Canlı Altyazılar Google Pixel 4’te (XL) şu şekilde çalışır

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL’deki yeni Canlı Altyazı özelliği, bu yıl Mountain View’in amiral gemisi telefonlarına az bir katkı sağlıyor. İster bir YouTube videosu, isterse Twitter feed’inize gömülü bir video olsun, herhangi bir videoyu doğrudan cihazda altyazılamanıza olanak tanır. İşte nasıl kullanacağınız.

Bölüme atla:

    Canlı Altyazıları neden kullanmalıyım? Pixel 4’ünüzde Canlı Altyazı nasıl etkinleştirilir Canlı Altyazı ayarları nasıl yapılır

Canlı Altyazıları neden kullanmalıyım?

Hiç bir trende ya da ofiste oturdunuz ve birisi size kontrol etmek için harika bir video mu gönderdi? Elbette akıllı telefonunuzdaki sesi açıp etrafınızdaki her şeyi duymak için video oynatabilirsiniz, ancak bu bazı durumlarda anti-sosyal olabilir. Kulaklıklarınız için de ulaşabilirsiniz, ancak çantanızın altındaysa veya daha kötüsü de bir ağrı olabilir, hiç elinizde yoktur.

    Google Pixel 4 XL incelemesi: yazılım güncellemelerinde büyük bekleme

Live Caption bu anlar için mükemmel bir çözümdür. Bunu daha uzun videolar veya tam film izlemek için bir özellik olarak görmüyorum, ancak isteseydiniz, ancak ses rock’ları ve kulaklıklarla uğraşmadan diyaloğu anlamanız gereken durumlar için mükemmel! Live Caption, telefonunuzda oynatılan tüm video ortamlarına altyazı ekleyebilir. Şaşırtıcı derecede doğru ve gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca daha önce mümkün olmayan bir şey olan video görüşmeleri için de çalışır.

live caption4

Pixel 4’ünüzde Canlı Altyazı nasıl etkinleştirilir

Pixel 4 akıllı telefonunuzda Canlı Altyazı’yı açmanın birkaç yolu vardır. En hızlı ve en kolay yol, aslında ses ayarıdır. Android 10’da çalışan bir Pixel 4’ünüz varsa, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

    Ses seviyesi ayar düğmesine basın, yukarı veya aşağı iyi durumda En altta, içinde metin bulunan bir kutuya benzeyen bir simge göreceksiniz (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın), bu Canlı Altyazı simgesidir Bu, hızlı ve kolay bir şekilde açıp kapatabilirsiniz buradan Kapalı olduğunda, kutunun içinden çapraz olarak bir çizgi olacaktır.

live caption1

Hızlı Ayarlar Menüsünü kullanarak Canlı Altyazı’yı açıp kapatabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız simgeyi Hızlı Ayarlarınıza eklemeniz gerekir. Aşağıdaki adımları takip et:

    Hızlı Ayarlar Menüsünü açmak için ekranınızın üst kısmından aşağı sürükleyin Orada bulunan döşemeleri düzenlemek için kurşun kalem simgesine dokunun Ses seviyesi rocker menüsünde gördüğümüz aynı Canlı Altyazı simgesini bulacaksınız. kolay erişim

live caption2

Son olarak, Canlı Ayarlar’ı normal ayarlar menüsünden de etkinleştirebilirsiniz. Erişilebilirlik ayarlarının altına girer. ‘Canlı Altyazı: otomatik olarak altyazı medyası’ seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın.

Canlı Altyazı ayarları nasıl yapılır?

Artık Canlı Altyazı’yı nasıl açıp kapatacağınızı bildiğinize göre, kontrolleri beğeninize göre ayarlamak için ayarlar menüsünü incelemek isteyebilirsiniz. Ayarlarınızı “Canlı Altyazı” için arayabilir veya yukarıda açıklandığı gibi Erişilebilirlik menüsü altında bulabilirsiniz.

live caption3

Bu ekrandan dili değiştirebilirsiniz (şu anda yalnızca İngilizce mevcuttur, ancak bu ayar yakında daha fazla dil başlatıldığında olacaktır), küfürleri gizleyebilir ve kahkaha, alkış ve müzik gibi şeyler için ses etiketleri koyup sunmayacağınızı, veya onlarsız yaşayamayacağınızı.

Ayrıca, bu yöntemi açmak ve kapatmak için bu yöntemi kullanmak istemiyorsanız Canlı Altyazı simgesini ses düzeyi kontrolünüzden çıkarma seçeneği de vardır. Bu menüde Canlı Altyazı kullanımı ile ilgili bilgileri ve ipuçlarını da bulabilirsiniz. Altyazılara dokunup basılı tutmanız, örneğin bir altyazıya çift dokunulduğunda altyazıyı genişletir.

    Google Pixel 4 akıllı telefonunuzda Motion Sense nasıl kullanılır

Google Pixel 4 akıllı telefonunuzda Live Caption’u denediniz mi? Ne için kullanıyorsun? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Google Pixel 4
Tips & Tricks
Android for Beginners

Facebook Twitter