Bu ipuçlarıyla Google Chromecast’ten en iyi şekilde yararlanın

İlk 2013 yılında piyasaya sürüldüğünden, Chromecast iki kez yenilendi. Üçüncü nesil, en yeni ve en hızlı olanıdır ve ayrıca Chromecast Ultra’da üst düzey bir 4K UHD seçeneği sunar. Küçük, kullanımı kolay akış cihazı, içeriği telefonunuzdan veya tabletinizden büyük ekrana zahmetsizce taşıyabilir, ancak aynı zamanda birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. Google Chromecast’teki dongle’dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizle ilgili ipuçlarımız ve püf noktalarımız için okumaya devam edin.


Google evi
Google Chromecast
$ 35.00
Dükkana git

Atlamak:

    Chromecast’i ayarlama Chromecast’i Google Ana Sayfasına bağla Konuk moduyla partiyi başlat Duvar kağıdı hakkında sor Chromecast’ten ses akışı Kişisel fotoğraflarını göster Ethernet adaptörü bağla Android cihaz ekranı TV’nizde çok oyunculu oyunlar oynatma HDMI 50 Hz modunu ayarlama VR içeriğinizi TV’nize aktarın Chromecast’inizi sıfırlayın

Chromecast nasıl kurulur?

Chromecast, TV’nizdeki bir HDMI bağlantı noktasına bağlanan küçük bir HDMI dongle’dır. Çalışması için güç gerektirir ve TV’nizin arkasındaki USB portu üzerinden veya duvar prizine bağlayarak şarj edilir (4K özellikli Chromecast Ultra, güç için duvar bağlantısı gerektirir).

    Chromecast seyahatinize TV’nizdeki yedek bir HDMI bağlantı noktasına takarak ve şarj cihazını bağlayarak başlayın. TV’nizi açın ve girişini Chromecast’inizin bağlı olduğu aynı HDMI girişine değiştirin. Chromecast dongle’ı TV’nize bağladıktan sonra, www.chromecast.com/setup sitesine gitmek için Google Home uygulamasını veya tabletini almak için akıllı telefonunuzdaki tarayıcıyı kullanın. Bir kere indirildikten sonra Coogle Home uygulamasını açabilirsiniz. Arayüz tüm Google uygulamalarına benzer, menüyü sol üstteki üç çizgiye basarak bulabilirsiniz. Orada “cihazlar” seçeneğini göreceksiniz, Chromecast dongle’ınız için ağı taramak için buna dokunun. Bir kez keşfedildiğinde, Chromecast cihazının adı hem telefonunuzda hem de TV ekranınızda görüntülenir. İşlemi başlatmak ve ülkenizi seçmek için “kurulum” düğmesine dokunun. Bir sonraki ekranda, her iki cihaz arasında paylaşılan bir kodu doğrulamanız istenecek, “Kodu görüyorum” seçeneğine dokunun ve isterseniz Chromecast’inizi adlandırın. Son adım kablosuz yönlendiriciniz içindir. Yönlendiriciyi listeden seçin ve şifreyi girin. Chromecast gerekirse bağlanır ve en son yazılım sürümünü indirir. Bu bazen birkaç dakika sürebilir, ancak bundan sonra kurulum tamamlanmıştır! Aferin. Akıllı telefonunuz artık uzaktan kumanda haline geliyor. Chromecast uygulaması arka planda çalışır ve videoyu kesintiye uğratmadan diğer uygulamaları aynı anda kullanabilirsiniz.

Chromecast’inizi Google Ana Sayfasına bağlayın

Zaten Google Ana Sayfanız varsa, YouTube’u aramak veya Chromecast’e bağlı TV’nizdeki hava tahminlerine erişmek için sesinizi kullanabilirsiniz. Chromecast’i yerel Google ekosisteminizin bir parçası haline getirmek kolaydır.

AndroidPIT google home 7005

Önce, iki cihazın aynı ağda olduklarını kontrol edin, ardından Google Ana Sayfa uygulamasını açın ve Diğer ayarlara gidin. Oradan bağlı cihazların listesini görmek için TV’ler ve Hoparlörler seçeneğini seçin. Chromecast’i Google Ana Sayfasına bağlamak için, sadece ekranın altındaki artı sembolüne dokunup vilà.

Chromecast’inizi Google Ana Sayfası’na bağladıktan sonra, örneğin ses kontrolü ile bazı harika şeyleri denemek isteyeceksiniz, örneğin:

“Tamam, Google, [Chromecast adı] ‘nı duraklatın” veya “Hey Google, [Chromecast adı]’ nı kapatın.”

