Bir Wi-Fi ağından bağlantıyı kesen bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefonu nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefon kullanıcılarının yeni bir cihaza sahip olmaları gereken ilk şeylerden biri, İnternet'e gitmek için Wi-Fi kullanmaktır. Genellikle, her şey ilk kurulumdan sonra iyi çalışmalıdır. Ancak, erken sorunların ortaya çıkmasına neden olabilecek faktörler vardır. Sonuç olarak, Wi-Fi bağlantı işlevleri amaçlanan ve olumsuz belirtiler ortaya çıktıkça çalışmayacaktır. Bu yazıda ele alınan yeni HTC U12 / U12 + akıllı telefonunu etkileyen yaygın ağ sorunlarından biridir. Bu yeni HTC akıllı telefona sahipseniz ve Wi-Fi ağından bağlantıyı kesmek için bazı nedenler varsa, denemeniz için bazı basit çözümler hazırladım. Daha fazla bilgi edinin ve gerektiğinde yardım alın.

Daha ileriye gitmeden önce, bu gönderiyi sorununuza çözüm bulmaya çalıştığınız için bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten hitap ettiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bazılarına zaten çözüm sunduk, dolayısıyla sizinkilerle benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalıştık. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımızı doldurup ankete katılın.

içindekiler

 • İlk çözüm: Wi-Fi'yi kapatıp açın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
 • İkinci çözüm: Tüm arka plan uygulamalarını sonlandır / kapat.
 • Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki Wi-Fi ağlarını unutun.
 • Dördüncü çözüm: HTC U12 / U12 + cihazınızda ağ ayarlarını sıfırlayın.
 • Beşinci çözüm: Yazılımı güncelleyin ve HTC U12 / U12 + cihazınızda önbellek bölümünü silin.
 • Diğer seçenekler
  • Bizimle iletişime geçin
 • Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
 • Ağlar sekmesine dokunun.
 • Ardından özelliği kapatmak ve tekrar açmak için Wi-Fi düğmesine dokunun.
 • Wi-Fi'yi kapatıp açtıktan sonra, önbelleğe alınan dosyaları ve bozuk verileri dahili bellekten çıkarmak için telefonunuzu yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama). Bunu yapmak için, Güç düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve sonra telefonun gücü çevrildiğinde iki düğmeyi de bırakın.

  Telefonunuz bu numarayı gerçekleştirdikten sonra hala Wi-Fi ağından ayrılırsa, diğer seçenekleri denemeniz gerekir.

  İkinci çözüm: Tüm arka plan uygulamalarını sonlandır / kapat.

  Arka plan uygulamaları, kilitlendiğinde veya bozulduğunda, telefondaki belirli işlevleri etkileyebilir. Bu olduğunda, olumsuz belirtiler tetiklenir. Cihazınızın sık sık Wi-Fi bağlantısı kesilmesine neden olmasına neden olmamak için HTC U12 / U12 + cihazınızdaki tüm arka plan uygulamalarını şu adımlarla temizleyin:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine dokunun.
  3. Uygulamalar'a dokunun.
  4. Tüm uygulamaların bir listesini görüntülemek için Tüm için dokunun.
  5. Listeden bir uygulama seçmek için dokunun.
  6. Durmaya Zorla'ya dokunun .
  7. Onaylamak için Tamam'a dokunun.

  Arka plan uygulamalarınızın kalanını temizlemek için aynı adımları izleyin, ardından önbelleği boşaltmak için telefonunuzu yeniden başlatın. Bunu deneyin ve Wi-Fi bağlantınızı stabilize edip etmediğinizi görün. Değilse, bir sonraki seçeneği göz önünde bulundurun.

  Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki Wi-Fi ağlarını unutun.

  Ayrıca, ağınızın bozulmasından dolayı cihazınızın kablosuz ağa güvenli bir bağlantı kuramaması da mümkündür. Bu durumda, bozuk ağın cihaz belleğinizden unutulması veya silinmesiyle sorun çözülecektir. Ağı sildikten sonra, kablosuz ağınızı yeniden ayarlayarak ağ bağlantılarınızı yeniden başlatabilir ve ardından ilk kurulumdan sonra telefonunuzun ilk kez yaptığı gibi Wi-Fi'ya bağlanabilirsiniz. İşte nasıl:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Ağlar sekmesine dokunun.
  3. Gerekirse Wi-Fi özelliğini açmak için Wi-Fi düğmesine dokunun.
  4. Devam etmek için Kablosuz'a dokunun.
  5. Ardından silmek istediğiniz Wi-Fi ağına dokunun ve basılı tutun.
  6. Kablosuz ağ silme işlemini onaylamak için Ağı unut düğmesine dokunun.

  Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından aşağıdaki adımlarla kablosuz ağa tarayın ve yeniden bağlanın:

  1. Ayarlar-> Ağlar sekmesine gidin.
  2. Ardından Wi-Fi'yi etkinleştirmek için Wi-Fi düğmesine dokunun.
  3. Wi-Fi'ye dokunun ve ardından Wi-Fi ağınızı listeden seçin.
  4. İstenirse, devam etmek için ağ şifresini girin.
  5. Ardından Bağlan'a dokunun .

  Cihazınızın ilk kez olduğu gibi kablosuz ağa bağlanmasına izin verin. Ardından, amaçlanan şekilde çalışıp çalışmadığını test edin. Eğer hala bağlantı koparsa, o zaman sıfırlama ayarlarına başvurmanız gerekebilir.

  Dördüncü çözüm: HTC U12 / U12 + cihazınızda ağ ayarlarını sıfırlayın.

