Bluetooth hoparlörler ve kulaklıklar Android’e nasıl bağlanır

Hoparlörlerin akıllı telefonunuza veya tabletinize ne kadar iyi yerleştirildiğinin önemi yok, muhtemelen daha samimi bir dinleme deneyimi için tam boyutlu bir hoparlör seti veya bazı özel kulaklıklarla rekabet edemezler. Bluetooth’un büyüsü sayesinde, harici oynatıcıları Android cihazınızdan kolayca bağlayabilirsiniz.

Güncel teknik konular hakkında daha fazla videoyu video sayfamızda bulabilirsiniz.

Bilmeniz gereken ayarları ve yapılandırma seçeneklerini size göstereceğiz, ancak tüm hoparlörler ve kulaklıklar biraz farklı çalışıyor, bu nedenle diğer donanımınızla birlikte gelen talimatlara da bakmanız gerekir. Bir bağlantı kurulduktan sonra gerektiğinde otomatik olarak yeniden bağlanmalıdır.

androidpit soundcore liberty air vs airpods case

Android’in Bluetooth ayarları

Bluetooth ayarlarına erişmenin en kolay yeri bildirim çekmecesindeki hızlı ayarlar panelinden: Açmak veya kapatmak için Bluetooth simgesine dokunun. Bağlandığınız Bluetooth cihazını değiştirmek veya yeni bir cihaz eklemek için sembolün altındaki açılır oka dokunun.

bluetooth google pixel 3a

Daha ayrıntılı bir seçenek sayfası için Diğer ayarlar’a dokunun – Ayarlar ekranından Bluetooth’u seçerek aynı ekrana erişebilirsiniz. Üstteki geçiş, Bluetooth’un açık mı yoksa kapalı mı olduğunu gösterir ve hemen altında eşleştirilen cihazların bir listesi bulunur.

Eşleştirilen herhangi bir cihazın sağındaki cog simgesine tıklatarak yeniden adlandırın, unutun veya telefonunuzun erişebileceği bölümlerini değiştirin (örneğin, müziğinizi çalmak için Bluetooth hoparlörleri kullanabilirsiniz, ancak zil seslerinizi çalmayın). Kullanılabilir cihazlar, Bluetooth bağlantısı sunan ancak henüz telefonunuza veya tabletinize bağlanmamış donanımı ifade eder.

Yeni cihazlar ekleme

Bazı aygıtlar (bilgisayar gibi), özellikle kapatılmadıkça her zaman bir Bluetooth sinyali yayınlar; Diğerlerinin (çoğu kulaklık gibi) bir bağlantı yapılmadan önce özel bir alma moduna alınması gerekir. Unutmayın, Bluetooth dosya aktarma ve diğer çeşitli amaçlarla müziklerinizi dolaştırmak için kullanılır.

bluetooth samsung a80

Uygun bir cihaz olarak listelemek istediğiniz hoparlörleri veya kulaklıkları hemen göremiyorsanız, birlikte verilen talimatlara bakın – muhtemelen doğru moda geçmek için bir tuşa ya da tuş kombinasyonuna basmanız gerekecektir.

Cihaz listede gösterildiğinde, bağlanmak için bir kez dokunun. Bağlantıyı onaylamak için bir PIN girmeniz gerekebilir, bu donanıma bağlı olsa da – bir PIN gerekirse, hoparlörleriniz veya kulaklıklarınızla birlikte verilen belgelerde listelenmelidir. Birkaç dakika sonra akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bir onay mesajı görmelisiniz.

Bluetooth kullanımı

Müziğiniz, podcast’leriniz ve diğer sesleriniz, şimdi bir dizi hoparlör, bir çift kulaklık veya bir araba teybi olsun, bağlandığınız Bluetooth cihazı üzerinden gönderilecektir. Çalışmıyorsa, aygıtı unutmayı ve sıfırdan yeniden bağlanmayı deneyin.

androidpit lollipop music playing

Bağlantıyı kesmek için harici cihazı kapatabilir, Android telefonunuzda veya tabletinizde Bluetooth’u kapatabilir veya yukarıda belirtildiği gibi cihazı unutabilirsiniz. Çoğu cihaz, Bluetooth tekrar kullanılabilir olduğunda otomatik olarak yeniden bağlanacaktır, ancak telefonunuza, hangi hoparlörleri veya hangi kulaklıkla bağlı olduğunu unutmasını söylemeniz durumunda gerçekleşmez.

    En iyi kulak içi, kulak üstü ve kulak üstü Bluetooth kulaklıkların incelemeleri

Bluetooth oldukça kullanışlıdır ancak zaman zaman geçici bir teknoloji olabilir – sorunla karşılaşırsanız, kapsama alanında başka cihazların (Bluetooth klavye gibi) bulunmadığından emin olun. Bağlantının kesilmesi ve yeniden bağlanması çoğu zaman sorunları çözebilir.

Tips & Tricks

Facebook Twitter