Çevrimiçi görünmeden bir WhatsApp iletisine nasıl cevap vereceksin?

Ayrıntılara girmeyeceğim, ancak bazılarınız çevrimiçi görünmeden bir WhatsApp mesajına cevap vermeniz gerekebilir. Bu yazıda, arkadaşlarınızın bakışlarına nasıl ipucu verileceğini göstereceğiz.

  • WhatsApp güncellemeleri: En son tüm özellikleri kontrol edin
  • WhatsApp ipuçları ve püf noktaları nihai listemiz

Kişilerinizin sizi çevrimiçi görüp hayat bulguları istemekten alıkoymak için bir WhatsApp mesajını hiç görmezdenadın mı? Birkaç saat önce gönderdiğiniz ileti için yanıtınızı bekleyen bir kişi var, ancak uzun bir konuşma başlatmak istemediğiniz için cevap vermeyi düşünmüyorsunuz? Bu tür durumlardan kaçınmanın bir yolu (hatta iki tanesi) vardır; bu nedenle, arkadaşlarınızın (veya eski bir kişinin) sizi rahatsız etmesini önlemek için bir mesaja çevrimiçi görünmeden yanıtlamanızı sağlayacak iki hiledir.

Bir bildirimden yanıt alın (veya akıllı gözleminizden)

Nougat'ı çalıştıran bir cihazınız varsa (ya da emin değilim, Oreo) en kolay yolu mesajın doğrudan bildirimden yanıtlanmasıdır. Açılır menüyü açın ve iletiyi uygulamayı açmadan yanıtlayın; bunun yerine bildirimdeki Yanıtla düğmesine tıklayın.

Bir Android Wear akıllı gözleminiz varsa, WhatsApp iletilerine doğrudan saatten yanıt verebilir ve çevrimiçi görünmekten güvenebilirsiniz. İletiyi yalnızca tüm konuşmaya bakarak Yanıtla tıklamadan yanıtlarsanız durum böyle olur.

Click Reply in the notification or use your smartwatch. / © ANDROIDPIT

Çevrimdışı cevapla

  1. Akıllı telefonunuzda Wi-Fi'yi ve mobil ağ bağlantısını devre dışı bırakın.
  2. WhatsApp'ı ve ilgi duyduğunuz sohbeti açın.
  3. Mesajı yazın.
  4. WhatsApp'ı kapatın.
  5. Kablosuz bağlantıyı veya mobil ağ bağlantısını yeniden etkinleştirin.
  6. WhatsApp mesajı çevrimiçi olmadan göstermeye başlayacak.

Bonus: Unsene ile Gizli modda bir WhatsApp iletisi nasıl okunur

Görünmeyen, WhatsApp, Telegram, Viber ve Facebook Messenger mesajlarını çevrimiçi görünmeden görüntülemenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu hüner, çevrimdışı iletilere yanıt vermenize izin vermez, ancak alınan iletileri yalnızca başkaları bilmeden okur. Cevap vermeden önce zamanınızı alabilirsin.

To read your WhatsApp messages in Incognito mode. / © AndroidPIT

Mesajlaşma uygulamalarınızdan her bildirim aldığınızda, farklı renklerle özelleştirebileceğiniz Görünmez bir uyarı alırsınız. WhatsApp sekmesini tıklatarak iletiyi okuyabilirsiniz ve kişi, yalnızca WhatsApp'da Yanıtla'yı tıklattığınızda iletiyi okuduğunuzu bilecektir. Ardından, WhatsApp uygulamasına yönlendirileceksiniz ve tekrar görünür olacaksınız. Yan not: uygulama her zaman gruplarla düzgün çalışmaz.

Unseen – No Last Seen

Arkadaşlarınızın Görünmeyen biri olursa, cevap almasanız bile mesajlarınızın büyük bir kısmı zaten okunmuş demektir.