Bluetooth Kulaklıkları veya Kablosuz Hoparlörleri TV’nize veya Bilgisayarınıza Bağlama

Bluetooth kulaklıklar ve hoparlörler, televizyonunuzun veya bilgisayarınızın ses kalitesini önemli ölçüde iyileştirmenin ve yeni bir gizlilik duygusunun tadını çıkarmanın uygun bir yoludur. Bir kablosuz bağlantıyı başarıyla kurmak için uğraşmanız gereken birkaç olası senaryo vardır. Bluetooth kulaklıkları veya kablosuz hoparlörleri TV’ye nasıl bağlayacağınızla başlayarak hepsini gözden geçirelim.

ÜrünKonuAdıPriceAvantreeAvantree DG40S USB Bluetooth 4.0 Adaptörü Amazon’da DongleBuy | $ 12.99 (Fiyatı: 04.03.2019 03:32 ET) SamsungSamsung UN55KU6600 Kavisli 55 İnç 4K Ultra HD Akıllı LED TV (2016 Model) Amazon’dan satın al | 04/03/2019 03:32 ET) Miccus, Inc.Miccus Mini-jack TX4 – DÜŞÜK SONRA Bluetooth vericisi, TV, PC, iPod, Kindle, DVD’ye kablosuz ses eklemek için idealdir; Amazon Yankı ve Musluğa Sahip Çiftler (Çift Bağlantı) AmazonMpowMpow Bluetooth Verici Alıcısı, TV için Bluetooth Verici, Araba Ev Stereo Sistemi için Bluetooth Alıcısı (A2DP / AVRCP), CD-Like için 2’si 1 arada Kablosuz Taşınabilir Bluetooth Setleri Amazon’da MusicCheck FiyatıKinivoKinivo BTD-400 Bluetooth 4.0 Düşük Enerjili USB Adaptörü – Windows 10 / 8.1 / 8 / Windows 7 / Vista, Ahududu Pi, Amazon’da Amazon satın alın ($ 11,99) (den itibaren 04/03/2019 03:32 ET)

* Bu tablodaki linkler bağlı kuruluş linkleri içerir, bu size ek bir ücret ödemeden, linke tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız komisyon kazanacağız. Desteğin için teşekkürler. Daha fazla bilgi için, lütfen Gizlilik politikası sayfamızı ziyaret edin.

Bluetooth Kulaklıklarını veya Kablosuz Hoparlörleri TV’ye Bağlama

Modern yüksek çözünürlüklü televizyonlar harika görüntü kalitesi sunar, ancak ses kalitesi söz konusu olduğunda nadiren benzer övgüleri hak ederler. Küçük dahili hoparlörler, haberleri veya en sevdiğiniz çorba operalarını izlemek için yeterli işi yaparken, uzun metrajlı sinema filmlerinden en iyi şekilde yararlanmak için çok gerekli olduğunu düşündüğümüz tam bir sinema deneyimi sunamıyorlar.

İyi haber şu ki, Bluetooth kulaklıkların kablosuz hoparlörler olması, oturma odanızın görünümünü çirkin tellerle mahvetmenizi gerektirmeyen son derece esnek bir çözümdür. Dahası, son birkaç yıl içinde her yerde hazır hale geldiler ve uygun bir çözüm bulma garantili oldular.

91eMdW0dxbL._SL1500_[1]

Bluetooth Hazır TV

Yapmanız gereken ilk şey, TV’nizin Bluetooth bağlantısını destekleyip desteklemediğini kontrol etmektir. Muhteşem Samsung UN55KU6600 4K Ultra HD Akıllı LED TV gibi birçok modern televizyon, kutudan çıkar çıkmaz Bluetooth aygıtlarını destekleyerek ayrı bir Bluetooth vericisi satın alma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Tüm televizyonlar farklı olduğu için, özel TV’nizi Bluetooth kulaklıklarınıza veya kablosuz hoparlörlerinize nasıl bağlayacağınızı bulmak için kullanıcı el kitabına başvurmanız gerekecektir. Genel olarak konuşursak, prosedür hem TV’yi hem de Bluetooth cihazını eşleştirme moduna getirmeyi ve eşleştirme işlemini TV’nin ekran menüsü aracılığıyla tamamlamayı içerir.

71QErsZn5rL._SL1000_[1]

Bluetooth Dışı TV

Televizyonunuz Bluetooth’u desteklemiyorsa işler biraz daha karışır. Bu gerçekten doğruysa, TV’de hangi ses çıkışlarının mevcut olduğunu araştırmanız ve doğru Bluetooth adaptörünü satın almanız gerekir.

TV’nizin arkasına baktığınızda, sol ve sağ kompozit ses jaklarını, standart 3,5 mm kulaklık jakını ve ayrıca optik bir TOSLINK jakını bulmanız olasıdır. İlk ikisi analog formatta ses iletirken, sonuncusu dijital yayınlar için kullanılır.

Ses konektörlerinin kullanılabilirliği ne tür bir Bluetooth vericisi almanız gerektiğini belirler. Birden fazla Bluetooth kulaklık çifti kullanmak istiyorsanız, çoklu çıkış uyumlu bir verici aramanız gerekir. Böyle bir birime iyi bir örnek Avantree Priva veya Miccus Mini Jack TX4’tür. Tabii ki, yalnızca televizyonunuza takılı tek bir kulaklığa ihtiyacınız varsa, Mpow Streambot gibi daha ucuz bir verici yeterli olacaktır.

