Netflix İndirme Sorunları Nasıl Düzeltilir

Geçen ay tatile gitmeden önce, uçuşta izlemek için birkaç Netflix şovu indirdim. Dönüş yolculuğumda, Netflix’i Monsters, Inc.’i izlemesi için açtıklarını belirten büyük sarı bir uyarı olduğunu görmek için açtım. Beni şaşırttı.

Netflix şovlarını yayınlarken nadiren herhangi bir sorunla karşılaşıyorum, ancak Süresi dolmuş mesajı beni tehlikeye attı. Streaming’in avantajları var, ancak sahne çevrimdışı indirmelerden biraz farklı. Sık sık gösterileri indirirseniz, olasılıklar benzer sorunlarla karşı karşıya kalırsınız.

Bu nedenle, en sık indirilen sorunların ve sorunların bazılarını bu yazıda uygulanabilir çözümler ile birlikte derledik. Hadi bir bakalım.

Netflix’in İndirme Sınırı Var mı

Sorunlara başlamadan önce, Netflix’in indirme sınırlarına bakalım. Akış servisi çok sayıda orijinal içerik sunsa da, büyük kitaplık aynı zamanda orijinal içerik sağlayıcılardan lisanslı unvanlar (Pearl Harbor, İlköğretim gibi) taşır. Dolayısıyla, lisans haklarının başlığına ve süresine bağlı olarak Netflix, her film veya şov için belirli bir indirme limiti belirler.

Dolayısıyla sorunuzu yanıtlamak için, evet Netflix bir indirme limiti koyuyor. Akış servisi, cihaz başına 100 başlık indirmenize izin verir. Netflix, bu limiti aşarsanız ‘Bir sorun oldu …’ hatası verir. Tek bir cihazda bu kadar yüksek bir sayıya ulaşmak nadir görülen bir durumdur.

Netflix, cihaz başına 100 başlık indirmenize izin verir.

Ancak Netflix’i birden fazla cihazda kullanırsanız, bu sayılar değişebilir. Neyse ki, böyle durumlarda, eski başlıkları kaldırabilmeniz için sizi uyaracaktır. En iyi seçenek, indirmeleri birer birer silmek yerine tamamen silmek.

Tek yapmanız gereken Netflix mobil uygulamasında Diğer> Uygulama Ayarları’na gitmektir ve Tüm İndirmeleri Sil seçeneğine dokunun.

Ancak, kesin kurallar veya kurallar yoktur. Başlığa bağlı olarak, indirme sınırı ve kullanılabilirlik süresi değişebilir.

Peki, başlık başına bir indirme sınırı var mı? Evet var. Ne yazık ki, Netflix her bir başlıkta belirlenen sınırı göstermiyor. Bu, başlığı indirmek ve kontrol etmek için denenmiş ve test edilmiş bir yönteme başvurmanız gerektiği anlamına gelir.

Şimdi, nedeni belirlediğimize göre, genel indirme sorunlarından bazılarına bakalım.

1. Netflix’in Çok Fazla Aygıt Hatası Nasıl Kaldırılır

Birden fazla cihazda veya profilde başlık indirdiğinizde ‘Çok Fazla Aygıt’ hatası ortaya çıkıyor. Bunun nedeni Netflix’in hesap başına bir cihaza video indirmesine izin vermesidir.

Bu hatayı kaldırmak için, eski öğeleri diğer cihazlarınızdan silmelisiniz. Bunu yapmak için başlığın yanındaki Ünlem simgesine dokunun ve İndirmeyi Sil’i seçin.

Ayrıca, uygulamayı yeniden başlatmanız gerekebilir.

2. Süresi Dolmuş Etiketi Gösteren İndirilen Başlıklar

İndirilen gösteriler telefonunuzda sonsuza dek kalmaz. Bazı başlıklar sadece birkaç hafta boyunca çevrimdışı görüntüleme için kullanılabilir. Doğal olarak, bir gösteri öngörülen süreyi geçtiğinde, Süresi dolmuş etiketi içeriğin küçük resminin yanında görünür.

Birçok başlık indirmeyi kolayca yenileyebilmenize rağmen, herkes için durum böyle değil. Bazı stüdyolar yalnızca belirli sayıda indirmeye izin verir. Herhangi bir durumda, bunu yapamazsanız, tek çözüm çevrimiçi olarak yayınlamaktır.

