Bu URL’den hiçbir şey taranmadı.

Tüm özelleştirme seçeneklerinden dolayı Android ekibine katıldıysanız, zaten özel zil seslerini, simge paketlerini ve rampaları denemiş olabilirsiniz. Şimdi bir sonraki seviyeye geçme zamanı: özelleştirilmiş LED bildirimleri. Hadi içine girelim!

  • Yeni Android kullanıcıları için en iyi ipuçları ve kılavuzlar
  • Android cihazınızda pil ömründen nasıl tasarruf edilir

Have you ever heard of CERBER?

“Hayır, hiç yapmadım” veya “Evet, sahipim” seçeneğini seçin.

VS

  • 42205 Oylar! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yüklemek yardımcı olabilir.
  • 7558 Oylar! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yüklemek yardımcı olabilir.

LED, genellikle yeni bir bildirim aldığınızda (arama, metin, haber uyarısı vb.) Yanan, genellikle telefonunuzun üstündeki küçük ışıktır. Yine de bilmiyor olabilirsiniz, bildirim renklerini yönetmek ve telefonunuzun LED ışığını özelleştirmek için özel uygulamalar vardır.

Never miss a call when your phone is on silent, but still within sight. / © AndroidPIT

Neden LED ışığınızı kişiselleştirin?

Değişmesi gereken veya acil olan bir şey değil, çoğunlukla kozmetik. Ancak bu, LED'inizi özelleştirmenin yapmaya değmeyeceği anlamına gelmez. Telefonunuzun kalabalığın arasından sıyrılmasını ve benzersiz bir görünüme sahip olmasını sağlar. Partilerde arkadaşlarınızın telefonlarından kolayca ayırt edilebilecektir.

  • Bildirimler nasıl yönetilir?

Bununla birlikte, LED'in rengini değiştirmek yalnızca telefonunuzu diğerlerinden ayırmaz, aynı zamanda telefonunuz sessizken önemli bildirimler almanıza yardımcı olur. Bazı uygulamalar, seçtiğiniz uygulamaya özel bir renk atamanıza izin verir, böylece ne bildirimin geldiğini her zaman bilirsiniz. Örneğin, Twitter bildirimlerini maviye ve WhatsApp bildirimlerini yeşile ayarlayabilirsiniz.

Opinion by Pierre VitréCustomizing the LED light is a cool ideaWhat do you think?50501977 participants

Ne yazık ki, çoğu Android üreticisi bu seçeneği cihazın ayarları üzerinden önermemektedir. Google Play Store'dan bir üçüncü taraf uygulaması indirmeniz gerekecek. Seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek var.

Işık Müdürü

Işık Müdürü listemizdeki ilk uygulama. Bir kere indirildikten sonra, bildirimlerinize erişmesi için izin vermeniz gerekir. Uygulamanın kendisinde yapmanı isteyen bir mesaj göreceksin. Ona dokunun ve ardından Işık Yöneticisi kutusunu işaretleyin.

Artık uygulamaya geri dönebilir ve tüm seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Işık Yöneticisi ile tüm bildirimleri yönetme konusunda tam bir özgürlüğe sahipsiniz: cevapsız aramalar, mesajlar, e-posta, takvim hatırlatıcıları, WhatsApp, Facebook, Twitter, düşük pil ve daha fazlası. Sadece kaydırın ve sizin için önemli olanları ayarlayın.

Light Manager makes changing your LED colors easy. / © AndroidPIT

Yukarıdaki ekran görüntüsünden görebileceğiniz gibi, ayarların tümü kategoriye göre düzenlenmiştir ve buradan rengi ve yanıp sönme desenini kolayca değiştirebilirsiniz. Light Manager ile ilgili en iyi şey, telefonunuzu nasıl kullanmak istediğinize uygun çok çeşitli seçeneklere sahip olmanızdır.

Light Manager – LED Settings

Uygulamayla ilgili tek şikayetim, her yerde afiş reklamları olduğudur. Onlardan kurtulmak için, yükseltmeniz gerekir – Pro sürüm 1.49 $ maliyeti. Ayrıca, uygulamanın düzgün çalışması için kapsamlı izinler gerektirdiğini ve her kullanıcının rahat edebileceği bir şey olmayabilir.

Light Manager Pro – LED Settings

Işık Akışı Pro

Işık Akışı Pro listemizdeki bir sonraki uygulama. Işık Yöneticisi olarak, LED bildirimlerinizin renklerini değiştirmenize olanak sağlar. 600'den fazla uygulama ve cevapsız aramalar, takvim hatırlatıcıları vb. Sistem olayları için kontrol sunar. Daha da önemlisi, bildirimleri devir ya da sadece en yüksek önceliği gösterme seçeneği sunar. Işık Yöneticisinin aksine, Işık Akışı Pro, titreşim ve ses kontrollerini bile içerir.

Light Flow Pro can be fun and useful. / © Reactle

Ancak, uygulamanın tüm akıllı telefonlarla çalışmadığını unutmayın. Geliştiriciye göre, örneğin, çoğu HTC telefon yalnızca üç rengi destekler. Başka üreticilerin telefonları da sorun yaşayabilir, çünkü hepsi LED bildirimlerinin yanıp sönmesine veya sürekli açık kalmasına izin vermez. Son olarak, Light Flow Pro ayrıca tüm kullanıcıların rahat edemeyeceği geniş izinler gerektirir. Tüm bunlarla iyiyseniz, uygulama oldukça faydalı ve eğlenceli olabilir.

Light Flow Pro – LED Control

Bu uygulamayı ne için kullanacaksınız? Tercih ettiğiniz LED renk yapılandırma şeması nedir? Yorumlarda bize bildirin.