Oradan her zamanki gibi iş yapıyor: vericiyi uygun ses konektörüne takın, eşleştirme moduna yerleştirin, eşleştirme düğmesini kulaklıklarınız üzerinde tutun ve eşleştirme işlemini tamamlayın. Televizyonunuz büyük olasılıkla otomatik olarak ses çıkışlarından birine takılı bir cihaz bulunduğunu algılar, bu nedenle herhangi bir ek ayarlama yapmanız gerekmez. Aksi takdirde, kullanım kılavuzuna bakın ve ses çıkışını değiştirmenin bir yolunu bulun.

Bluetooth Kulaklıkları veya Kablosuz Hoparlörleri Bilgisayara Bağlama

Bluetooth teknolojisi uzun zaman önce bilgisayarlara girmiştir. Bluetooth desteğine sahip olmayan bir dizüstü bilgisayar bulmak neredeyse imkansız olacak ve masaüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda bile aynı görünmeye başlıyor.

Kablosuz hoparlörlerinizi veya Bluetooth kulaklıklarınızı bilgisayarınıza bağlamak için, muhtemelen bilgisayarı yalnızca birkaç saniyeden fazla sürmemesi gereken keşfedilebilir hale getirmeniz gerekir.

computer bluetooth

Bluetooth Etkin Bilgisayar

Bilgisayarınızın Bluetooth desteği ile geldiğini varsayalım (büyük olasılıkla yapar), sisteminizde uygun ayarlar menüsünü açmanız gerekir (Denetim Masası> Windows ve Apple menüsü için Bluetooth Aygıtları> Sistem Tercihleri> Mac için Bluetooth) ve Bluetooth aygıtlarının bilgisayarınızı bulun.

Ayarladıktan sonra, kulaklıklarınızı veya kablosuz hoparlörlerinizi eşleştirme moduna getirin ve bilgisayarınızdaki Bluetooth Sihirbazı ile arayın. Bağdaştırıcınız cihazınızı bulduğunda, sadece “Bağlan” düğmesine tıklayın ve kablosuz dinleme deneyiminin keyfini çıkarın.

71u6GHOgtEL._SL1024_[1]

Bluetooth olmadan bilgisayar

Bilgisayarınız Bluetooth’u desteklemiyorsa, umutsuzluğa gerek yoktur. Tam olarak aynı işlevselliği elde etmek için yalnızca bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktasına takılan harici bir Bluetooth adaptörü satın alın. TV’ler için Bluetooth vericileri ile karşılaştırıldığında, takılabilir USB Bluetooth bağdaştırıcıları genellikle 10 dolar civarındadır ve nadiren mevcut en küçük flaş sürücülerden daha büyüktür.

Sadece bir USB portuna takabileceğiniz ve unutabileceğiniz uygun fiyatlı Bluetooth adaptörlerinin güzel örnekleri Avantree Bluetooth 4.0 USB Dongle, Kinivo BTD-400 Bluetooth 4.0 USB Adaptörü ve ASUS USB Bluetooth Adaptörü 4.0 Dongle’dır. Her zaman aynı işlevselliği ve karşılaştırılabilir iletim aralığını elde ettiğiniz için daha fazla ödeme yapmanız gerekmez.

Yeni Bluetooth adaptörünüzü bağladıktan sonra, bilgisayarınız otomatik olarak tanımalı ve gerekli tüm sürücüleri kurmalıdır. Ardından, Bluetooth kulaklıklarınızı veya kablosuz hoparlörünüzü, bilgisayarınız başlangıçta Bluetooth’u destekliyorsa yaptığınız gibi bağlayabilirsiniz.

ÜrünKonuAdıPriceAvantreeAvantree DG40S USB Bluetooth 4.0 Adaptörü Amazon’da DongleBuy | $ 12.99 (Fiyatı: 04.03.2019 03:32 ET) SamsungSamsung UN55KU6600 Kavisli 55 İnç 4K Ultra HD Akıllı LED TV (2016 Model) Amazon’dan satın al | 04/03/2019 03:32 ET) Miccus, Inc.Miccus Mini-jack TX4 – DÜŞÜK SONRA Bluetooth vericisi, TV, PC, iPod, Kindle, DVD’ye kablosuz ses eklemek için idealdir; Amazon Yankı ve Musluğa Sahip Çiftler (Çift Bağlantı) AmazonMpowMpow Bluetooth Verici Alıcısı, TV için Bluetooth Verici, Araba Ev Stereo Sistemi için Bluetooth Alıcısı (A2DP / AVRCP), CD-Like için 2’si 1 arada Kablosuz Taşınabilir Bluetooth Setleri Amazon’da MusicCheck FiyatıKinivoKinivo BTD-400 Bluetooth 4.0 Düşük Enerjili USB Adaptörü – Windows 10 / 8.1 / 8 / Windows 7 / Vista, Ahududu Pi, Amazon’daki LinuxBuy $ (11.99 $ ‘dan başlayan fiyatlar) Bu tablodaki linkler bağlı kuruluş linkleri içerir, bu da size ek bir ücret ödemeden, linke tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız komisyon kazanacağız. Desteğin için teşekkürler. Daha fazla bilgi için, lütfen Gizlilik politikası sayfamızı ziyaret edin.