Bluetooth Kulaklık Sorunları ve Çözüm Rehberi

Bluetooth kulaklıklar bir süredir buralarda bulunmakta ancak ses kalitesi ve fiyatlarının müşterileri çekmesi birkaç yıl aldı. Apple AirPod’larını piyasaya sürdüğünden beri, kablosuz kulaklık tüketimine olan talep artmıştır. Teknolojik gelişmelerine rağmen, Bluetooth kulaklıkları hala bazı can sıkıcı konulardan rahatsızlık duyuyor. En yaygın Bluetooth sorunlarına bir göz attık ve bazı çözümler bulduk.

  En iyi Bluetooth kulaklıklar gibi bir şey yoktur En iyi Bluetooth kulaklıklar ve kulaklıklar

Bir soruna atla:

  Akıllı telefonum Bluetooth kulaklıklarımı bulamıyor Bluetooth kulaklıklarım bağlantı kesilmeye devam ediyor Kulaklıklarım ve akıllı telefonum arasındaki eşleşme başarısız olmaya devam ediyor

Akıllı telefonum Bluetooth kulaklıklarımı bulamıyor

Yani kulaklıklarınızı akıllı telefonunuza bağlamak istiyorsunuz, ancak bir nedenden dolayı kulaklıklar Bluetooth cihaz listenizde görünmüyor mu? İşte olası sorun çözücülerin bir listesi:

  Telefonunuzdaki Bluetooth bağlantısını gerçekten açıp açmadığınızı kontrol edin. Kaçırması şaşırtıcı derecede basit bir şey. Kulaklıklarınızın cihazınızla ve işletim sisteminizle uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Bir iPhone kullanıyorsanız, en azından “Bluetooth Smart Ready” özelliğini destekleyen en azından iOS 7 çalıştırmalıdır. Android kullanıyorsanız, en az Android 4.3 çalıştığından emin olun. Bağlamak istediğinizde akıllı telefonunuzun ve kulaklıklarınızın birbirine yeterince yakın olduğundan emin olun. Bluetooth cihazlarının büyük bir kısmı – özellikle kulaklıklar – yeterince menzile sahip olsa da, birbirlerine bağlanmasının en iyi yolu, birbirlerine en az 3 fit uzaklıkta olduklarındadır. Üreticinin tavsiye ettiği eşleştirme işlemini kontrol edin. Tüm Bluetooth kulaklıklar telefonunuza aynı şekilde bağlanmayacaktır; bazen kulaklıklarınızı açmak kadar kolaydır, diğer zamanlarda biraz daha karmaşıktır. Cihazınızı eşleştirme ile ilgili herhangi bir sorunu önlemek için, yapmanız gerekenler hakkındaki tüm bilgileri dikkatlice okuyun. Onları kapatıp tekrar açmayı deneyin. Bu eski bir yöntem, fakat bununla yüzleşelim – bazen gerçekten işe yarıyor. Parazit olan tüm aygıtları kapatın veya çıkarın. Bazı sebeplerden dolayı kulaklıklarınız akıllı telefonunuz yerine başka bir cihaza bağlanmaya çalışıyor olabilir. Wi-Fi yönlendiricisinden uzaklaşın. Wi-Fi yönlendiriciniz, kulaklıklarla aynı spektrumu kullanıyor olabilir ve bu nedenle bazı girişimlere neden olabilir.

AndroidPIT Bose QuietComfort 35 review 3183
Tarafından görüşDavid McCourtBluetooth kulaklıklar, 5 yıl içinde normal kulaklıkların yerini tamamen alacak.What do you think?5050450 katılımcı

Bluetooth kulaklıklarım bağlantıyı kesmeye devam ediyor

Bluetooth kulaklık bağlantınız aniden düştüğünde, bazı iyi melodileri dinlemekten daha sinir bozucu bir şey yoktur. Bazen Bluetooth bağlantısı tamamen kesilir ve tekrar bağlanmaya zorlanır, diğer zamanlarda yeniden bağlanmadan önce birkaç saniye kesilir. Her ikisi de eşit derecede sinir bozucu deneyimlerdir, ancak aynı derecede kolay çözümler ile birlikte gelir.

  Kulaklıklarınızın ve akıllı telefonunuzun kapsama alanında tutun. Akıllı telefonunuzun ses girişine bağlı olmadan dolaşmak kolaydır, ancak menzil dışına çıkmak daha kolaydır. Gereksiz Bluetooth bağlantılarını çıkarın. Bu, akıllı telefonunuzun bağlanmaya çalışan şeylerin sayısı tarafından “boğulmuş” olması çok iyi olabilir. Bluetooth kulaklığınızın yeterli miktarda pil gücü olduğundan emin olun. Bluetooth kulaklıkların bataryası zayıf olduğunda periyodik olarak bağlantı kesme eğilimi vardır. Kulaklıklarınızı eşleştirmeyi ve ardından bunları akıllı telefonunuzla eşleştirmeyi deneyin.

AndroidPIT zolo liberty earbuds in ear

Kulaklıklarım ve akıllı telefonum arasındaki eşleşme başarısız olmaya devam ediyor

Ayrıca, kulaklıklarınızı ve akıllı telefonunuzu birlikte eşleştirmeye çalıştığınızda, bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız ya da eşleştirme işlemi sonsuza kadar sürecek gibi görünüyor – aslında ikisini eşleştirmeden. Buradaki en basit çözüm:

  Kullanılmayan veya gereksiz Bluetooth bağlantılarını silin. Bluetooth bağlantı listenizde çok fazla cihaz varsa, bazı cihazlar çalışmaya başlar.

Bu başarısız olursa, daha önce listelediğimiz diğer çözümlerden herhangi birini deneyebilirsiniz.

Tarafından görüşDavid McCourtBluetooth kulaklıkları yalnızca Apple AirPod’ları piyasaya sürdüğünde popüler oldu.What do you think?5050297 katılımcı

Bluetooth kulaklıklarımda ne zaman müzik dinlesem statik oluyor

Uzun bir yol kat etmesine rağmen, Bluetooth teknolojisi müzik dinlerken statik veya çatırtı sesleri gibi girişimlere karşı hassastır.

  İlk olarak, bölgedeki diğer kullanılmamış Bluetooth cihazlarını devre dışı bırakmanız veya kapatmanız gerekir. Statik bitmezse, kulaklıklarınızı sıfırlamayı deneyin (bunu üreticinin web sitesine bakarak kolayca çözebilirsiniz). Medya yürütücünüzü açın, daha sonra 30 saniye boyunca kulaklıklarınızı çıkarın ve yeniden eşleştirin. Akıllı telefonunuzla kulaklıklarınız arasındaki mesafeyi azaltın, çünkü bu aynı zamanda statik elektriği azaltmanıza (hatta çözmenize) de yardımcı olur.

Bunların hepsi, daha sinir bozucu Bluetooth sorunlarının bazılarını aşmanın kanıtlanmış yöntemleridir, ancak bu bir sorun giderme listesi değildir. Bu sorun giderme yöntemlerinden hiçbiri işe yaramazsa, doğrudan üreticiyle iletişim kurmak en iyisidir.

Kendi Bluetooth cihazlarınızdaki sorunları çözmek için bu yöntemlerden herhangi birini denediniz mi? İşe yarayacağını düşündüğümüz bir şey var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.