Bırakılan veya kararsız kalan Huawei Mate 10 Pro Wi-Fi İnternet bağlantısı nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Farklı akıllı telefonlardaki kaçınılmaz sorunlardan biri Wi-Fi veya ağ bağlantısıdır. Herhangi bir cihaz, yavaş göz atma, İnternet kesintileri ve hiç bağlantı olmaması nedeniyle çeşitli İnternet bağlantısı sorunlarına neden olabilir. Ortak suçlular arasında sayılan faktörler arasında, ağ sağlayıcısının sonundaki teknik sorunlar, kesintiler, hesapla ilgili sorunlar, ağ ayarları hataları, yazılım hataları ve hatalı güncellemeler sayılabilir. En kötü senaryoda, sorun donanım hasarından kaynaklanıyor olabilir. Donanımla ilgili ağ bağlantısı sorunları zaten hizmet gerektirirken, yazılımla ilişkilendirilenler yine de son kullanıcılar tarafından düzeltilebilir. Bu gönderide, Huawei Mate 10 Pro Wi-Fi internet bağlantısında sürekli olarak düşmekte olan veya sabit çalışmayan bir sorun var. Aynı Huawei akıllı telefonda benzer bir sorunla karşılaşırsanız ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Huawei Mate 10 Pro, düşme veya kararsız kalan WiFi ile nasıl giderilir

Sorun gidermeye başlamadan önce, telefon yazılımınızın güncel olup olmadığını kontrol edin ve emin olun. Önce cihazınız için mevcut olan en son güncellemeyi kontrol edebilirsiniz. Bir güncelleme varsa, önce telefonunuzu güncellemeyi deneyin ve sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görün. Yazılım güncellemeleri, Wi-Fi İnternet hataları dahil mevcut sorunları gidermek için hata düzeltmeleri de içerir. Bu işe yaramazsa, aşağıdaki çözümlere başvurmaktan çekinmeyin.

İlk çözüm: Kablosuz yönlendiricinizi / modeminizi yeniden başlatın.

Kablosuz yönlendiriciler ve modem de ürün yazılımı hatalarıyla karşılaşır ve bu olduğunda ağ bağlantısı sorunları kışkırtır. Çözünürlük olarak, kablosuz yönlendiricinizi veya modeminizi evde yeniden başlatabilirsiniz. Tüm cihazlarınız aynı Wi-Fi ağını kullanarak aynı kesintili bağlantıları yaşıyorsa bu gerekli olacaktır. İşte yapmanız gerekenler:

  Kablosuz yönlendiricinizdeki veya modemin üzerindeki Güç düğmesini bulun, ardından ağ ekipmanını kapatın. Yönlendirici / modem tamamen kapandığında, A / C adaptörünü güç kaynağından çıkarın. Yaklaşık 30 saniye ile 1 dakika fişini çekin. Geçen süreden sonra, adaptörü tekrar güç kaynağına takın ve ağ ekipmanını açın. Tüm ışık göstergeleri sabit olana kadar bekleyin. Sinyal gücü göstergesinde kırmızı bir ışık görürseniz, yeşil veya maviye dönene kadar bekleyin. Kırmızı ışık genellikle sinyal yok veya servis yok gibi bir sorunu belirtir.

Ağ ekipmanında her şey iyi görünüyorsa, İnternet’iniz amaçlandığı gibi çalışıyor olmalıdır. Aksi takdirde, telefon yazılımınızla ilgili sorunları gidermeye devam edin.

İkinci çözüm: Wi-Fi’yi kapatıp açın ve ardından yumuşak bir sıfırlama yapın.

Android akıllı telefonlarındaki küçük İnternet sorunlarıyla uğraşırken birçok kişiye yardımcı olan basit bir hile, Wi-Fi’yi kapatıp açıyor. Bir şekilde telefonun Wi-Fi internet bağlantısını yeniler ve kullanımdaki Wi-Fi ağını etkileyen küçük hataları temizler. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun.Kablosuz ve ağlar öğesine dokunun.Wi-Fi öğesine dokunun.

Alternatif olarak, Uçak modunu yaklaşık 30 saniye açabilir ve sonra tekrar kapatabilirsiniz. Uçak modu etkinleştirildiğinde kablosuz bağlantı özellikleri otomatik olarak kapatılır. Bu, telefonunuzun kablosuz internet işlevlerini yeniden başlatmanın başka bir yoludur.

Kablosuz’u kapatıp açtıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama). Bunu yapmak, yazılım hatalarını temizler ve telefon sistemini yeniler.

Üçüncü çözüm: Wi-Fi’yi silin ve telefonunuzdaki APN ayarlarını sıfırlayın.

Ağ bağlantısı sorunları, telefondaki APN ayarları sıfırlanarak da çözülebilir. Bunu yaptığınızda Kablosuz ağınız ve mobil veri ağlarınız silinir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan Ayarlar’a dokunun. Kablosuz ve ağlar’a dokunun. Verilen seçeneklerden Mobil ağ’ı seçmek için dokunun. Erişim Noktası Adı’na gidin ve dokunun. APN’ler ekranının sağ üst köşesindeki Menü simgesine (üç dikey nokta) dokunun. Varsayılana sıfırla seçeneğini seçin.