3. Yıllık İndirme Sınırı Hatası

Bu hata yukarıdaki ile ilgilidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bazı içerik hakları sahipleri, oluşturmaları için sabit sayıda indirmeye izin verir. Bu durumda, yapımcılar yıllık indirme sayısına bir sınırlama koymuşlardır.

Yine, birkaç ay bekleyip çevrimiçi yayınlamak dışında bu hatanın uygulanabilir bir çözümü yoktur.

4. Netflix Yüklemeleri Gösterilmiyor / Kaybolmadı

İndirilen TV şovlarınız kaybolmaya başlarsa, Akıllı İndirmeler özelliğinin etkinleştirilme olasılığı vardır. Bu özellik, yalnızca bir sonraki ile değiştirmek için izlediğiniz bölümü siler.

İlk kez benimle başıma şaşırmıştım. Neyse ki, anladım ve bu yazının sonuna doğru ayrıntılı olarak açıklayacağım.

5. Kullanılamıyor Gösteren Netflix Yüklemeleri

Bu hata çoğunlukla eski indirilen dosyalarda görülür. İndirilen içeriğin hiçbirini izlememişseniz, Kullanılamıyor hatasını göreceksiniz.

En kötüsü, küçük resmin bile ünlem işareti veya herhangi bir uyarı göstermemesi. Sadece izlemek için küçük resme tıkladığınızda, hatanın belirdiğini göreceksiniz.

Neyse ki, bunu çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Sadece Yeniden İndir düğmesine tıklayın. Normal kural geçerlidir – indirme devam etmezse uygulamayı yeniden başlatın.

6. İndirilmeyen Başlıklar

Bazen, İndir düğmesine birkaç defa dokunsanız bile indirmeler başlatılmaz. Veya bazı durumlarda, indirmeler Yenile düğmesine dokunduğunuzda bile devam etmez.

Böyle bir senaryoda, yapılacak akıllıca bir şey uygulamayı yeniden başlatmak ve süreci sıfırdan başlatmaktır.

Günün sonunda Netflix’teki her bir başlığın indirmeye hazır olmadığını unutmayın. Ayrıca, indirilen dosyalar büyüktür ve telefonunuzun alanını ve verilerini büyük olasılıkla etkileyecektir. Bu nedenle, benim gibi indirilen programları izlemeyi sık sık unutan biriyseniz, Akıllı İndirmeler özelliği sizin içindir.

Akıllı İndirmeler Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Netflix’in Akıllı İndirmeleri tamamen otomatik indirmelerle ilgilidir. The Crown veya The Stranger Things gibi genişletilmiş seriler için oluşturulmuş, bu özellik etkinleştirildiğinde serideki bir sonraki bölümü otomatik olarak indirecektir. Sadece bu değil, uygulama telefonunuzdan eski bölümü silmek için yeterince akıllı.

Netflix için Akıllı Yüklemeler’i ayarlar bölümünden etkinleştirebilirsiniz (Diğer> Uygulama Ayarları). Bir kez yaptıktan sonra, indirilenler sayfasının üstündeki seçeneği göreceksiniz.

Sınırlı bir hücresel veri planına abone olan kişilerin endişelenmesine gerek yoktur, çünkü bu özellik yalnızca telefon veya tablet bir Wi-Fi şebekesine bağlı olduğunda devreye girer.

Ayrıca, Akıllı Yüklemeler de gösterileri kolayca silmenizi sağlar. İndirme sayfasından, seçimi etkinleştirmek için herhangi bir başlığa dokunun ve ardından kaldırmak istediğiniz başlıkları, ardından Çöp simgesine dokunarak kontrol edin.

Ayrıca, I-simgesine dokunarak bu özelliği kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Çevrimdışı İzlemenin Keyfini Çıkarın

Ben bir Netflix fangirlisiyim ve telefonumun yanı sıra Android TV’mde en çok kullanılan uygulamalardan biri. İster seyahat ederken zamanımı öldürmek, isterse bir maraton kanama seansına katılmak istiyorum, Netflix benim ilk tercihim.

Sıradaki: Netflix uygulamasının çıplak kemik arayüzü tarafından rahatsız edildi mi? Netflix deneyiminizi geliştirmek üzere şaşırtıcı Android uygulamalarını keşfetmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.