Bixby İpuçları Ve Püf Noktaları

Bixby, Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ile birlikte piyasaya sürüldü. Samsung'un bir yardımcı yazılımıdır ve Bixby Vision, Bixby Voice ve Bixby Home'u bulacaksınız. Diğer asistanlar gibi – Google Asistan ve Siri, Bixby telefonunuzun çeşitli özelliklerini de kontrol edebilir. İşte size en iyi şekilde yardımcı olacak serin Bixby ipuçları ve püf noktaları listesi.

Ayrıca bkz: Galaxy Note 8 Bixby nasıl kurulur ve kullanılır

10 En Faydalı Bixby İpuçları Ve Püf Noktaları

Bixby Vizyon Çevirmen Olarak Kullanılabilir

Sosyal web sitelerinde ve diğer web sitelerinde yabancı dillere rastlayacak pek çok zamanınız var ve bunun gerçekten ne anlama geldiğini anlamaya çalışın. Bixby sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken, akıllı telefonunuzdaki kamera uygulamasını açmak ve Vizyon düğmesine nasıl baktığını merak edenler için Vizyon'a dokunmak – göz şekli simgesi. Şimdi Vizyon simgesine bastıktan sonra kameranızı kelimeler üzerine odaklayın ve ardından Metin'i tıklayın ve çevirmek istediğiniz sözcükleri kırpın ve Çevir'e tıklayın. Şimdi parmaklarınızı Bixby'nin çevirmesini istediğiniz kelimeler boyunca sürükleyin ve anında yapılacaktır.

Bixby sizi güldürebilir

Bixby'ye verdiğiniz bazı komutlar var ve aldığınız cevaplar gerçekten eğlenceli. Komutları kullanın – “Bana şaka söyle”, “Seni seviyorum”, “Tamam, Google”, “Bana Rap” ve “Benim için Beatbox”. Bixby'nin ne kadar eğlenceli olabileceğini görün – rap komutunu dene!

Bixby sizin için notlar alacak

Not yazmak istemediğiniz zamanlar vardır – zaman zaman tembelleşiriz. Bununla birlikte, notlarınızı app alarak açık tutun ve sonra büyülü sözleri söyleyin – “Merhaba, Bixby, dikte”. Dikte kelimesini kullandıktan sonra, Bixby'nin sizin için not almasını istediğiniz kelimeleri veya notları konuşmaya devam edebilirsiniz. Bixby'den sizin için mesaj yazmasını bile isteyebilirsiniz. Samsung klavyesini kullanan herhangi bir uygulama, konuşmanızı metne aktarabilir. Bixby ayarlarına gidip “Klavyede dikte” seçeneğine gitmelisiniz. Akıllı telefonunuzdaki Bixby düğmesine basmanız ve Bixby'nin yazabilmesi için mesajınızı konuşmanız gerekecek.

Ayarları değiştir

Bu, listedeki en iyi Bixby ipuçlarından biridir. Bugünlerde bir akıllı telefon üzerinde birçok ayar var ve bazen aradığınız bir yeri bulmak için çok sayıda musluktan geçmek veya farklı ayarlarda gezinmek istemiyorsunuz. Telefonunuzu Bluetooth'u kapatmak ve güç tasarrufu modunu el fenerini açmaktan etkinleştirmek için Bixby'ye herhangi bir görev atayabilirsiniz ve bu işlem tamamlanacaktır. Bu özellik o kadar güzel ki, belirli bir uygulamada bildirimleri devre dışı bırakmak için Bixby'ye bile komut verebilirsiniz.

Bixby Arkadaşlarınıza Fotoğraf veya Mesaj Gönderecek

Bixby gerçekten burada telefon asistanı! Bunu yapmak için özel bir komutunuz yoktur, diyebilirsiniz ki, “Resme (kişinin adı)” ve Bixby söylediklerinizi tamamlayacaktır. Bununla birlikte, sosyal bir web sitesinin resmini paylaşmak için Bixby'ye ihtiyacınız varsa ve “Son resmimi Facebook'ta yayınla” dedikten sonra, Bixby resmi paylaşmadan önce gerekli adımları atar – sizden filtre veya doodle eklemeniz istenir. .

Programınızı Alın

Sadece “Bugün programım nedir?” Deyin ve Bixby, küçük bir pop-kartta güne ait tüm randevularla sizi işe yarayacak. Ayrıca yanlarında görüntülenen zamana da sahip olacaksınız, böylece günlerinizi Bixby ile anında anlayabilirsiniz.

Alarm / Hatırlatıcı Ayarla

Bixby ayrıca alarmınızı ayarlayacaktır, saat uygulamasına fidget etmeniz ve planlanan zamanınızı ayarlamanız gerekmez. Sadece "15 dakika sonra beni uyandır" deyin. Evinize döndüğünüzde e-postaları kontrol etmenizi hatırlatmak için Bixby'yi de kullanabilirsiniz. Bixby, eve gittiğinizde size bir hatırlatıcı göndermek için konum servislerini ve bir hatırlatıcıyı kullanır.

Bixby size hediyeler alabilir

Listedeki bir başka yararlı Bixby ipucu, Bixby'nin size heyecan verici hediyeler kazandıracağıdır. Bixby'yi kullanmanız size XP ve XP olarak bilinen puanları kazandırırken, size hediyeler kazandırır. Akıllı telefonunuzdaki Bixby düğmesine bastığınızda, ekranınızda bir bağlantı kurulur. Bağlantıya dokunmanız ve şartları kabul etmeniz ve Şimdi Gir'e dokunmanız gerekir. Daha sonra imzalanacaksınız ve hediye puanları veya diğer hediyeler almak için XP puanları kullanabileceksiniz. Samsung Pay ile farklı yarışmalara bile girebilirsiniz, ancak bu sadece 75 puanlık bir seviyeye ulaştığınızda mümkün olacaktır. Samsung Pay sadece bir seçenek, sadece XP puanları size akıllı hediyeler alacak.

Bixby, Resmini Çekecek

Bu oldukça havalı. Ve tabiki de oldukça basit. Sadece poz ver ve “Merhaba, Bixby, fotoğraf çek” veya “Merhaba, Bixby, bir selfie al” deyin.

Resimlerinizi Galeri'de Bulun

Akıllı telefonlar iyi kameralarla geldiğinden beri resim galerilerimiz her zaman kalabalık oluyor. Resimlerimizi bulmak bizim için karmaşıklaşıyor ve ailemize ya da arkadaşlarımıza göstermek istediğimiz fotoğrafları bulmak için derinlere inmek zorundayız. Bixby bu fotoğraf av sorununu çözüyor. Söylemeniz gereken tek şey “Merhaba, Bixby, galeriyi aç ve okulda çekilen resimleri bul” ya da “Merhaba, Bixby, galeriyi aç ve annenin resimlerini bul”.

Asistanınızla bu Bixby ipuçlarını deneyin ve eğlenin!

Ayrıca bkz: Galaxy Note 8'de gezinme düğmesi sırası nasıl değiştirilir