Çevrimdışı Google Haritalar nasıl kullanılır – düşündüğünüzden daha kolaydır

Google Haritalar, en popüler ve güvenilir harita oluşturma / navigasyon servislerinden biridir, ancak hataları olmaksızın değil. Başlıca şikâyetlerin biri, sağlam bir veri bağlantısı ile en iyi şekilde çalışıyor olmasıdır; bu da şehir dışında daima olmadığı bir şey. Neyse ki, Google Haritalar'ı çevrimdışı duruma getirmek mümkündür, ancak bu harika özellik bazı proaktif prosedürler olmadan işe yaramaz hale gelmiştir.

Bu yolculuğa çıkmaya veya kendinizi vaha yürüyüşe çıkarmaya hazırlanıyor musunuz? Izgara kapalıyken kapatılacak şekilde bu öğreticiyi takip ettiğinizden emin olun.

  • Android kişiselleştirme ipuçları

Google Haritalar çevrimdışı erişimi nasıl çalışır?

Çevrimdışı Google Haritalar'ı kullanmadan önce ilgi alanını indirmeniz gerekecek. Bu, şeylerin "proaktif olarak" yapılması gerektiğini söylediğimizde demek istediğimiz şey. Şehrin güçlü bağlantısının güvenliğini terk etmeden önce harita bölgesi indirilmelidir.

Şükranla, indirebileceğiniz alan oldukça büyük (tek bir indirme ile San Diego ve LA alanının tamamını önbelleğe alabiliyorim.) Tabii ki yaklaşık iki şehir indirip bunları aralarındaki her şeyi indirirken çok miktarda bilgi var. haritalarınız için bol miktarda depolama alanından kurtulmak için kullanılır.Bu alanlar bölgeye bağlı olarak 1,5 GB'a kadar sürebilir.Bu verileri bir SD karta indirmenin bir yolu vardır, yine de bir rahatlama budur, sadece Menü> Çevrimdışı Alanlara gidin > Ayarlar> Saklama Tercihleri'ni seçin ve "Cihaz" ı "SD kart" olarak değiştirin.

Ayrıca, bu haritaların 30 gün sonra sona erdiğini unutmamak gerekir. Bunun nedeni çoğunlukla dünyanın her gün değiştiği gerçeğidir. Haritalar dinamik ve güncelleme gerektiriyor. Yeni bir sokak eklendiğinde veya eski bir sokak kapatıldığında ne olur? Belki kasabada yeni bir restoran açıldı. Google, çevrimdışı olduğunda haritalarınızın güncellenmiş bir sürümüne sahip olmanızı istiyor.

Otomatik harita güncellemeleri oyuna girmeden önce bu daha büyük bir konuydu. Şimdi düşünmek zorunda olmadığınız bir şey. Çevrimdışı Haritalar ayarlarına gidip otomatik güncellemeleri etkinleştirmeniz yeterlidir. Bu, çevrimdışı haritalarınızın süresi dolduğunda güncellenmesini sağlayacaktır. Değerli gigabayt'ların boşa gitmesini önlemek için yalnızca WiFi kullanırken güncellenmeyi seçebilirsiniz.

Google Haritalar çevrimdışı modunda, Google Haritalar'ın sunduğu her şeyi elde etmeyeceğinizi unutmayın. Çevrimdışı haritalar, bisiklet yolları, yürüme talimatları, geçiş bilgileri (alternatif rotalarla birlikte) şerit rehberliği ve Google Haritalar'ı ön plana çıkaran tüm hediyeler gibi bilgilere sahip olmayacaktır.

Her şey beklendiği gibi işe yarar. Adresleri arayabilir, işletmeler bulabilir ve onlara kolayca gidebilirsiniz. Dediğimiz gibi – tam teşekküllü Google Haritalar deneyimini beklemeyin.

Çevrimdışı haritalar nasıl saklanır

Daha fazla ado olmadan, size sihirli nasıl olacağını göstereceğim.

  1. Google Haritalar uygulamasını açın.
  2. İndirmek istediğiniz alanı veya yeri bulun.
  3. Belirli bir yeri aradıysanız, altındaki adla bir çubuk görünmelidir. Değilse, bölümün gösterilmesini sağlamak için haritadaki bir yere basıp basılı tutun. Daha fazla seçenek görüntülemek için üzerine dokunun.
  4. "İndir" i tıklayın.
  5. İndirme alanını büyütebilir veya küçültür hale getirmek için şimdi sıkıştırabilir-büyütüp küçültebilirsiniz.
  6. Seçiminizi yaptıktan sonra, sağ alt köşedeki "İndir" düğmesini tıklayın.

#gallery-2 {
margin: auto;
}
#gallery-2 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 25%;
}
#gallery-2 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-2 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Haritalarınız indirildikten sonra, çevrimiçi olduğunuzda olduğu gibi yön bulabilir ve yol tarifi bulabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, her özelliğin orada olmayacağını hatırlayın.

Alternatifler?

Çevrimdışında hızlı bir gezi düzenliyor, ancak alanın tamamı kaydedilmesine gerek yok mu? Gezinme, yalnızca bağlantınız olduğunda basitçe rotanızı ayarlayarak çevrimdışı çalışır. Haritalar, hedefinize ulaşmanız gereken bilgileri otomatik olarak indirir. Bu, bugün tartışıldığı üzere elle indirilen harita bölgelerinizden tamamen bağımsızdır. Rotanız yapılandırıldıktan sonra, Google Haritalar, en azından hedefinize ulaşana kadar veya Haritalar cihazınızda kapatılana kadar verileri tutar.

Ayrıca test ettiğimiz en iyi offline haritalar servislerinden biri olan BURAYI WeGo'yu da kontrol etmenizi öneririz. Muhtemelen gezegendeki en iyi genel harita kalitesi ve bilgi aracına sahip olduğumuz için Google'ı takdir ediyoruz, ancak çevrimdışı gezinme için cihazlarımızı kullanmaya gelince, WeGo kraldır.

Sarma

Yola çıkmaya hazır mısın? Artık kılavuzdan çıkışınızı öğrenmek için gerekli araçlara sahipsiniz, bu nedenle Google Haritalar'ın çevrimdışı olduğunda sunduğu avantajların tadını çıkarmaya başlayın!