Bixby Voice Samsung Galaxy S10 Plus’ta hata göstermeye devam etti

Bixby Voice, “Merhaba, Bixby!” Dediğinde Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı yanıtlamaktan sorumlu olanıdır. Ancak bazı sahiplerin, Bixby’yi çağırdığınızda “Maalesef Bixby Voice’un hata mesajı var. durdu ”mesajı ekranda belirir. Bu, hizmetin kendisiyle ilgili küçük bir sorun olabilir veya Bixby, sisteme derinden entegre olan temel bir uygulama veya hizmet olduğu için bir ürün yazılımı sorunlarının işareti olabilir.

Bu yazıda, Samsung Galaxy S10 Plus Bixby Voice ile sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı düşünmeye çalışacağız ve nedeni belirleyene ve çözmek için bir çözüm formüle edinceye kadar bunları birbiri ardına dışlayacağız. Bu nedenle, bu hatadan rahatsız olan kullanıcılardan biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S10 Plus’ı Bixby Voice ile Düzeltme Hatası Durdu

Deneyime dayanarak, bu tür sorunlar bir ürün yazılımı sorununun sonucu olsa bile gerçekten o kadar ciddi değildir. Bazı sorun giderme prosedürlerini yapmak istediğiniz sürece kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Bununla birlikte, bu sorun hakkında yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorunlu Önce cihazınızı yeniden başlatın

Bu hata daha önce hiç ortaya çıkmadıysa, yapmanız gereken ilk şey Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmak zorunda kalmaktır, çünkü bu sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu veya hatta Bixby veya sistemle ilgili bir aksaklık olabilir. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini yenileyen ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çekme prosedürüdür. Bu aynı zamanda ciddi bir ürün yazılımı sorunu olmaması koşuluyla çok basit ama etkili bir prosedürdür. Galaxy S10 Plus’ınızda şu şekilde yapılır…

    Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Şimdi, her iki düğmeyi 15 saniye veya Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bixby Voice’un durması hatası bundan sonra hala gösterilmeye devam ediyorsa, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Mesajlar durdu” hatası ile nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Bixby Voice’u sıfırlayın

Bixby’nin bir şeyleri karıştırmış olabileceği sadece birkaç ayar seçeneği vardır. Bu nedenle, önbellek ve verileri silmek en iyisidir, böylece varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirilmesinin yanı sıra önbelleğinin yenisiyle değiştirilmesini sağlar.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar’a gidin ve dokunun. Şimdi Bixby Voice’u bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önce Önbelleği temizle’ye dokunun. Ardından, Verileri temizle’ye dokunun ve Tamam’a basın.

Bunu yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın, böylece her şey yenilenir. Ve sonra, Bixby’yi tekrar kullanın ve Bixby Voice’un durup durmadığını görün.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Sistem, telefonunuzdaki her uygulama, hizmet veya özellik için geçici dosyalar oluşturur. Bu dosyalar cihazınızda herhangi bir olumsuz etki yaratmadan silinebilse de, bozulursa veya kullanılmazsa aynı olmaz. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, yeni bir önbellek kümesi oluşturulacak şekilde önbellek bölümünü silmeniz gerekir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun Galaxy S10 + logosu gösterildiğinde, tüm düğmeleri serbest bırakın. Silmeyi önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşu. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek bölümünü sil tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzda hala Bixby Voice durdu hatası var, o zaman bir sonraki çözümü yapmanız gerekiyor.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ekranınızın kilidini açma

Dördüncü çözüm: Master Telefonunuzu sıfırlayın

Telefonunuzun ürün yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama işlemi bu sorunu çözebilir. Ancak, öncelikle tüm olası çözümleri tüketmeden bunu önermekte tereddüt ediyoruz, çünkü bazı önemli dosya ve verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, sıfırlama işleminden önce dosyalarınızın bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun ve ardından hem google hem de samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu gösterildiğinde, tüm düğmeleri serbest bırakın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. cihaz.

Bu sorun giderme kılavuzunun, “Ne yazık ki, Bixby Voice durdu” hatasını gösteren sürekli olarak Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyorum. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus’ta Ekran Güvenliği Nasıl Kurulur? Galaxy S10 Plus’ınızdaki Duvar Kağıdı ve Temayı Değiştirme