Bu öğe Android cihazınızda ülkenizdeki hatada bulunmuyor

Play Store’dan bir uygulama yüklemek için ölüyor musunuz, ancak almaya devam ediyorsunuz Bu öğe ülkenizdeki hatada mevcut değil mi? Endişelenmeyin, bu sorun giderme kılavuzu size bu konuda kolay yollar gösterecektir. Bu durumda yapılacak önemli bir şey, bir VPN hizmetine bağlı olduğunuzdan emin olmaktır. Sanal Özel Ağ, bir bilgisayarın veya mobil cihazın Google veya Netflix gibi hizmetler tarafından belirlenen kısıtlamaları atlamak için konumunu gizlemesine ve IP adresini değiştirmesine olanak tanır. VPN kullanmak yasadışı değildir, ancak genellikle ücretsiz değildir. Ayrıca burada uğraştığımız sorunu çözmede kritik bir araçtır.

Devam etmeden önce, kendi #Android, Samsung Galaxy Watch veya #Fitbit sorunlarınıza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın alt kısmında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bu öğe Android cihazınızda ülkenizdeki hatada bulunmuyor

Birçok kullanıcı karşılaştıktan sonra ne yapacağını bilemeyebilir. Bu öğe ülkenizdeki hatada mevcut değil. Bu hata genellikle ülkenizde veya bölgenizde Google tarafından izin verilmeyen bir uygulama yüklemeye çalışıyorsanız gösterilir. Neyse ki, düzeltilmesi gerçekten zor değil. Bu kılavuz, sorunu gidermek için kullanabileceğiniz iki yöntemi gösterecektir.

Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor hata düzeltmesi # 1: Cep telefonunuzda VPN kullanın

Play Store’dan bir uygulama yüklemeniz gerekiyorsa ancak ülkenizde veya bölgenizde mevcut değilse, Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor hatasını alabilirsiniz. Google, bulunduğunuz yere veya coğrafyaya göre Google Play Store’da kullanabileceğiniz uygulamaları kontrol eder. Dolayısıyla, uygulama Play Store’da görünse bile, ülkenizde izin verilmiyorsa yükle düğmesine dokunduktan sonra uygulamayı indiremeyebilirsiniz. Neyse ki, bu bir VPN kullanarak Google Play Store ülke ayarlarını değiştirerek nispeten atlatılabilir. Bu nedenle, sorunu çözmek için kritik bir adım önce bir VPN hizmetine kaydolmaktır. Bunu yaptıktan sonra, geri kalan adımlar kolaydır. Yapmanız gereken tam adımlar aşağıdadır:

    İyi bir VPN sağlayıcı bulmaya çalışın. ExpressVPN’i bu amaç için kullanıyoruz, böylece deneyebilirsiniz. VPN sağlayıcınız tarafından sağlanan VPN uygulamasını Android cihazınıza yükleyin. Seçtiğiniz bir ülkede bir VPN sunucusu seçin. Gösterim amacıyla ExpressVPN kullanıyoruz. Bir VPN bağlantısı oluşturun.Android cihazınızda Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store altında gidin ve Zorla durdur’a dokunun. Bu, uygulamayı yeniden başlatmalıdır.Ardından, Uygulama bilgisi sayfasının bir önceki bölümüne dönün ve Depolama’ya dokunun. Ardından Önbelleği temizle’ye dokunun. Birkaç saniye sonra Verileri Temizle’ye dokunun. “Önbelleği Temizle” ve Verileri Temizle ”.Ayarlardan çıkın. Google Play Store’u tekrar açın ve şimdi istediğiniz uygulamayı indirip indiremeyeceğinizi kontrol edin.

Çoğu VPN hizmeti ücretsiz değildir, bu nedenle veri güvenliğinden ödün vermeden ücretsiz hizmet sunan iyi bir hizmet bulmakta zorlanabilirsiniz. Sektörde güvenilir bir VPN hizmetine ihtiyacınız varsa, ExpressVPN’e yatırım yapabilirsiniz. Hızlı bağlantı sunar ve dünya çapında binlerce sunucudan oluşan bir ağa sahiptir ve Google Play Store ve Netflix gibi uygulamaların getirdiği coğrafi kısıtlamaları etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor hata düzeltme # 2: VPN bağlantılı PC kullanarak uygulamalar yükleyin

Play Store’da istediğiniz uygulamaları almanın diğer yolu bir bilgisayar kullanmaktır. İşte böyle yapılır:

    PC’nizde veya Mac’inizde bir VPN istemcisi kurun. Bunun nasıl yapıldığıyla ilgili makaleleri aramak için Google’ı kullanabilirsiniz. Bunu kurarken karşılaşabileceğiniz belirli bir teknik ayrıntı düzeyi vardır, ancak genel olarak temel bilgisayar kullanıcıları bile talimatları düzgün bir şekilde izledikleri sürece yönetebilmelidir. VPN istemcinizi PC’nize veya Mac’inize ayarladıktan sonra VPN sunucusuna bağlayın. Bilgisayarınızda bir tarayıcı açın. Mozilla Firefox veya başka bir tarayıcı yapsa da Google Chrome kullanmanızı öneririz. Google Play Store sitesine gidin. Google Play Store’da oturum açın. Android Google Play Store uygulamanızda kullandığınız aynı hesabı kullandığınızdan emin olun. Bilgisayarınızda yüklemek istediğiniz uygulamayı arayın. Yükle’yi tıklayın ve uygulamanın eklenmesini istediğiniz Android cihazı seçin. Kurulum kısa süre içinde Android cihazınızda başlamalıdır. Birkaç dakika sonra hiçbir şey olmazsa Android cihazınızda Play Store’u açın ve indirme işleminin başlayıp başlamayacağını kontrol edin.

Gördüğünüz gibi, bu öğe ülkenizde mevcut değil hatası gerçekten bu kadar zor. Tek yapmanız gereken, bir VPN kullanarak Google tarafından belirlenen bölgede veya coğrafi kısıtlamalarda dolaşmaktır. Bu makalenin sorununuzu çözmede yardımcı olduğunu düşünüyorsanız, bilmesi için arkadaşlarınızla paylaşmayı deneyin.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu örnek biçimi izleyerek bu sitede zaten yayınladığımız diğer çözümleri de aramayı deneyebilirsiniz:

Site: thedroidguy.com Galaxy Note10 açılmıyor

Bu biçim Google’a “Galaxy Note10 açılmıyor” anahtar kelimelerini kullanarak web sitemizdeki aramasını daraltmasını söyleyecektir. Örneğin, Galaxy Note10’unuzun metin göndermemesi ile ilgili bir sorununuz varsa, Google arama kutusuna “Site: thedroidguy.com Galaxy Note10 metin göndermeyecektir” yazmanız yeterlidir. Sitemizden Google’ın alakalı bulduğu makaleler listelenir.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook sayfamızdan topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.