Bu URL’den hiçbir şey taranmadı.

Wi-Fi ağınızın menzilini genişletmek mi istiyorsunuz? Bu en iyi tekrarlayıcılar veya DLAN adaptörleri şeklinde mevcut olan ilave antenler ile yapılır. Yönlendiricinin telsiz menzilini arttırır ve bağlantı kesintilerini ortadan kaldırır. Bunları kullanmak, kablosuz bağlantınızın sonunda yönlendiriciden uzakta, hatta birkaç kat yukarı veya aşağı odalara ulaşmasını sağlayacaktır.

Have you ever heard of CERBER?

“Hayır, hiç yapmadım” veya “Evet, sahipim” seçeneğini seçin.

VS

  • 43515 Oylar! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yüklemek yardımcı olabilir.
  • 7830 Oylar! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yüklemek yardımcı olabilir.

En güçlü Wi-Fi yönlendirici bile radyasyon sınırlarına uymalıdır. Bu, menzilini sınırlar ve özellikle kalın duvarlı ve tavanlı evlerde alım sorunlarına neden olur. Wi-Fi alımını geçerli talimatlar dahilinde arttırmak için, stratejik olarak evinize stratejik olarak ilave antenler yerleştirebilirsiniz.

Bridges extend your Wi-Fi to remote areas. / © AndroidPIT

Wi-Fi'nizi genişletmenin iki yolu vardır; bunların ikisi de ek kablo kullanmanızı gerektirmez:

  • Elektrik hattı köprüleri
  • Wi-Fi tekrarlayıcılar

Elektrik hattı köprüsü

Bir Powerline Köprüsü (veya elektrik hattı adaptörü) iki uzak odaya bağlanmak için elektrik şebekenizi kullanır. Birincisi bir LAN kablosu ile yönlendiriciye bağlı olan iki adaptörden oluşur. Bu, şifrelenmiş bir LAN sinyalini güç şebekenize besler. İkinci (ve muhtemelen daha başka) adaptör bu sinyali alır ve bir Wi-Fi sinyali olarak verir.

Bridges pass the power to their sockets. / © AndroidPIT

İkinci D-LAN adaptörüne yayılan Wi-Fi, modern, ağ özellikli modellerde yönlendiricinizle aynı SSID ve parola birleşimine sahiptir; Sonraki.

Amazon

TP-Link AV600 Powerline Ethernet Adapter

$37.99

Check Offer

Amazon

NETGEAR PowerLINE 1000 Mbps WiFi Essentials Edition

$99.99

Check Offer

Wi-Fi tekrarlayıcı

Bugün tekrarlayıcı olarak satılan Wi-Fi amplifikatörlerinin çoğu teknik olarak artık tekrarlayıcı değildir – ve bu iyi bir şey! Çünkü klasik tekrarlayıcılar Wi-Fi bant genişliğini yarıya indirir ve diğer büyük dezavantajlara sahiptir. Modern modeller ağ ağı olarak çalışmaktadır ve çoklu-çoklu-çıkış (MIMO) sayesinde, öncekilerden önemli ölçüde daha iyi performansa sahiptir.

Wi-Fi'nizi düzgün bir şekilde yükseltmek istiyorsanız, ağ etkin bir tekrarlayıcıya ihtiyacınız vardır. Ve sadece bu değil: tekrarlayıcı en uygun şekilde yerleştirilmelidir. NETGEAR WiFi Analytics gibi bir uygulama size yardımcı olabilir:

You can check your signal strength and network status. / © NETGEAR Genie

NETGEAR WiFi Analytics

Doğru pozisyonu bulduğunuzda ihtiyacınız olan tek şey doğru cihazdır. Maksimum uyumluluk ve koordineli yazılım güncellemeleri için, tekrarlayıcının yönlendiricinizle aynı üreticiden gelmesi gerekir. Ancak, Netgear donanımını da kullanabilirsiniz. Orbi markalı cihazlar testlerimizde iyi performans gösterdi:

  • Netgear Orbi RBK40 incelemesi: Google Wi-Fi'den dört kat daha hızlı

Fritzbox vs. Devolo WLAN Repeater ac vs. Fritz Powerline 546E as WLAN bridge vs. Fritz WLAN Repeater 1750E. / © AndroidPIT

Alt çizgi

Yönlendiriciniz için doğru modeli bulursanız, tekrarlayıcılar daha iyi bir Wi-Fi aralığı için hızlı ve ucuz bir çözüm vaat ediyorlar. Ancak büyük bir Wi-Fi ağı oluşturmak için mevcut Mesh-Net çözümlerine bir göz atmak faydalı olabilir. Modern tekrarlayıcılar, veri paketlerini ciddi bir hız kaybı olmadan seçtiğiniz bir odaya taşımak için örgü ağlar kullanır.

Yönlendiriciniz için böyle bir sistem henüz mevcut değilse, yakında Mesh-Net ile ilgili ipuçlarını içeren özel bir makale bulacaksınız.

Wi-Fi tekrarlayıcılar ve elektrik hattı köprüleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

Nereden Xiaomi Mi MIX 3 satın alırım

Best price

Xiaomi Mi Mix 3 128GB (FACTORY UNLOCKED) LTE 6.39" HD+ 6GB RAM – International

$519.99

$519.99 total

Check Offer

Xiaomi Mi Mix 3 6GB Ram 128GB 4G Dual Sim SIM FREE/ UNLOCKED – Jade Green

$540.00

$540.00 total

Check Offer

(Unlocked) NEW Xiaomi Mi Mix 3 Dual Sim 128GB Onyx Black (6GB RAM)

$557.00

$557.00 total

Check Offer

New Xiaomi Mi Mix 3 Mix3 Unlocked 4G LTE 6.39" 12MP 8G RAM+128GB Slide Phone

$599.98

Shipping from $9.98
$609.96 total

Check Offer

Xiaomi Mi Mix 3 Blue 128GB 6.39" 12MP 6GB RAM Octa-core Android Phone By FedEx

$613.98

$613.98 total

Check Offer

Compare prices