Netflix hesabınız Google Home’a bağlıysa (Google Home uygulamasını açın ve Cihazlar> Ayarlar> Diğer> Videolar ve Fotoğraflar> Netflix> Bağlantı’yı işaretleyin) ayrıca Asistan’a “Hey Google,” TV şovu / filmi göster “diyebilirsiniz. [Chromecast adı], “tarihinde

Partiyi konuk moduyla başlat

Chromecast, bir misafir modu ile birlikte gelir; bu, arkadaşlarınızın çubuğa içerik gönderebildiği anlamına gelir; misafir modu etkin olduğu sürece, aynı Wi-Fi ağındaki herkes (örneğin evinizde) etkileşimde bulunabilir. bir PIN kodu ile dongle.

androidpit chromecast guest mode

Google Ana Sayfa uygulama menüsünden Cihazlar’ı, ardından Chromecast’inizin dişli simgesini, ardından Konuk modunu seçin. Düğmeyi Açık konumuna getirin; arkadaşlarınız ve akrabalarınız verilen PIN kodunu kullanarak katılım gösterebilir. Konuk modunun henüz iOS cihazlarında çalışmadığını unutmayın.

Duvar kağıdını sor

Kullanılmadığında, Chromecast’iniz çeşitli kaynaklardan göz alıcı resimler görüntüler. Hoşunuza giden bir şey görürseniz, telefonunuzda Google aramayı açın ve “Chromecast’imde ne var?” Diye sorun. Aynı ekrana Google Ana Sayfa uygulamasının Cihazlar sekmesinden erişebilirsiniz.

androidpit chromecast wallpaper

Google Ana Sayfa uygulamasının içindeki görüntüleme bağlantılarına dokunun; resmin kaynağını (örneğin, Google+ veya Google Maps), gönderen kişiyle birlikte (uygun olan yerlerde) görebilirsiniz. Bir fotoğrafın nereden geldiğini bir daha asla sormana gerek yok.

Chromecast’ten ses akışı

Pandora, Google Play Müzik ve Spotify gibi birçok müzik uygulaması artık Chromecast desteği sunmakta ve Bluetooth’u kullanmak için bildirimde bulunmadan mükemmel bir alternatif haline getirmektedir.

Optik bir girişi olan modern bir A / V alıcınız, amplifikatörünüz veya güçlendirilmiş hoparlörleriniz varsa, yayın yapmak için Chromecast’i kullanmak, TV’nizin ses çıkışından optik bir kabloyu ses cihazınızın optik girişine bağlamak kadar kolaydır.

AndroidPIT Apps spotify

Bazı durumlarda, TV’nizin ses ayarları menüsüne girmeniz ve sesi “harici hoparlörler” olarak ayarlamanız ve optik çıkışı seçmeniz gerekebilir. Bu menü genellikle ses altındaki ayarlar menüsünde bulunur.) Amplifikatörünüz yalnızca analog girişlere sahip daha eski bir cihazsa, çevrimiçi olarak bir RCA adaptörünü satın alabilir ve ses sisteminizin RCA girişine takabilirsiniz.

TV’nizin istediğiniz sesi vermediğini düşünüyorsanız, Chromecast’inizi doğrudan A / V alıcınızdaki bir HDMI girişine bağlamayı ve telefonunuzu hem kumanda cihazı hem de oynatıcı için görüntüleme penceresi olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Kişisel fotoğraflarınızı gösterin

Google’ın Backdrop özelliğinin bir parçası olarak görüntülemesini istediğiniz türden hoşlanmıyorsanız, konuları kendi elinize alabilirsiniz ve bunun yerine kendi koleksiyonlarınızdaki görüntüleri gösterebilirsiniz. Google Ana Sayfa uygulamasında Cihazlar’a, ardından cihazınızın dişli simgesine dokunun.

androidpit chromecast personal photos

Zemin üzerine dokunun ve ardından Kişisel Fotoğraflar düğmesini açık konuma getirin; daha sonra Google hesabınızdan belirli albümleri seçebilirsiniz. Koleksiyonunuzun ne kadar iyi organize edildiğine bağlı olarak, yalnızca Chromecast arkaplan görüntüleri için ayrı bir klasör oluşturmak isteyebilirsiniz.

Bir Ethernet adaptörü bağlayın

Wi-Fi sıkıntısı çekiyor ve Chromecast’i sonuna kadar kullanmak için iyi bir bağlantıya ihtiyacınız var. Ultra sürümü zaten bir Ethernet bağlantı noktasına sahipken, doğrudan Google’dan bir Ethernet adaptörü satın alarak kablolu bağlantının güvenliğinin ve hızının keyfini çıkarabilirsiniz. Chromecast’i zayıf bir Wi-Fi sinyali olan bir alanda kullanmak istiyorsanız mükemmeldir.

