ancak Ev ve Ses Kısma tuşlarını basılı tutmaya devam edin.

Gördüğünüz gibi, Odin Mode’a erişmek için basılması gereken belirli bir donanım düğmesi kombinasyonu var. Doğru düğmelere basmadan, kendi başına yapmasına neden olan bir yazılım hatası yoksa, telefonunuz Odin Moduna gitmemelidir.

Genellikle Samsung cihazlarının, başarısız bir yanıp sönme prosedüründen sonra veya özel, resmi olmayan bellenim kullanıyorlarsa İndirme Modu’na gittiğini görüyoruz. Son zamanlarda yazılımda sistem değişiklikleri yaptıysanız, o zaman neden ondan gelmesi gerekir.

Telefonunuz hiç değiştirilmediyse veya özel yazılım kullanıyorsa, bir kerelik hata olabilir. Telefonunuzun saldırıya uğradığını sanmıyoruz, ancak öyleyse, bunun nedeni muhtemelen ilk önce kötü amaçlı bir uygulama yüklediğinizdir. Yalnızca doğrulanmış ve saygın geliştiricilerden güvenli uygulamalar yüklediğinizi bildiğinizden emin olun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.