Bixby Home vs Google Now: Hangi Feed Menu Sizin İçin Daha İyi?

Samsung ve Google Android işletim sistemine ortak olsalar da, iki şirket de birden fazla cephede rekabet ediyor. Google’ın Pixel serisi doğrudan Samsung Galaxy serisini ele alıyor. Samsung yıllardır uygulamalarını Galaxy akıllı telefonlarıyla paketliyor. Samsung’un yaklaşımı, her Google uygulamasını sürümüyle değiştirmektir.

Race 2

Hakemler her zaman Samsung’u bu davranışlarından dolayı eleştirdi. Ancak ben onunla iyiyim. Galeri, İnternet, Sağlık, Samsung Pay ve Takvim gibi Samsung uygulamalarından bazıları, Google benzerlerinden üstündür.

Google, Google Asistan’ı Android akıllı telefonlar için yayınladığında, Samsung hemen onu Flipboard dergisi ile değiştirdi.

Galaxy S8 serisinin tanıtımıyla birlikte şirket, Bixby ses yardımcısı ile iddialı planlarını açıkladı. Aynı zamanda Samsung, Flipboard’u kullanıcı davranışı için özel olarak tasarlanmış kişiselleştirilmiş bir feed menüsü olan Bixby Home’un lehine çevirdi.

Bugün, her Galaxy akıllı telefon varsayılan olarak Bixby Home’u barındırıyor. Neyse ki, siz de devre dışı bırakabilirsiniz. Üçüncü taraf rampalarının yardımıyla, Google Asistan’a geri dönebilirsiniz. Bu merak etmenize neden olabilir – bu çabaya değer mi?

Bu yazıda, Bixby Home ile Google Asistan’ı, güçlü ve zayıf yönleri de dahil olmak üzere çeşitli cephelerde karşılaştıracağız. Hadi içeri girelim.

Kullanılabilirlik

Bekleyebileceğiniz gibi, Bixby feed’i yalnızca Galaxy akıllı telefonlarda kullanılabilir. Google Asistan’ın yayınına her Android akıllı telefondan erişilebilir.

OnePlus, Xiaomi ve Huawei gibi şirketler yerini aldılar. Nova ve Action gibi üçüncü taraf fırlatıcıların yardımıyla Google Asistan’a geri dönebilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü

Her iki uygulama da, bugünün cihaz köşeleriyle eşleşen yuvarlatılmış sekme kullanıcı arabirimini benimsemiştir. Eğrilik Bixby feed’inde daha agresif, ancak iyi görünüyor.

Sola kaydırın ve Bixby evi size hizmet vermeye hazır. Animasyonlar pürüzsüz ve her şey özenle organize görünüyor.

Bixby HomeBixby Ui

Yukarıdaki üç noktalı menüye tıkladığınızda Bixby ve Samsung hesabının her ayarını değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı arayüzünün altına geri dönebilir ve listeden widgetleri değiştirebilir / kaldırabilirsiniz.

Google, varsayılan kullanıcı arayüzüne bazı tweaks’ler yaptı. Şimdi haber entegrasyonunu varsayılan olarak gösteriyor. Ön tarafta hava durumu bilgilerini görebilirsiniz.

Google Ui2Google Voice

Profil simgesine tıkladığınızda, uygulamanın her bir detayını görebilir / değiştirebilir. Arama etkinliğini görebilir, hatırlatıcıları görebilir, ilgi alanlarınızı kişiselleştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Her iki besleme kullanıcı arayüzü de benim için olması gereken karanlık bir temayı destekliyor.

Haber Entegrasyonu ve Reklamlar

Her zaman olduğu gibi, Google Asistan haber entegrasyonuna odaklanmıştır. Uygulamaya, arama geçmişinize ve ilgi alanlarınıza göre ilgili makaleleri gösterir. Buna dayanarak öneriler almak için belli başlıkları da takip edebilirsiniz.

Google, önerilen kartın sizinle alakalı olup olmadığını da sorar ve belirli kategorileri ve yazı türlerini izlemenizi sağlar.