Wi-Fi’siz Chromecast’i kullanın

Chromecast, almak ve yanınıza almak için mükemmeldir – pratik olarak seyahat düşünülerek yaratılmıştır. Peki Wi-Fi’ye güvenemezseniz ne yaparsınız? Chromecast’in mutlaka Wi-Fi’ye ihtiyacı yok, ancak internete ihtiyacı var. Endişelenme, birkaç seçenek var.

İki telefon bir taneden daha iyi

Chromecast’te mobil verileri kullanmanın en kolay yolu iki akıllı telefondan geçer. Burada bir cihaz mobil yönlendirici üzerinden bir Wi-Fi hotspot oluşturacaktır. Bunu ayarladıktan sonra, Chromecast’i ayarlamak için sadece ikinci akıllı telefonu kullanın.

Depolama seçeneği

Google, yansıtma sayesinde yerel olarak depolanan içeriği Android cihazınızdan bir Wi-Fi bağlantısı olmadan Chromecast’e aktarmanıza izin veriyor. Wi-Fi olmadan cihazınıza bile yansıtabilirsiniz. Daha cömert mobil veri paketleri olan sizler için, bu 4G üzerinden içeriği telefonunuza aktarabileceğiniz ve Chromecast’inize yansıtabileceğiniz anlamına gelir.

Bu, sadece değerli bağlama veri izin sınırlamalarınızı kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda bir mobil bağlantı noktası bulmaya çalışırken sizi koşturur.

Kendi modeminizi oluşturun

Chromecast’inizdeki 3G veya 4G modemden tam olarak yararlanmak için, bir bilgisayarın yardımını aramanız gerekir. Yine burada hile, geleneksel genişbantı taklit eden bir Wi-Fi ağı oluşturmak için mobil bağlantıyı kullanıyor. Chromecast, aynı Wi-Fi’ye bağlı olan veya olmayan bir bilgisayarın veya bilgisayarın kendisi tarafından yapılandırılabilen ve kullanılabilen ağı tanımlar.

Fikir, cihazlarınızdan birini geçici olarak yönlendiriciye dönüştürmektir. MacOS ve Windows 10’da internet erişim noktası oluşturan ve bunun gibi çalışmasını sağlayan yerel araçlar vardır.

Bir akıllı telefon kullanın

Bilgisayarınız veya ikinci bir akıllı telefonunuz olmasa bile, Chromecast’i internete bağlayabilirsiniz. Ancak, bu seçenek biraz daha zekice. Burada, önceden bilinen bir Wi-Fi ağında yapılandırdığınız bir Chromecast kullanmanız gerekir. Bu ağ adı ve şifreyle, aynı parametreleri kullanarak akıllı telefonunuzda bir erişim noktası oluşturmanız gerekir. Chromecast, telefonunuz tarafından oluşturulan Wi-Fi’ye otomatik olarak bağlanacaktır.

Uyumlu uygulamalar bulun

Chromecast ile çalışabileceğini düşündüğünüzden daha fazla Android uygulaması var – Google onları daha kolay bulabilmeniz için özel bir sayfa bile oluşturdu. Mevcut uygulamalar kategorilere ayrılmıştır veya bunun yerine kullanılacak bir arama kutusu vardır.

androidpit chromecast compatible apps

Uyumlu bir uygulamadayken (Android veya iOS’ta) arayüzde bir yerde bir Chromecast simgesi görürsünüz, içeriği yakındaki dongle’a yönlendirmenizi sağlar. Çoğu uygulamada, içerik akışı devam ederken telefonunuzda veya tabletinizde oynatmayı kontrol edebilirsiniz.

Akış içeriklerinizi özel olarak dinleyin

Televizyonunuzda gece geç saatlerde veya etrafınızdaki meşgul insanlarla programları veya çevrimiçi videoları izlemek garip olabilir, ama endişelenmeyin, bunun için bir uygulama var. Localcast, akıllı telefonunuza, tabletinize veya hangi Android cihazına bağlı olacağınıza bağlı kulaklıklar aracılığıyla TV’nize aktardığınız videoları dinlemenizi sağlar.


Chromecast için LocalCast

Bunu yapmak için, uygulamayı kurup açmanız, bir çift kulaklık bağlamanız ve Now Playing ekranındaki Sesi telefona yönlendir seçeneğini seçin. Artık yayınlanmış içeriğinizi özel ve gizli bir şekilde dinleyebilirsiniz

Android cihazınızın ekranını yansıtın

Uyumlu Android cihazlarda, cihazınızın ekranından canlı yayın akışını Chromecast’e kadar gönderebilirsiniz – uygulama yerel olarak yayınlamayı desteklemiyorsa, en sevdiğiniz fotoğraflardan bazılarını göstermenin veya daha büyük bir ekranda oyun oynamanın harika bir yoludur.

androidpit chromecast mirror screen

Ayarlar bölümünden Ekran menüsüne ve Sekme ekranına girin. Tek yapmanız gereken, ekranınızın dongle’ın bağlı olduğu cihaza yansımasını görmek için söz konusu Chromecast’i seçmektir.

