Bu URL’den hiçbir şey taranmadı.

Samsung Galaxy S7 veya Galaxy S6 yavaş şarj oluyor mu? İPhone 6 veya Not 5'iniz eskisi kadar hızlı şarj olmuyor mu? Gerçek şu ki, ister Sasmung ister LG, Huawei veya Xiaomi olsun, bu problem bir süre sonra her akıllı telefonu etkiler ve genellikle aynı sebeplerden dolayı. Bu yazıda, akıllı telefonunuzun neden yavaş şarj olduğunu ve bu konuda ne yapabileceğinizi göstereceğiz.

Anlaşmayı biliyorsun: bu gece için sıraya girdik, işten eve geç geldim, pilinin bütün gece dayanma şansı yok ve şarj etmek için sadece 15 dakika. Yine de, bataryanızın her zaman diğerlerinden daha fazla şarj etmesi gerekiyor, bu yüzden bunun yeterli olmayacağını biliyorsunuz. Anlaşma ne? Neden piliniz her zaman şarjı yavaş? İşte ana suçlular ve onlar hakkında yapabilecekleriniz.

Bir numaralı şüpheli – kablonuz

Herhangi bir yavaş şarj durumunda ilk suçlu her zaman USB kablonuz olmalıdır. Sadece bir göz atın: cehennem gibi suçlu. USB kablolarımın uyguladığı kötü muamele göz önüne alındığında, bunun neden telefonumun daha hızlı şarj olmamayacağına şaşmamak gerek.

The USB cable should be the first thing to check. / © AndroidPIT

USB kabloları bükülmüş, bükülmüş, sarılmış, sandalye tekerlekleriyle taşınmış ve genel olarak kötüye kullanılmışlardır: bunların hepsi sağlam bir bağlantı ve güç akışı sağlamak için çok iyi değildir. Uçları da kontrol ettiğinizden emin olun: kolayca kabarıklıkla doludurlar.

Kablolar fiziksel aşınma ve yıpranmaya karşı bağışık değildir ve telefonunuzu taktığınızda USB konektörün kendisi de aşınır ve gevşeyebilir. Cihazınızla birlikte verilen kablo artık güvenilir değilse veya onu basitçe kaybettiyseniz, en ucuz şarj seçeneklerini çevrimiçi satın almayı unutmayın. Daha yüksek kaliteli kablolarda bakır tel vardır (bazı ucuzlarda alüminyum ve diğerlerini kullanmazlar)

Şüpheli 2: güç kaynağı

Sonraki açık soru, gücünü nereden alıyorsun? Dizüstü bilgisayarınıza takılı bir USB kablonuz varsa, telefonunuz delicesine yavaşça şarj olur ve bunu hak edersiniz. Aynı şekilde, Samsung Galaxy S9, Sony Xperia XZ2, Pixel 3 ve LG G7 gibi daha yeni bayrak gemilerinden bildiğimiz Qi kablosuz şarj ile. Qi mükemmel bir teknoloji olsa da, bu parlaklık hıza mal oluyor.

Wall chargers are always the fastest. / © AndroidPIT

En iyi tercihiniz, telefonunuzu doğrudan duvardaki prize takılı tutmaktır. Ancak, bu bile sorun yaratabilir, özellikle kablo tesisatının biraz kabataslak olabileceği eski bir binadaysanız. Bunun sorun olabileceğini düşünüyorsanız, başka bir prize geçin (ve sonra bir elektrikçi çağırın).

  • Siyah bir duvar kağıdının pil ömründen nasıl tasarruf sağlayacağı

Şüpheli 3: şarj cihazı doğru olmayabilir

Üçlüyü tamamlamak için, eğer güç kaynağınız ya da kablonuz değilse, kullanmanız gereken, bataryanızın yavaş şarj olmasına neden olan gerçek bağdaştırıcı olabilir. Her üreticinin, gönderdiği her telefon için belirli bir USB adaptörü sağlaması için bir neden var.

