Bu URL’den hiçbir şey taranmadı.

Kullanıcılar bu işlevi çok uzun zamandır ağlıyorlar. Şimdi, Facebook nihayet dileklerini verdi. Messenger artık gönderilen mesajları silme imkanı sunuyor. Mesaj gönderirken bir hata yaptıysanız, yanlış konuşmada gönderdiyseniz veya yalnızca bir yazım hatası silmek istiyorsanız, şimdi hatalarınızı düzeltebilirsiniz. Bu yazıda nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

WhatsApp bir süredir bu imkanı sunuyor, Facebook'un diğer mesajlaşma uygulamalarının da aynı şeyi sunması doğaldı. Mark Zuckerberg ve bazı şirket yöneticileri geniş bir şekilde bildirildiği gibi bu özelliğe zaten sahipti. Şimdi, toprak sahiplerinin fakirlere de izin vermiş olması.

Şimdiye kadar, yalnızca kendilerine gönderilen mesajları silmek mümkündü, ancak şimdi gönderilen mesajları silme işlevi (alıcı için de dahil) tüm kullanıcılar için mevcut.

Facebook Messenger'da gönderilen mesajlar kalıcı olarak nasıl silinir?

Kişisel düzeyde, bazen yanlış konuşmaya bir mesaj gönderir ve alıcılarımın sürprizini tetiklerim. Çoğu durumda, bu gerçekten bir sorun değildir, ancak hatanızı düzeltebildiğiniz ve Facebook Messenger'daki gönderilen bir mesajı kalıcı olarak silebildiğiniz takdir edilecektir.

Bir mesajı silme yeteneği, akıllı telefonlarda (Android ve iOS) masaüstü bilgisayarlardaki gibi çalışır.

İzlenecek prosedür:

  • Mesajı seç.
  • Kaldır seçeneğine tıklayın
  • Herkes için Kaldır'ı seçin
  • Bir onay mesajı geliyor. Onaylamak için Kaldır'a tıklayın

Delete a message on Messenger, it’s finally possible © AndroidPIT

WhatsApp'ta olduğu gibi, silmek için bir mesaj gönderdikten sonra 10 dakikanız var. Silindikten sonra, alıcının sohbetinde "Bir mesajı kaldırdınız" mesajı görünecektir. Mesajı zamanında silmezseniz, hiçbir bildirim mesajı alamazsınız ve alıcı mesajı silinmeden önce görebilir.

Dikkatli olun, sesli mesajlar silinemez. Bununla birlikte, Messenger’da gönderdiğiniz mesajları dilediğiniz zaman kendiniz silebilirsiniz.

Messenger’da gönderilen mesajları kendiniz nasıl silebilirsiniz?

10 dakikalık süreden sonra, yalnızca bir tartışmadaki gönderilen mesajları alıcılar için değil, yalnızca kendiniz için silmek mümkündür. Prosedür aynı kalır.

  • Mesajı seç.
  • Kaldır seçeneğine tıklayın
  • Benim için Kaldır'ı seçin.

Güncelleştirmeyi bu özelliği sunan Facebook Messenger'dan aldınız mı? Onu kullanır mısın?