Bixby Voice, Samsung Galaxy A20’de durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

Bixby Voice, Samsung’un kişisel asistanı Bixby’nin hizmetlerinden sadece bir tanesidir. Ses, sesli komutlarınızı yürütmekten sorumludur, ancak Bixby hizmetlerinden biri kullanılırken her zaman çalışır. Ancak Samsung Galaxy A20’nin bazı sahipleri bize, hizmeti etkinleştirdiklerinde ‘Bixby Voice durmaya devam ediyor’ hatasını bildirdi.

Hata temel olarak Bixby Voice hizmetinin çalışmayı durdurduğu veya kilitlenmeye devam ettiği anlamına gelir. Sorun Bixby’de olabilir veya hizmet bellenimde gömülü olduğundan bir bellenim sorununun işareti olabilir. Bu sorun, belirgin bir neden olmadan ortaya çıktıysa, bazı temel sorun giderme prosedürleri uygulanarak giderilebilir. Ancak, ürün yazılımını değiştirmenizden kaynaklandıysa, bu sorunu çözmek için stok ROM’u flaş etmenizi öneririm. Ancak, ürün yazılımını değiştirmediğinizi varsayarsak, nasıl düzeltileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Yine de, başka bir şey yapmadan önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili bazı genel sorunları zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Oranlar, problemlerinize halihazırda mevcut çözümler olduğu için, sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Birini bulamıyorsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu gidermemizi kolaylaştırmak için lütfen bize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, bu yüzden yapmanız gereken tek şey bize sorun hakkında yeterli bilgi vermektir.

Galaxy A20’yi Bixby Voice ile düzeltmek durma hatasını koruyor

Deneyime dayanarak, bu tür sorunlar bir ürün yazılımı sorununun sonucu olsa bile gerçekten o kadar ciddi değildir. Bazı sorun giderme prosedürlerini yapmak istediğiniz sürece kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Bununla birlikte, bu sorun hakkında yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorunlu Önce cihazınızı yeniden başlatın

Bu hata daha önce hiç ortaya çıkmadıysa, yapmanız gereken ilk şey Galaxy A20’nizi sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu veya hatta Bixby veya sistemle ilgili bir aksaklık olabileceği için yeniden başlatmaya zorlamaktır. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini yenileyen ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çekme prosedürüdür. Bu da ciddi bir ürün yazılımı sorunu olmaması şartıyla çok basit ama etkili bir prosedürdür. Galaxy A20’nizde böyle yapılır…

    Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Şimdi, her iki düğmeyi 15 saniye veya Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bundan sonra Bixby Voice durmaya devam ederse hata gösterilmeye devam ederse, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Gmail Samsung Galaxy A20’de durmaya devam ederse ne yapmalı

İkinci çözüm: Bixby Voice’u sıfırlayın

Bixby’nin bir şeyleri karıştırmış olabileceği sadece birkaç ayar seçeneği vardır. Bu nedenle, önbellek ve verileri silmek en iyisidir, böylece varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirilir ve önbelleği yenisiyle değiştirilir.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar’a gidin ve dokunun. Şimdi Bixby Voice’u bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önce Önbelleği temizle’ye dokunun. Ardından, Verileri temizle’ye dokunun ve Tamam’a basın.

Bunu yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın, böylece her şey yenilenir. Ve sonra, Bixby’yi tekrar kullanın ve Bixby Voice’un durmaya devam edip etmediğini görün.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Sistem, telefonunuzdaki her uygulama, hizmet veya özellik için geçici dosyalar oluşturur. Bu dosyalar cihazınızda herhangi bir olumsuz etki yaratmadan silinebilse de, bozulursa veya kullanılmazsa aynı olmaz. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, yeni bir önbellek kümesi oluşturulacak şekilde önbellek bölümünü silmeniz gerekir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, tuşları bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemi yaptıktan sonra ve telefonunuzda hala Bixby Voice durma hatası var, o zaman bir sonraki çözümü yapmanız gerekir.

AYRICA OKUYUN: ‘Snapchat durmaya devam ediyor’ hatasıyla bir Galaxy A20 nasıl düzeltilir?

Dördüncü çözüm: Master Telefonunuzu sıfırlayın

Telefonunuzun ürün yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama işlemi bu sorunu çözebilir. Ancak, öncelikle tüm olası çözümleri tüketmeden bunu önermekte tereddüt ediyoruz, çünkü bazı önemli dosya ve verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, sıfırlamadan önce dosyalarınızın bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun ve ardından hem google hem de samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun, “Bixby Voice durmaya devam ediyor” hatasını gösteren Samsung Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyorum. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.