Bu Aracı Kullanarak Tarayıcıda Photoshop Gibi Bir Deneyim Alma

Adobe Photoshop, çoğu amatör fotoğrafçı ve grafik tasarımcı için en son işlem sonrası sınırdır. Çok yönlü araç kutusu, zilyon grafiklerle ilgili şeyleri mümkün kılar; bu, aksi halde birkaç fotoğraf düzenleme aracıyla (veya uygulamalarla) çalışmayı gerektirir. Bununla birlikte, Photoshop uygulamasını kullanmak için $ 20 / month fiyat etiketi yeni başlayanlar için çok zor olabilir.

Geçen hafta bir Photoshop alternatifi ararken, serin bir web tabanlı resim editörü olan Photopea'ya rastladım. Photoshop benzeri düzenleme deneyimi sunar, ücretsizdir ve Opera, Firefox, Chrome ve Edge gibi tüm popüler tarayıcılarda çalışır. Bu her zaman hareket halinde olan insanlar için harika bir haber.

Fakat devam etmeden önce, birkaç şeyi açıklığa kavuşturmama izin verin. Photopea'nın görüntü düzenleme deneyimi, Photoshop'unkiyle oldukça benzer. Site, Photoshop uygulamasının tamamını çoğaltmak veya klonlamak istemiyor, ancak benzerlik tek kelimeyle eskimiş. Web tabanlı bir araçtır ve sınırlamaları vardır. Liquify veya Adaptive Wide Angle gibi gelişmiş filtreler bulamazsınız. Ancak dehşete düşmeyin.

Photopea, katmanlarla çalışma, maskeleme ve karıştırma mekanizması vb. Gerektiren hızlı ve karmaşık düzenleme görevleri için mükemmeldir.

Şimdi Photopea hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuza göre, belirgin özelliklerini inceleyelim.

Photopea'yı ziyaret edin

Also on Guiding Tech
Top 3 Alternatives to Adobe Photoshop for Android

Read More

Photopea Nasıl Kullanılır?

Prag merkezli bir programcı olan Ivan Kutskir, Photopea'yı geliştirmek için 3.5 yıldan fazla bir zaman harcadı. Bu Photoshop alternatifi, JPEG, PNG, PSD ve DNG dosyaları dahil olmak üzere çeşitli dosya formatlarını destekler.

Photoshop'u daha önce kullandıysanız, evdeymiş gibi hissedeceksiniz. Photopea'nın arayüzü neredeyse Photoshop ile aynı, ve grimsi siyah tema ile ilgili olacaksınız. Sağdaki araç çubuğunu ve soldaki Katmanlar ve Geçmiş panelini bulacaksınız. Bunun üzerine, sol panel Pencere sekmesinden tamamen özelleştirilebilir. Tek sorun, her yeni projede pencereleri sizin uygunluğunuza göre yeniden hizalamak zorunda kalacağınızdır.

Fotopea Kement, Sihirli Değnek, Klon ve Fırça gibi birçok araçla birlikte gelir. Bir takım seçmek için, üzerine sol tıklayın ve gerekli alt takımı seçin.

Araçların tesadüfi benzerliği ile Photoshop ve Photopea araç çubuğunu birbirinden ayırmak zordur.

Ayrıca görüntü katmanlarını kolayca ekleyebilir ve işleyebilirsiniz. Kolej projeniz için çok katmanlı bir grafik mi oluşturuyor yoksa çift pozlu bir resim mi yaratıyor – Photopea hepsini yapmanıza izin veriyor.

Tabii ki, bundan en iyi şekilde yararlanmak için Katmanlar ve Opaklık kavramıyla iyi anlaşılmış olmalısınız.

Bununla birlikte, dikkatimizi çeken araç görüntü ayarlamasıdır. Ayrıntılı bir görüntünüz varsa, Görüntü> Ayarlamalar altında bulunan bu seçeneklerle daha da geliştirebilirsiniz. Photoshop'a benzer (Söz veriyorum, bu karşılaştırmayı son çizeceğim), görüntünün ton aralığını değiştirmenize olanak tanır.

Yapmanız gereken tek şey, vurgulamalar, orta noktalar ve gölgeler için üç noktayı işaretlemek ve ardından grafiği görüntünün isteğine göre değiştirmek.

Klavye kısayolları

Photoshop kullanıcısıysanız, bir dizi özelleştirilebilir (ve aktarılabilir) klavye kısayolunu desteklediğini bilmelisiniz.