Google NewsGoogle News 2

Ayrıntıları görmek için üç noktalı menüye dokunun. Ayrıca pin simgesini seçebilir ve servisin size bu şekilde az ya da çok içerik göstermesine izin verebilirsiniz.

Google, yayın menüsünde sponsorlu içeriği yayınlamaya başladı. Henüz zaman çizelgemde görmedim.

Samsung, eski ortağı Flipboard’dan yardım aldı ve bunun için özel sekmeyi ekledi. Konular için bir aramaya dokunun; ilgi alanlarını ayarlar menüsünden özelleştirebilirsiniz.

Bixby AdsBixby News

Koreli şirket, reklamlarla daha agresif. Bixby evini sık sık devre dışı bırakmamın tek nedeni.

GIPHY, UC News, bazı oyunlar ve daha fazlası için ayrılmış ve gereksiz sekmeler var. Giriş seviyesi akıllı telefonlarda varlığını anlayabiliyorum, ancak 1000 dolarlık bir cihazda bulamıyorum.

Haberin Ötesinde

Güncellemeler sekmesine tıkladığınızda, hava durumu ayrıntıları, etkinlik ekleme yeteneği, hatırlatıcılar, önerilen portföy, Google Lens ve daha fazlası gibi alakalı bilgiler gösterilir.

Google Asistan’a bile erişebilir veya bir sorgu yazabilirsiniz. Menü, konum bilgilerinize göre en son etkinlikleri önerir.

Google Today 2Google Today

Bixby burada daha çok yerel bir yaklaşım benimsiyor. Uygulama widget’larını doğrudan listeye entegre edebilirsiniz. Ayrıca, Twitter trendleri, YouTube önerileri, spor widget’ı ve daha fazlası gibi üçüncü taraf entegrasyonunu eklemenizi sağlar.

Bixby Ui 3Bixby Ui2

Samsung’un uygulamalarından da kısayol widget’ları ekleyebilirsiniz. Tek dokunuşla cihaz detaylarına ulaşmak için temiz bir yol. Samsung Health verilerini görüntüleyebilir, son ziyaret edilen web sayfalarını görebilir, son e-postalara ve fotoğraflara göz atabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bixby Command vs. Google Şimdi

Samsung, Google’ı ses tanıma konusunda asla yakalayamaz ve web’den bilgi almayacaktır. Ve şirket bunu biliyor. Bu yüzden burada yerel bir yaklaşım benimsemiştir.

Bixby komutları kısa aşamaları ayarlamanıza ve buna göre kurallar eklemenize izin verir. ‘Hey Bixby, dışarı çıkıyorum’ cümlesinden sonra, ses seviyesini% 80’e ayarlayacak, Wi-Fi’yi kapatıp kolay Android Otomatik eşleşmesi için Bluetooth’u açacaktır. Bütün bunlar, sadece bu cümleyi söylerken bu tetikleyicileri belirttiyseniz olur.

Bixby VoiceBixby Commands

İşte nasıl kullanıyorum. Her gece Bixby’ye ‘İyi Geceler’ diyorum ve Wi-Fi, mobil veriler, Bluetooth kapanacak ve alarm sabah saatlerinde çalışacak. Samsung burada yerel otomasyonu çiviledi.

Google Asistan’ı herhangi bir Samsung cihazından da kullanabilirsiniz, ancak entegrasyon Google Feed ile aynı olmaz.

Google, Google Lens’i, sesli arama özelliğini ve yardımcı menüden sorgu yazabilme özelliğini entegre etti. Beklendiği gibi, web’den faydalı bilgiler sunmak konusunda harika çalışıyor. Ancak cihaz otomasyonu yoksundur.

Google AssistantGoogle Lens

Örneğin, Bixby uygulamaları Google Play Store’dan güncelleyebilir, ancak Google Assistant yapamaz.

Bixby’den Geçmeli mi?

Işte burada. Bixby yerel özelleştirme ve otomasyon konusunda harika. Ancak bu haber entegrasyonu ve reklamları ile bir hit ve özledim. Google haber bölümünü çivilemiş ancak cihaz özelleştirme özelliğinden yoksun.

Sıradaki: Google feed menüsünde varsayılan dili değiştirebileceğinizi biliyor musunuz? Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.