Bırakmaya devam eden WiFi bağlantılı bir Samsung Galaxy A10’u düzeltin

Samsung Galaxy A10 çok kararlı bir cihaz gibi görünüyor. Giriş seviyesi bir telefon olmasına rağmen, Google’ın en yeni Android 9 ürün yazılımı ve Samsung’un One UI’sinde çalışır. Bazı sahipleri burada ve orada birkaç hıçkırıkla karşılaştı ve en yaygın olanları, WiFi bağlantısının belirgin bir neden veya neden olmadan düşmesidir. Çoğu zaman, bu sorun aslında oldukça küçüktür ve bir veya birkaç prosedür uygulayarak kendi başınıza çözebilirsiniz.

Bunun gibi bir sorun, bellenim veya ağdaki küçük bir sorundan kaynaklanabilir. Bu sorunları çözmek için her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır ve bu makalenin amacı budur. Bu yazıda, Galaxy A10’unuzda WiFi bağlantısıyla sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Buradaki tüm olasılıkları düşünmeye çalışacağız ve nedeni belirleyene ve umarım çözene kadar bunları birbiri ardına dışlayacağız. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz, bu yayın size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Bırakmaya devam eden WiFi bağlantılı bir Galaxy A10’da sorun giderme

Daha önce bu tür sorunlarla karşılaştık ve deneyimlerimize dayanarak, telefonunuzda fiziksel veya sıvı hasarı belirtileri yoksa ciddi bir sorun değil. Bununla birlikte, WiFi bağlantınız düşmeye devam ederse yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: WiFi bağlantı düşüşlerini düzeltmek için ağ cihazınızı kapatıp açın

Kendi WiFi ağınıza bağlandığınızı varsayarsak, yapmanız gereken ilk şey, ağ cihazınızı yeniden başlatarak bağlantınızı yenilemek. Yapmanız gerekenler:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın veya güç kablosunu ana üniteden çıkarın. Bir iki dakika güçsüz bırakın. Bundan sonra, elektrik prizine yeniden takın veya kabloyu yeniden bağlayın.

Bundan sonra, WiFi bağlantınızın hala düşüp düşmediğini görmeye çalışın, eğer varsa, telefonunuzda sorun giderme zamanı.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10’um şarj olmuyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Telefonunuzun Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Telefonunuzun mevcut bağlantısını unutmak yerine, sıfırlamayı tüm ağ ayarlarında yapmanız en iyisidir. Bu, ağ hizmetlerini yenileyecek ve bağlantınızı silecektir, ancak bu soruna karşı oldukça etkilidir. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, telefonunuzda WiFi’yi etkinleştirin ve aynı ağa yeniden bağlanmasına izin verin. Bundan sonra WiFi bağlantısı hala kesilirse, bir sonraki çözüm bunu düzeltir.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A10 Sinyal Yok sorunu nasıl düzeltilir? sinyal düşmeye devam ediyor

Üçüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmaması ve bu sorunun belirgin bir neden veya neden olmadan başlatılması şartıyla, bir sıfırlama bu sorunu çözecektir. Tabii ki, bağlanmaya çalıştığınız ağın kararlı olduğunu doğruladıktan sonra.

Sıfırlamadan önce, silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız Galaxy A10’unuzu düşmeye devam eden WiFi bağlantısıyla düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

AYRICA OKUYUN: Nasıl düzeltilir Galaxy A10 üzerinde SMS göndermek veya almak olmaz | manifatura çalışmıyor

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.