Telefonlar arasında adaptörler arasında geçiş yapmak voltaj, watt, amper vb. İle eşleşebilir. Bu nedenle, telefonunuzla birlikte verilen adaptöre bağlı kalmak veya en azından ince baskıya bakmak ve aynı tipte başka bir adaptörle değiştirmek en iyisidir.

  • Android pilinizi daha hızlı nasıl şarj edebilirsiniz

Şüpheli 4: telefonunuzun kendisi

Üzgünüm, ama doğru. Orada oturuyorsanız, Galaxy S2'nizin neden bu kadar şarj edilmesinin uzun sürdüğünü merak ediyorsanız, muhtemelen eski zamanlayıcının yıllarca kullanımdan sonra yıprandığından. Yeni işlemciler yalnızca hızlı şarjı desteklememekle kalmaz, aynı zamanda yeni telefonlar turbo şarj şarj cihazlarıyla birlikte gelir. Örneğin Galaxy S6, sadece 10 dakika takıldıktan sonra dört saatlik kullanımınıza değer kazandırabilir.

Hızlı şarjı destekleyen diğer telefonlarda, muhtemelen turbo şarj çıkış değerleri ile birlikte şarj cihazında bir şimşek simgesi bulunacaktır. Telefonunuz da bir cep tenekesi mağara olabilir, bu yüzden microUSB portunuzu kontrol edin ve oraya bakarken porttaki küçük kanadın bükülmediğinden emin olun. Bataryanız da sadece kaput olabilir, bu yüzden kendinize kaç yaşında olduğunuzu sorun. Eski telefonların en az bir avantajı çıkarılabilir bataryadır, bu nedenle eğer çıkaramazsanız, asla normal şarj olmuyorsa değiştirmeyi düşünün.

Günün sonunda, entropi yavaş ama emin her şeyi sonlandırıyor. Telefonunuz eskiyse, asıl geçmişini kabul etme vakti geldi.

  • Android bataryanızı nasıl kalibre edebilirsiniz?

Şüpheli 5: siz … siz?

Doğru – ellerinizi uzak tutamazsanız telefonunuzun hızlı bir şekilde şarj olmasını engelleyen en kötü şeysiniz. Cidden, eğer zamanın özü varsa, en iyi şansınız onu yalnız bırakmaktır. Akü yüzdesini hiçbir yere gitmeden izlerken akılsızca Insta beslemenizde gezinmek, kendinizin kimsenin hatası değildir.

Bu yüzden, şarj ederken telefonunuzu yalnız bırakın, Wi-Fi / veri / Bluetooth'unuzu kapatın veya daha iyisi, tamamen kapatın. Bu aslında bir telefonu hızlı bir şekilde şarj etmenin en iyi yolu: telefonu kapatın, orijinal şarj cihazıyla bir duvara takın ve dijital yaşamınızdan biraz uzaklaşın (ya da gerekirse bilgisayarınıza gidin). 15 dakika kadar sonra bile.

  • Pil ömrünüz için en kötü alışkanlıklar
  • Yoldayken pil tasarrufu için ipuçları

Telefonunuzun şarj edilmesi ne kadar sürer? Telefonunuzu genellikle nasıl şarj edersiniz? Yorumlarda bize bildirin.

Nereden Samsung Galaxy S9 + satın alırım

Best price

Certified Pre-Owned Galaxy S9 Samsung SM-G960U 64GB AT&T GSM Unlocked Smartphone – Coral Blue

$393.99

$393.99 total

Check Offer

Certified Pre-Owned Galaxy S9 Samsung SM-G960U 64GB AT&T GSM Unlocked Smartphone – Midnight Black

$393.99

$393.99 total

Check Offer

Refurbished Galaxy S9 Samsung SM-G960U 64GB AT&T GSM Unlocked Smartphone – Coral Blue

$434.99

$434.99 total

Check Offer

Refurbished Galaxy S9 Samsung SM-G960U 64GB AT&T GSM Unlocked Smartphone – Lilac Purple

$434.99

$434.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 G960W 64GB Unlocked GSM Dual-SIM Phone w/ 12MP Camera – Titanium Gray

$436.99

$436.99 total

Check Offer

Compare prices