Ardından cihazınız varsayılan İnternet ayarlarına sıfırlanacaktır. Ağ sorunları bu noktada zaten çözülmüş olmalıdır. Yeni değişikliklerin düzgün bir şekilde uygulandığından emin olmak için telefonunuzu yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra, Wi-Fi’yi açın ve kablosuz ağınıza yeniden bağlanın. Zaten kararlı çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Dördüncü çözüm: Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Geçersiz veya yanlış ağ ayarları, telefonunuzun kablosuz İnternet işlevleriyle ilgili sorunlara da yol açabilir ve bu nedenle kesintili bağlantı veya İnternet kesintilerine neden olabilir. Bunu devre dışı bırakmak için ağ ayarlarını sıfırlayabilir ve ardından Wi-Fi ağınızı İnternet’e yeniden bağlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Huawei Mate 10 Pro’daki ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Uygulamalar Menüsü’ne dokunun, ardından Ayarlar’ı seçin. Gelişmiş ayarlar’a gidin ve dokunun. Verilen seçeneklerden Yedekle ve Sıfırla’yı seçin. Ağ ayarları sıfırla’ya dokunun. Mesaj istemini okuyun ve ardından onaylamak için Ağ ayarları sıfırla’ya tekrar dokunun.

Tüm kablosuz ağlarınız, Bluetooth bağlantılarınız, sunucularınız ve diğer özelleştirilmiş ağ seçenekleriniz silinecektir. Sıfırlama işlemi tamamlandığında, telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır. Ancak başlamazsa, yeniden başlatmak için cihazınızı manuel olarak tetiklemeniz gerekir.

Yeniden başlattıktan sonra tekrar Wi-Fi ağınızı kurun ve bağlanın ve ardından telefonunuzda zaten sabit bir Wi-Fi internet bağlantısı olup olmadığını görmek için biraz İnternet taraması yapın.

Beşinci çözüm: Fabrika varsayılanlarını geri yükleyin ve cihazınızı yeni olarak ayarlayın (ana sıfırlama).

Son çare olarak, Huawei Mate 10 Pro’nuzu fabrika varsayılanlarına sıfırlayabilir ve ardından yeni olarak ayarlayabilirsiniz. Ana sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama, önemli sistem sorunlarının ortaya çıkmasına neden olan karmaşık hatalar, yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlar dahil olmak üzere telefon sisteminizdeki tüm verileri siler. Devam etmek isterseniz, tüm önemli verilerinizi yedekleyin ve ardından cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Uygulamalar menüsüne dokunun.Ayarlar’a dokunun. Gelişmiş ayarlar’ı seçmek için dokunun. Seçeneğine ilerleyip Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. İşlemi onaylamak için Telefonu iki kez sıfırla’ya dokunun.

Cihazınızın tüm verileri silmeyi bitirmesine ve fabrika varsayılan seçeneklerini ve ayar yapılandırmasını geri yüklemesine izin verin. Bundan sonra, ilk cihaz kurulum işlemine devam edebilirsiniz. Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanmayı unutmayın, ardından sorunun zaten çözülüp çözülmediğini test edin.

Ağ sorunları da dahil olmak üzere yazılımla ilgili sorunların çoğu, telefonda ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama gerçekleştirildikten sonra çözülür. Sorun devam ederse, cihazınız muhtemelen servis gerektirir. Sorunun donanım hasarına bağlı olma olasılığı daha yüksektir.

Diğer seçenekler

Diğer seçenekler ve gelişmiş çözümler konusunda daha fazla yardım için şebeke servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun. Sorun, operatörünüzün ucundaki daha karmaşık bir ağ hatası nedeniyle olabilir ve bu nedenle cihazınızda yapabileceğiniz başka bir şey yoktur.

Sorunun, kablosuz yönlendiricinizin veya modeminizin garip davranması veya sinyal kaybetmeye devam etmesi gibi hatalı veya hasarlı ağ ekipmanlarına bağlı olduğundan şüpheleniyorsanız, bunun yerine üreticiyle veya ağ ekipmanınızla iletişim kurmanız gerekir. Kablosuz yönlendiricinizin veya modeminizin sağlanması, sıfırlanması veya onarılması gerekebilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  SD kartınız Huawei Mate 10 Pro akıllı telefonunuz tarafından algılanmazsa ne yapmalı (kolay adımlar) Huawei Mate 10 Pro’nuz şarj olmuyorsa veya tamamen şarj olmuyorsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Huawei Mate 10 Pro nasıl düzeltilir açılmayacak akıllı telefon (kolay adımlar) Huawei Mate 10 Pro’da düzgün çalışmıyor, kilitlenmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Huawei Mate 10 Pro’yu ölüm sorununun siyah bir ekranı ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)