Bixby ile bıktınız mı? Samsung’un asistanını nasıl devre dışı bırakacağınız

Geçen yıl boyunca Samsung, sanal asistanı Bixby’ye adanmış yeni bir fiziksel düğme tanıttı. Tek sorun, istemsiz olarak aktif hale getiren birçok kullanıcıyı rahatsız edebilmesidir. Bu yazıda ana ekranınızdaki Bixby, Bixby Voice ve Bixby düğmelerini nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

    Galaxy note 9: dik bir fiyat için hayallerinin smartphone samsung galaxy note 9 vs s9 +: 160 $ ne yapar?

Kısayollar

    Bixby düğmesini nasıl devre dışı bırakabilirsiniz Bixby Voice nasıl devre dışı bırakılır

Pixby asistanından kurtulmak için birçok neden var. Hızlı bir hatırlatma gibi, Bixby iki yöne ayrılır: Bixby Voice ve Bixby Home. Bazı insanlar asistanın kazayla devreye girebileceğini takdir etmeyebilir ve diğer insanlar Bixby Voice özelliğini kullanmak istemeyebilir. Sebepiniz ne olursa olsun, nasıl devre dışı bırakılacağını göstereceğiz.

Not: Bu numara Galaxy Note 9’da çalışmıyor.

Bixby düğmesinin nasıl devre dışı bırakılacağı

İlk isteksizliğine rağmen, Samsung bize aygıtlarındaki fiziksel düğmeyi devre dışı bırakma seçeneğini verdi. Ne yazık ki, yine de programlanamıyor. Ya Bixby için ya da tamamen işe yaramaz!

Öncelikle, bir Samsung hesabına ihtiyacınız olacak. Dünyanın bir numaralı üreticisi gerçekten zekidir. Bixby düğmesini devre dışı bırakmak için önce bir hesap oluşturmanız gerekir.

    Soldaki fiziksel düğmeye tıklayarak normalde yaptığınız gibi Bixby’i açın. Bixby ana ekranından, ekranınızın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Üstte bir imleç Açık konuma ayarlanmış bir pencere açılacaktır. Bixby düğmesini Off (Kapalı) konuma getirerek devre dışı bırakın.

androidpit bixby remove

Bixby Voice nasıl devre dışı bırakılır

Bixby düğmesini devre dışı bıraksanız bile, Bixby düğmesini basılı tutmanın Bixby Voice’u etkinleştireceğini unutmayın. Neyse ki, bu sorunu da çözmenin bir yolu var. Tek yapmanız gereken Bixby Home’a ulaşana kadar sağa kaydırmak veya Bixby düğmesini basılı tutun.

    Sağ üstteki üç dikey noktaya basın. Ayarlarda gezinme Bixby Voice cihazını kapatın ve işlemi tamamlayın!

androidpit desactivate bixby

Bixby’yi ana ekranda devre dışı bırakma

Bixby’yi istemeden aktive etmekten bıktınız mı? İyi haberler var, çünkü Bixby’yi ana ekranınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.

    Ana ekranda basılı tutun Ekranın sağına kaydırın Bixby Home ve voila!

androidpit bixby

Bixby’yi kaldırmanın faydalı (veya ilginç) olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yoksa ses yardımcısının akıllı telefonunuz için gerekli olduğunu düşünüyor musunuz?