Bir WiFi ağına bağlanmayacak bir Galaxy A60 nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy A60’a sahip bazı okuyucularımız ağla ilgili bazı sorunlardan şikayet ediyorlar. En yaygın olanı WiFi bağlantısı ile ilgilidir. Bazı sahipleri telefonlarının bir ağa bağlanmayacağını söylerken, diğerleri sinyalin arada bir düştüğünü bildirdi. Bunlar, elbette, bir ağ sorununun en yaygın belirtisidir, ancak aslında telefonu bunun için hemen suçlayabiliriz.

Sorunun telefonla değil, telefonunuzun bağlanmaya çalıştığı ağ cihazıyla da olması mümkündür. Ağ aygıtlarının da her zaman yenilenmesi gerekiyor ve basit bir yeniden başlatma aslında onları tekrar mükemmel şekilde çalıştıracak. Bu yazıda, Galaxy A60’ınızın neden bir WiFi ağına bağlanmamasının nedenini belirlemeye çalışacağız. Tüm olasılıkları dikkate alacağız ve bunları tek tek ortadan kaldıracağız.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili sık bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

WiFi ağına bağlanmayacak bir Galaxy A60 sorun giderme

Başka bir şeyden önce, herkese açık bir WiFi etkin noktasına bağlanmaya çalışıyorsanız, yöneticinin parolayı değiştirmesi mümkündür. Ancak, kendi WiFi ağınıza bağlanmaya çalışıyorsanız, bu sorun hakkında yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Galaxy A60’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuz bu sorundan önce düzgün çalışıyorsa, bunun ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorundan kaynaklanması her zaman mümkündür. Sistemdeki basit bir aksaklık suçlu olabilir. Böylece, yapmanız gereken ilk şey zorla yeniden başlatma. Telefonunuzun belleğini yenileyecek, tüm hizmetleri yeniden yükleyecek ve küçük ürün yazılımı sorunlarını çözecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A60 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ağa yeniden bağlanmasına izin verin ve hala bağlanıp bağlanmadığını görün.

İLGİLİ POST: Ekran titremesi sorunu olan bir Samsung Galaxy A60 nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Bağlanmayan telefonu düzeltmek için Ağ Ayarlarını sıfırlayın

Bu etkili bir çözümdür, ancak tüm ağ veya kablosuz bağlantıları kapsar. Wifi sorunları için, bunun zaten etkili olduğu kanıtlanmıştır. İşlemi tamamladığınızda aşağıdaki değişiklikler gerçekleşir:

    Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Ve işte böyle yapıyorsun:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. İstenirse PIN kodunuzu, şifrenizi veya deseninizi girin. Ağ ayarlarını sıfırlamak için Sıfırla seçeneğine dokunun.

Telefonunuzun ağa yeniden bağlanmasına izin verin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Galaxy A60’ınız hala WiFi ağına bağlanmıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

İlk iki çözüm sorunu çözmediyse ancak ağınızla ilgili bir sorun olmadığından emin olduysanız, sıfırlama gerekecektir. Sıfırlamadan önce, silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı telefonunuzdan kaldırın. Hazır olduğunuzda, WiFi ağına bağlanmayacak Galaxy A60’ınızı sıfırlamak için bu adımları izleyin.

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A60 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A60’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız bir WiFi ağına bağlanmayacak Galaxy A60’ınızı düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.