Bixby Voice hata durdu Samsung Galaxy S10 Plus üzerinde göstermeye devam ediyor

Bixby Voice, “Merhaba, Bixby!” Derken Samsung Galaxy S10 Plus’ınızın yanıt vermesini sağlamaktan sorumlu olandır! Durdu ”ekranda belirir. Bu, hizmetin kendisiyle küçük bir sorun olabilir veya Bixby sisteme derinlemesine entegre olan bir çekirdek uygulama veya hizmet olduğundan, bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir.

Bu yazıda, Samsung Galaxy S10 Plus Bixby Voice ile hata durdu sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Her olasılığı düşünmeye çalışacağız ve nedenini belirleyene ve düzeltmek için bir çözüm formüle edinceye kadar birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu hataya bağlı kullanıcılardan biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S10 Plus’ı Bixby Voice ile Sabitleme hatası durdu

Tecrübelere dayanarak, bunun gibi bir firmware sorununun sonucu bile olsa bu kadar ciddi değildir. Bazı sorun giderme prosedürleri yapmaya istekli olduğunuz sürece kendi başınıza düzeltebileceksiniz. Bu söylenirken, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla İlk önce cihazınızı yeniden başlatın

Bu hata daha önce hiç görülmediyse, yapmanız gereken ilk şey, Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlamaktır; çünkü bu, küçük bir bellenim yazılımı sorunu olabilir, hatta Bixby veya sistemde bir aksaklık olabilir. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen simülasyonlu bir batarya çekme işlemidir. Bunun da ciddi bir ürün yazılımı sorunu olmaması şartıyla çok basit ama etkili bir prosedür. İşte Galaxy S10 Plus’ınızda nasıl yapıldığı…

    Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Şimdi, her iki düğmeyi de 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Eğer Bixby Voice durduysa, bundan sonra hala gösterilmeye devam edilirse, ürün yazılımıyla ilgili sorunları giderme zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Mesajlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Bixby Voice’u Sıfırla

Bixby sadece bir şeyleri karıştırmış olabilecek birkaç ayar seçeneğine sahiptir. Bu nedenle, silmek en iyisi önbellek ve veridir, böylece varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirilir ve önbelleğini yenisiyle değiştirir.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Şimdi bulun ve sonra Bixby Voice’a dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önce önbelleği temizle öğesine dokunun. Ardından, Verileri temizle’ye dokunun ve Tamam’a basın.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın, böylece her şey yenilenir. Sonra tekrar Bixby’yi kullanın ve Bixby Voice’un durup durmadığını kontrol edin.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Sistem, telefonunuzdaki her uygulama, servis veya özellik için geçici dosyalar oluşturur. Bu dosyalar cihazınız üzerinde herhangi bir olumsuz etki olmadan silinebilirken, bozulursa veya eskiyse aynı olmaz. Bu olasılığı dışlamak için, önbellek bölümünü silmeniz gerekir, böylece yeni bir önbellek seti oluşturulur. İşte böyle yapılır:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde tüm düğmeleri bırakın. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için güç tuşu. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuzda hala Bixby Voice durdu hatası veriyorsa, bir sonraki çözümü yapmanız gerekir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ekranının kilidini açma

Dördüncü çözüm: Master Telefonunuzu sıfırlayın

Telefonunuzun donanım yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama işlemi bu sorunu çözebilir. Ancak, her zaman olası tüm çözümleri tüketmeden önce bunu önermekte tereddüt ediyoruz; çünkü önemli dosya ve verilerinizin bir kısmını kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, sıfırlama işleminden önce dosyalarınızın yedeğini aldığınızdan emin olun ve ardından hem google hem de samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın. Sıfırla ‘yı seçin. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. cihaz.

Bu sorun giderme kılavuzunun “Maalesef Bixby Voice durdu” hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy S10 Plus yazılımını düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyorum. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus’ta Ekran Güvenliğini Ayarlama Galaxy S10 Plus’ınızdaki Duvar Kağıdı ve Temayı Nasıl Değiştirirsiniz Samsung Galaxy S10 Plus’ta birden fazla ekrana gitme