Çevrimiçi görünmeden bir WhatsApp mesajına nasıl cevap verilir?

Nedenini sormayacağım, ancak bazılarınızın çevrimiçi görünmeden bir WhatsApp mesajını yanıtlamanız gerekebileceğini biliyorum. Bu makalede, bu belirli sosyal baskı türlerinden kaçınmanın birkaç yolunu göstereceğiz.

Kişilerinizin sizi çevrimiçi ortamda görmesini ve yaşam belirtileri istemesini önlemek için bir WhatsApp mesajını hiç görmezden geldiniz mi? Mesajına yanıtınızı bekleyen bir kişi birkaç saat önce gönderildi, ancak uzun bir sohbet başlatmak istemediğiniz için cevap vermeyi düşünmüyorsunuz? Bu tür bir durumdan kaçınmanın bir yolu (hatta iki tanesi) var; bu nedenle, arkadaşlarınızın (veya eski sevgilinizin) sizi rahatsız etmesini önlemek için çevrimiçi görünmeden bir iletiye yanıt vermenizi sağlayacak iki püf noktası var.

Bölüme atla:

    Bir bildirimden yanıt verin (veya smartwatch’ınızdan) Çevrimdışıyken cevap verin Bonus: Gizli modda bir WhatsApp mesajı okuyun ve Unseen ile

Bir bildirimin yanıtından (veya smartwatch’ınızdan)

Android Nougat veya daha yüksek sürümlü bir akıllı telefonunuz varsa, en kolay yol iletiye doğrudan bildirimden yanıt vermektir. Açılır menüyü açın ve uygulamayı açmadan iletiye yanıt verin, bunun yerine bildirimdeki Yanıtla düğmesini tıklatarak.

Veya bir Android Wear smartwatch’ınız varsa, WhatsApp mesajlarına doğrudan saatten yanıt verebilir ve çevrimiçi görünmekten güvenebilirsiniz. Bu sadece mesajı tüm konuşmaya bakarak Cevapla’yı tıklatmadan yanıtlarsanız da geçerlidir.

Whasapp 08

Çevrimdışıyken cevapla

    Akıllı telefonunuzdaki internete (Wi-Fi ve mobil ağ) tüm bağlantıları devre dışı bırakın. WhatsApp’ı ve cevaplamak istediğiniz konuşmayı açın. Cevabınızı yazın ve gönderin. WhatsApp’ı kapatın. İnternete tekrar bağlanın (Wi-Fi veya mobil ağ bağlantısını yeniden etkinleştirin). WhatsApp mesajı, çevrimiçi görünmeden size gönderir.

Bonus: Unseen ile Gizli modda bir WhatsApp mesajı okuyun

Unseen, çevrimiçi görünmeden WhatsApp, Telegram, Viber ve Facebook Messenger mesajlarını görüntülemenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu numara, çevrimdışıyken mesajlara cevap vermenize izin vermez, ancak yalnızca başkalarının bilmeden aldığı mesajları okur. Daha sonra cevap vermeden önce zaman ayırabilirsiniz.

Mesajlaşma uygulamalarınızdan her bildirim aldığınızda, farklı renklerle özelleştirebileceğiniz bir Unseen uyarısı alırsınız. WhatsApp sekmesine tıklayarak mesajı okuyabilirsiniz ve kişiniz yalnızca WhatsApp’ta Cevapla’yı tıkladığınızda mesajı okuduğunuzu bilecektir. Daha sonra WhatsApp uygulamasına yönlendirileceksiniz ve tekrar görünebileceksiniz. Yan not: Uygulamaya her zaman gruplar ile düzgün çalışmıyor.


Görünmeyen – Son Görülmeyenler

Eğer arkadaşlarınız Unseen’ye sahip değilse, cevap amasanız bile, mesajlarınızın büyük olasılıkla zaten okunduğunu bilin.

En son WhatsApp ipuçları ve püf noktaları listemize göz atmayı ve en son WhatsApp güncellemelerinin en yeni özelliklerini kontrol etmeyi unutmayın!

Aşağıdaki yorumlarda bize fikir ve sorularınızı verin.