Bununla birlikte, varsayılanlar hakkında konuşursak, Photopea demetleri için bolca emin olabilirsiniz. Ve iyi haber, Photopea ve Photoshop, Aşağıya Doğru (Ctrl + E), Taşı (Ctrl), Klon (S) ve El (Boşluk) gibi işlevler için aynı kısayolları paylaşıyor.

Photopea web tabanlı bir araç olduğundan, bariz nedenlerden dolayı Ctrl + Q veya Ctrl + W gibi önceden tanımlanmış kısayolları kullanamazsınız. Kısayol yelpazesinin tamamını Diğer> Klavye Kısayolları altında bulabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
Top 10 Websites for Creating Free Smartphone Mockups

Read More

Google Drive'a bağlan

Bulutta depolanan görüntüleri düzenlemek için Photopea'yı Google Drive'ınıza da bağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, Google Drive'da bir resim açın, sonra Görüntüleyici modunda açılır oka tıklayın ve Birlikte aç seçeneğine dokunun. Şimdi, Daha fazla uygulama bağla'yı seçin, arama kitabında Photopea'yı arayın ve ardından Bağlan'ı tıklayın.

Başlangıç izinlerini sağlamak için açılır pencerelere izin vermeniz gerekir. Bundan sonra, Google Drive’ınızdan bir resim açmak için Photopea’yı kullanabilirsiniz. Ayrıca, Photopea'da bir resim üzerinde çalışırken Ctrl + S kısayoluna her bastığınızda, Google Drive'a kaydedilir.

Akılda tutmanız gereken tek şey, eski görüntünün üzerine yazılacağıdır. Bu nedenle, orijinal sürümü korumak için birden fazla kopya oluşturun. Ayrıca, bağlı uygulamaları Google Drive'dan kaldırmak oldukça kolaydır.

Avantajlar ve dezavantajlar

Web tabanlı bir görüntü düzenleyiciye sahip olmanın iyi yanı, GIMP ya da Photoshop gibi araçların yüklenmesinin biraz zaman aldığı gibi hemen başlamasıdır. Tabii ki, Photopea'yı kullanmak için aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Photopea'yı bir Windows PC veya Mac'teki herhangi bir web tarayıcısında kullanabilirsiniz. Bu, özellikle görüntü dosyalarınızı bir bulutta yedek tutarsanız yararlıdır. PSD, JPG, PNG, Sketch, SVG ve XD gibi birçok dosya formatını destekler, bu onu çoklu platform dostu bir araçtır.

Ancak, Photopea'nın sınırlamaları vardır. Arayüz oldukça iyi olsa da, Photoshop kadar akıcı değil. Etkileri ve filtreleri abartma eğilimindeyseniz, yanıt vermeyen bir web sayfasıyla sonuçlanabilir. Ayrıca, bu araç dosyaları otomatik olarak PC'nize kaydetmez, çünkü dosyaların üzerine yazamaz. Bu yüzden dosyaları zaman zaman manuel olarak kaydetmelisiniz.

Yanlarda, 30 gün boyunca 9 ABD doları, 90 gün boyunca 20 ABD doları olan bir aboneliğe yükseltme yaparak kaldırabileceğiniz birkaç reklam paneli bulacaksınız.

Also on Guiding Tech

.camp-list-713{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/198530/How-to-Create-Double-Exposure-Images-in-Snapseed_2293166f68699e2eae25ee6f0442a128_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1530799298’);background-size:cover;background-position:center center}

#image editing

Click here to see our image editing articles page

Yeni Başlayanlar İçin Uygun mu?

Photopea, tarayıcıda Photoshop benzeri bir deneyim arıyorsanız, harika bir araçtır. Ve şu anda, özellikleri diğer çevrimiçi resim düzenleme paketleri ile eşleşmiyor. Farklı araçlar, filtreler ve katmanlar hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir.

Photopea ücretsiz bir uygulama ve tüm gelişmiş düzenleme araçlarına sahip değil. Özet olarak, Photoshop veya Photoshop Lite soyulmuş bir sürümü olarak kabul edebilirsiniz. Photoshop'un ücretli bir aboneliğini seçmeden önce düzenleme becerilerinizi parlatmak mükemmeldir.

Sıradaki: Snapseed ve VSCO arasında yakalandı mı? Evetse, hangilerinin gereksinimlerinize uyan doğru resim düzenleyicisinin olduğunu öğrenmek için aşağıdaki karşılaştırma postasını okuyun.