Bu ipuçlarıyla asla veri tükendi

İnternet bağlantısı olmayan bir akıllı telefon, günümüzde oldukça işe yaramıyor. Her birimiz sınırsız bir veri planı veya web'de gezinmek ve içerik indirmek için yeterli miktarda GB ödeyemeyiz. Ayın sonuna yaklaşıyor ve verilerin bittiğini anlıyorsunuz ve planınız bir hafta daha yenilenmiyor – kabus! Bazı ipuçları ve püf noktaları bir araya getirdik bu yüzden bu durum bir daha gerçekleşmeyecek.

  • Bunlar çevrimdışı oynayabileceğiniz favori oyunlardır
  • Verileriniz yoksa kaybolmayın: Çevrimdışı Google haritalarını kullanabilirsiniz!

İhtiyacınız olmadığında mobil verilerinizi kapatın

Çok açık, değil mi? İnan bana: kıymetli GB'lerinizi kurtarmak çok önemli. Birçok uygulama, örneğin, mesaj, e-posta ve hava durumu bildirimleri gönderenler gibi arka planda etkin olduklarında veri tüketir. Uykuya geçtiğinizde mobil verilerinizi kapatmanızı ve uyanır uyanmaz yeniden etkinleştirmenizi öneririz.

Opinion by Juan Felipe Guerrero C.There is no point in having a phone in your pocket with no internet connectionWhat do you think?505015 participants

Uygulamaları, güncellemeleri ve videoları yalnızca Wi-Fi ile indirin

Veri planınız sınırlıysa, Wi-Fi'ye bağlı olmadığınızda yukarıdakilerden hiçbirini indirmeyin ve YouTube'da ya da Netflix'teki en sevdiğiniz dizilerle tıkır tıkırdayan videoları vermeyin. Video akışı, ay sonuna kadar verilerinizi tüketmenin en kötü yanıdır. Bunu sadece Wi-Fi kullanılabilir olduğunda yapın.

Downloading and updating applications should only be done with Wi-Fi. / © AndroidPIT

Tarayıcınızı yapılandırın

Hangi tarayıcıyı tercih ederseniz edin, bazı verileri kaydetmenize yardımcı olacak birkaç ayarı etkinleştirebilirsiniz. Örneğin, Chrome kullanıyorsanız, en iyi müttefikiniz 'veri koruyucu' olacaktır. Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, web sitelerindeki resimler ve videolar daha düşük bir çözünürlükle görüntülenir. diğer küçük değişiklikler arasında.

Enabling the data saver in Chrome is a useful trick. / © AndroidPIT

Suçlu suçluları bul

Daha önce de belirttiğimiz gibi, birçok uygulama sağdan ve merkezden kalan verileri tüketir, ancak arka planda. Akıllı telefonunuzdaki tek tek uygulama ayarlarına gitmek ve hangisinin tamamen kesilmeye değer olduğunu belirlemek iyi bir fikirdir.

Örneğin, ayın sonuna yaklaşıyorsa ve bazı verileri kaydetme konusunda çaresizseniz, bazı uygulamaların arka plan işlemlerini kapatabilirsiniz, ancak bunların ne yaptığına bağlı olarak bunların gönderilmeyi durduracağını unutmayın. bildirimler, onları görmek için uygulamaya giriş yapmayı unutmayın.

  • Uygulamaların arka planda nasıl durdurulması

Goodbye Background Notifications. © AndroidPIT

Yapabileceğiniz başka bir şey, hangi uygulamanın en çok veri tükettiğini bulmak ve WhatsApp gibi uygulamalarda görüntülerin, video dosyalarının ve ses kliplerinin otomatik olarak indirilmesini devre dışı bırakmaktır.

Ayın bitiminden önce veri tükenenlerden biri misiniz? Akıllı telefonunuzdaki verileri kaydetmek için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz?

Nereden 10 satın alınır

Best price

Huawei Honor View 10 V10 Dual Sim 64GB / 128GB Smartphone Mobile 4G LTE Unlocked

£346.00

£346.00 total

Check Offer

Honor View 10 (Navy Blue) unlocked

£382.11

£382.11 total

Check Offer

New Huawei Honor 10 Phantom Blue 5.84″ 128GB Dual Sim 4G LTE Android 8 Sim Free

£399.99

£399.99 total

Check Offer

Honor View BKL-L09 10 – 5.99” Full View Display, 6GB+128GB Dual Sim 4G, Dual Camera 20+16MP, Super Charge, SIM-Free Smartphone – UK Official Device – Blue

£419.99

£419.99 total

Check Offer

Smartphone Honor 10 4GB/64GB Black Double SIM

£429.64

£429.64 total

Check Offer

Compare prices