  Aşağıdaki adımlar HTC U12 / U12 + cihazınızdaki tüm veri bağlantılarını varsayılan değerlerine sıfırlayacaktır. Kablosuz ağlarınız, bağlı bağlantılarınız ve Bluetooth cihazlarınız silinecek ve diğer ağ seçenekleri ve cihaz bağlantıları durumu orijinal değerlerine ayarlanacaktır. Yanlış ağ ayarlarından veya geçersiz seçeneklerden kaynaklanan herhangi bir ağ hatası da süreçte silinecektir. Yeni HTC U12 / U12 + cihazınızda ağ sıfırlama işlemini nasıl gerçekleştireceksiniz:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine dokunun.
  3. Yeniden başlat ve sıfırla'ya dokunun .
  4. Verilen seçeneklerden Ağ ayarları sıfırla'yı seçin.
  5. Daha sonra onaylamak için Ayarları İki kez Sıfırla'ya dokunun.

  Ağ ayarlarının kısa bir süre yanıp sönen sıfırlanmış mesajını görüyorsanız, ağ sıfırlamasının tamamlandığı anlamına gelir. Bu noktada, işletim sistemini ve dahili belleği yenilemek için cihazınızı yeniden başlatın. Ardından, kablosuz ağınızı kurun ve yeniden bağlayın.

  Beşinci çözüm: Yazılımı güncelleyin ve HTC U12 / U12 + cihazınızda önbellek bölümünü silin.

  Telefonunuza en son yazılım güncellemesini yüklemek, hatalar ve kötü amaçlı yazılımların neden olduğu ağ sorunlarını çözebilir. Bir güncellemenin getirdiği yeni ve geliştirilmiş özelliklerin yanı sıra, alıcı cihazlarda hataya neden olan sorunları gidermek için bazı düzeltme eklerini de içerir. HTC U12 / U12 + cihazınız için yeni güncellemeyi OTA üzerinden kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine dokunun.
  3. Güncelleme merkezi'ne ve ardından Sistem güncellemesi'ne dokunun .
  4. Güncelleme olup olmadığını kontrol et seçeneğine dokunun .

  Bir güncelleme mevcutsa, gereksinimleri okuyun ve inceleyin. Tüm gereksinimler karşılanırsa, HTC U12 / U12 + cihazınızda en son yazılım güncellemesini indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. Cihaz yazılımını en son sürüme güncelledikten sonra, aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuzdaki önbellek bölümünü silin:

  1. Telefonun kapalı olduğundan emin olun.
  2. Sesi Kısma tuşuna basın ve basılı tutun.
  3. Telefon titreşene kadar Güç tuşuna basarak telefonu açın, ardından Güç düğmesini bırakın.
  4. Sesi Kısma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  5. Kırmızı ve mavi metinli siyah ekran görüntülendiğinde Sesi Kısma tuşunu bırakın.
  6. Önyükleyiciye yeniden vurgulanana kadar Sesi Kısma tuşuna art arda basın.
  7. Güç tuşuna basın.
  8. Cihaz renkli bir yazı ile beyaz bir ekran gösterecektir.
  9. SES AÇMA MODU vurgulanana kadar Sesi Kısma tuşuna art arda basın.
  10. Güç tuşuna basın. Ekran HTC'yi yanıp sönecek, bir sonraki ekran için bekleyin.
  11. Önbellek bölümünü silmek için Sesi Kısma tuşuna basın.
  12. Güç tuşuna basın.
  13. 'Önbelleği temizle' seçeneğinde Evet'i vurgulamak için Sesi Kısma tuşuna basın. ekran.
  14. Güç tuşuna basın.
  15. Tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini seçmek için Güç tuşuna tekrar basın.

  Yeni yazılım değişikliklerini uyguladıktan sonra sistemin devreye girmesini önlemek için bu önerilir.

  Diğer seçenekler

  • Ana sıfırlama / fabrika verilerine sıfırlama. Büyük sistem hatalarını ortadan kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana sıfırlama işlemine başvurabilirsiniz. Ayrıca aygıtta karmaşık ağ sorunlarına neden olabilecek zor böcek ve kötü amaçlı yazılımların yok edilmesine yardımcı olur. Tek dezavantajı, süreçteki tüm önemli verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi de kaybedersiniz. Yine de devam etmek isterseniz, dosyalarınızı güvenli hale getirmek için yedekleyin. Ardından, ayarları kullanarak ana sıfırlama işlemine geçebilir veya donanım tuşlarını kullanarak Android kurtarma modunda HTC U12 / U12 + cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.
  • Ağ donanımını yeniden başlatın. Tüm cihazlarınız aynı sorunu yaşıyorsa, büyük olasılıkla ağ ekipmanı hatalı. Bu durumda, kablosuz yönlendiriciyi veya modemi bisiklete çevirmek yardımcı olabilir. Sadece kapatın ve güç kaynağından yaklaşık 30 saniye ila 1 dakika arasında fişten çekin. Geçen süreden sonra tekrar takın ve açın. Sorun daha sonra tüm aygıtlarda devam ederse, daha fazla yardım için yönlendiricinizin veya modeminizin üreticisine başvurun. Ağ ekipmanının sağlanması veya sıfırlanması gerekebilir.
  • ISS'nize başvurun . Daha fazla yardım ve diğer seçenekler için sorunu bildirmek üzere İnternet servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurmanız gerekir. Ayrıca, operatörünüzden bir ağ testi yapmasını veya kesinti kurulunu sonlarında kontrol etmesini isteyebilirsiniz. HTC U12 / U12 + cihazınızın veya başka bir akıllı telefonunuzun aralıklı ağ bağlantısı veya Wi-Fi bağlantısının neden yaşanacağının muhtemel nedenlerinden biri kesintidir. Bu yüzden, bu tür bir belaya neden olan şey olmadığından emin ol.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.