Chrome için gerçek düzeltme Galaxy S10’daki hatayı durdurdu | “Maalesef Chrome durdu” sorununu gider

Google Chrome uygulamanızla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Bu yayın, Chrome ile başa çıkmanıza yardımcı olacaktır, Galaxy S10’unuzdaki hatayı durdurdu. Aşağıdaki bu hatayı gidermek için deneyebileceğiniz özel sorun giderme adımlarını öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Chrome için gerçek düzeltme Galaxy S10’daki hatayı durdurdu | “Maalesef Chrome durdu” sorununu gider

Google Chrome, Samsung Galaxy’nizde kullanabileceğiniz sağlam uygulamalardan biridir. Ancak, diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi, mükemmel değildir ve zaman zaman hatalarla karşılaşabilir. Bu sorun giderme makalesinde Chrome’un hatayı durdurduğunu düzeltmenize yardımcı oluyoruz.

Chrome 1 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Chrome uygulamasını yeniden başlat

Chrome, uygulamanın kendisinden çıkmaya zorlanarak hataların genellikle geçici olduğunu ve çoğu zaman düzeltildiğini söyledi. Bunu henüz denemediyseniz, ilk sorun giderme adımınız olarak yaptığınızdan emin olun. Birçok uygulama hatası, uygulamayı kapattıktan sonra genellikle kaybolan küçük hatalardan kaynaklanır. Bunu yapmanın iki yolu var.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun gidermeyi planlıyorsanız, bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme öğesine dokunun. Uygulamayı bulun ve dokunun.

Chrome # 2 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlama yapmak, uygulamayı kapatmaya zorlama çalışmazsa bir sonraki sorun giderme adımı olmalıdır. Yazılımdan sıfırlama, “batarya çekme” nin etkilerini simüle ederek cihazınızı yeniden başlatmanın başka bir şeklidir. RAM’i temizlemek ve sistemi genel olarak yenilemek için bunu yapmanız gerekir. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Chrome, # 3 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Google Chrome’u Güncelle

Bazı hatalar yalnızca güncellemelerle giderilir. Bu nedenle tutmak istiyorsun

Android ve tüm uygulamalar güncel. Sorun mavi ile başladıysa, Google Chrome uygulamanızı güncel tutmak bu durumda kötü bir fikir değildir. Chrome için yakın zamanda güncelleme yapmadıysanız, şu anda herhangi bir güncelleme olup olmadığını görmek için Google Play Store’u kontrol etmeyi deneyin. Henüz yapmadıysanız, uygulamalarınızın geri kalanını güncellemek de iyi bir fikir olacaktır. Sorunun nedeni geliştiriciler tarafından biliniyorsa, yeni bir güncelleme bunun için bir düzeltme içerebilir. Chrome’un durduğunu, birçok faktörden kaynaklanabileceğini unutmayın. Hatanın kendisi Android cihazlar arasında yaygın olsa da, her durum diğerinden farklı olabilir. Bir geliştiricinin, hatayı başka bir cihazda gösteren belirli bir hatayı düzeltmek için yeni bir sürüm oluşturması gerekebilir.

Chrome 4 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Chrome önbelleğini temizle

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesini açın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’ı tıklayın. ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Chrome # 5 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Chrome’u sıfırlayın veya yeniden yükleyin

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemektir. Önceki prosedürden farklı olarak, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesini açın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’ı tıklayın. ve uygun uygulamaya dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Uygulamayı yeniden yüklemek de bu durumda işe yarayabilir. Uygulamanın verilerini temizlemenin bir faydası olmazsa bunu yaptığınızdan emin olun.

Chrome, # 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Ağ ayarlarını sıfırla

Diğer ağ sorunları gibi, bu sorun da cihazınızdaki ağ ayarları sıfırlanarak çözülebilir. Telefonunuzun ağ yapılandırmasındaki bir hata da soruna neden olabilir. Ağ ayarlarını en iyi durumda tutmak için sıfırlama ağ ayarlarını sorun giderme listenize eklediğinizden emin olun. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Chrome, # 7 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Kötü uygulama sorununu kontrol etme

Google Chrome uygulaması İşletim Sistemiyle birlikte geldiyse, bu önceden yüklenmiş uygulamalardan biri olduğu anlamına gelirse, sorunu gidermek için Güvenli Mod’u da kullanabilirsiniz. Güvenli Mod’da, tüm üçüncü taraf uygulamaları engellendiğinden yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar çalışacaktır. Google Chrome normalde yalnızca güvenli modda çalışıyorsa, bu üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğu anlamına gelebilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Unutma: güvenli mod, üçüncü taraf uygulamalarını engeller ancak asıl nedenin hangisi olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Chrome, # 8 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Uygulama tercihlerini sıfırla

Android için Google Chrome da dahil olmak üzere bazı uygulamalar, çalışmak için varsayılan sistem uygulamalarını gerektirir. Bazen, bu varsayılan uygulamalar diğer uygulamalar tarafından veya bir güncelleme sonrasında olduğu gibi bazı sistem değişikliklerinden sonra kapatılabilir. Tüm varsayılan uygulamaların tekrar etkinleştirildiğinden emin olmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Chrome, # 9 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Chrome, # 10 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri şu ana kadar çalışmadıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapılmalıdır. Önemli dosyalarınızı kaybetmemek için kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.