Cep Telefonu Planınızı Tamamen Bırakın ve SIM Kartınız Olmadan Android Akıllı Telefonunuzu Kullanın

SIM kart olmadan ücretsiz olarak nasıl kısa mesaj gönderebileceğinizi ve alabileceğimizi açıkladığımızı duydunuz ve ayrıca gelen ve giden telefon görüşmelerinde de aynı şeyi nasıl yapabileceğinizi gösterdik. Ancak cep telefonu planınızı tamamen atlamak ve Android akıllı telefonunuzu SIM kart olmadan kullanmak için atmanız gereken adımlar nelerdir? Bu makale size cevap verecektir.

Başlamadan önce, bu hilenin yalnızca zamanlarının çoğunu katı wifi bağlantılarıyla geçiren insanlar için işe yaradığını söyleyerek önsözlenmek istiyoruz. Yani zamanınızın bir kısmını evde ya da tutarlı wifi bağlantısı olan bir ofiste geçirirseniz, şişirilmiş cep telefonu faturasını ödemeye devam etmeniz için hiçbir neden yoktur, bir wifi sadece cihaz sizin için mükemmel olacaktır. Sadece evde güvenilir bir wifi bağlantınız olduğundan emin olun. Sivilceli bağlantınız varsa, eviniz için uzun menzilli bir yönlendirici veya wifi güçlendirici almayı düşünün.

Bu Kurulum ile Ne Yapabilirim?

Bu kurulumla, bir telefon taşıyıcısına alışkın olduğunuz her şeyi yapabilmelisiniz. Bu, telefon görüşmeleri yapma ve alma, metin gönderme ve alma, internette gezinme veya çevrimiçi videolar izlemeyi ve e-postayı iş yapmak ve arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmak için kullanmayı içerir.

Bunun sebebi muhtemelen bu işlemlerin çoğunu Wi-Fi veya veri bağlantısı üzerinden yapmanızdır, bu nedenle SIM kartınız çoğu zaman oldukça sıkılmıştır. WhatsApp ve Google Duo gibi uygulamalar zaten ücretsiz ve Wi-Fi üzerinden metin ve multimedya mesajları göndermenize, telefon görüşmeleri yapmanızı ve telefon görüşmeleri yapmanızı ve daha birçok yararlı şey yapmanızı sağlar.

Bu kim için?

İdeal olarak, en son ve en iyi teknoloji çözümlerini benimseyen ve aynı şeyleri aynı şekilde yapmaktan mahrum kalan birisiniz. Line gibi bir iletişim uygulamasının avantajlarını okuyup hemen nasıl kullanabileceğinizi görüyorsanız, SIM kartınızdan kurtulmaya hazırsınız demektir.

Öte yandan, diğerleriyle bu kadar fazla iletişim kurması gerekmeyen ve belirli sayıda insanla iletişim kurmanın uygun bir yolunu bulabileceğiniz biri olabilirsiniz. Bu aynı zamanda bir SIM kartın gerekli olmadığı bir durumdur.

Son fakat en az değil, zamanınızın çoğunu Wi-Fi’de geçirirseniz, bu çözüm en iyi şekilde çalışır. Elbette mobil veri için de ödeme yapabilirsiniz, ancak bu normal bir telefon planı kullanmaktan daha pahalı olabilir.

SIM Kartınız Olmadan Android Akıllı Telefonunuzu Kullanma

Android akıllı telefonunuzu SIM kart olmadan kullanma konusunda iki yol var.

Google Voice Yolu

Bu yönteme “Google Voice Way” adını veriyoruz, çünkü Google Voice’a göre Google Voice’a, Google’ın müşterileri için ABD’de ve uluslararası arama sonlandırma hizmetlerinin yanı sıra ABD ve uluslararası arama sonlandırma hizmetleri sunan Google Voice’un etrafında dönüyor. kendi açıklaması.

İşte yapmanız gerekenler:

    Tüm telefonlarınız için bir numara almak üzere Google Voice’a kaydolun. Kısa mesajları göndermek ve almak için Google Voice numaranızı kullanmak için kılavuzumuzu izleyin. Wi-Fi, SIM kart olmadan arar.

Alternatif Yol

Alternatif olarak, tüm bu yapılandırmayı atlayabilir ve sadece WhatsApp, Google Duo, GrooVe IP, Skype, Line veya diğerleri gibi bir mobil iletişim uygulaması kurabilirsiniz. Sadece aynı uygulamayı kullanmayan kişilerin sizinle iletişim kuramayacağını unutmayın. Yalnızca yakın aileniz ve arkadaşlarınızla konuşmak istiyorsanız, bu muhtemelen sorun değil, ancak iş yapmayı neredeyse imkansız hale getirir.