TV’nizde çok oyunculu oyunlar oynayın

LAN partileri çok 90’lı yaşlarda olsa da, yerel olarak arkadaşlarınızla video oyunları oynarken eğlenebilirsiniz. Chromecast’i kullanarak, herhangi bir partiyi büyük ekranda çok oyunculu bir oyun oturumuna dönüştürebilirsiniz. Aslında, Chromecast’in popülaritesi ile birçok oyun sadece bu tür etkinlikler için özel modlar kullanmıştır. Başlamak için Chromecast’in en iyi oyuncu oyunları için önerilerimizi inceleyin.

HDMI 50 Hz modunu ayarlama

Chromecast’i, varsayılan seçeneği otomatik olarak seçmek yerine, 50 Hz HDMI modunda çalışacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu, programları canlı olarak gördüğünüzde titreme veya kekemelik sorunlarından kaçınmanın harika bir yoludur ve 50 Hz frekansı Avrupa ve Asya’da çok yaygın olduğu için seyahat için harikadır.

    Telefonunuzun veya tabletinizin Chromecast cihazınızla aynı WiFi ağına bağlı olduğundan ve kullandığınız telefonun TV’nizi ayarlamak için kullandığınız telefonla aynı olduğundan emin olun. Android cihazınızda Google Home uygulamasını açın. Uygulamanın Giriş ekranının sağ üst köşesinde, mevcut Chromecast cihazlarının listesini görmek için Cihazlar öğesine dokunun. 50 Hz modunda kullanmak istediğiniz Chromecast’in cihaz kartını bulmak için kaydırın. Sağ üst köşede, cihaz kartı menüsünde (üç nokta)> Ayarlar öğesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Ekran’ı seçin. Etkinleştirmek için, Sadece 50 Hz HDMI modunu kullan seçeneğine dokunun.

Her şeyi ayarladıktan sonra Chromecast’inize uygulanır. Hemen işe yaramazsa, telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından tekrar akışını deneyin.

VR içeriğinizi TV’nize Chromecast üzerinden aktarın

Akıllı telefonlar sayesinde, Sanal Gerçeklik son bir yılda çok yol kat etti. Bununla birlikte, VR deneyiminin paylaşılması zor bir deneyimdir, bu yüzden sınırlamaları vardır. Bununla birlikte, VR içeriğinizi her zaman Chromecast üzerinden TV’nize aktarabilirsiniz. Bunu yapmak için, akıllı telefon, TV ve Chromecast gibi belirgin şeylerin yanı sıra, Google Karton, Google Daydream Görünümü veya Samsung Gear VR gibi uyumlu bir VR kulaklığa da ihtiyacınız olacak.

AndroidPIT google daydream view 0656

Burada yine, Chromecast’in ve Android akıllı telefonun aynı ağa bağlanması gerekecek. Başlamak için Google Ana Sayfa uygulamasını açın. Ardından, Ana uygulamanın menüsünü sol taraftan girerek satın alın. Oradan, Cast screen / audio öğesini seçin. Bu, ekran döküm sayfasını açar, bu nedenle sadece “Ekran / Ses Seç” seçeneğine dokunun ve ardından cihazınızı seçin.

Bundan sonra, akıllı telefonunuz için ana ekranda olan her şey TV’de gösterilecektir. Şimdi yapmanız gereken tek şey normal bir şekilde hareket etmek: her zaman beklediğiniz her şey işe yarayacak, şimdi telefonunuzdaki her şey TV’de de görülebiliyor.

Tarafından görüşDavid NieldVR içeriğini TV’ye Chromecast üzerinden aktarmak, kişilerin VR deneyimini paylaşmalarını sağlar.What do you think?50508 katılımcı

Chromecast’inizi sıfırlayın

Chromecast, onunla ilgili birçok sorunla karşılaşmamanız gereken kadar basit bir cihazdır, ancak beklediğiniz gibi kararsız davrandığını veya davranmadığını fark ederseniz, sıfırlamanın her şeyi tekrar çalışmasını sağlaması olasıdır. Dongle’ı, Android’deki Google Ana Sayfa uygulamasından sıfırlayabilirsiniz.

androidpit chromecast reset

Google Ana Sayfa uygulamasına gidin, Cihazlar’ı seçin, ardından Chromecast cihazınızın yanındaki dişli simgesine dokunun. Menü düğmesine (sağ üst köşedeki üç dikey nokta) dokunun; Chromecast’inizi yeniden başlatmayı veya fabrika ayarlarına sıfırlamayı seçip sıfırdan başlamayı seçebilirsiniz.

Favori oyunun hangisi? Listeye eklememiz gereken herhangi bir ipucunuz var mı? Yorumlarda bize bildirin.