Cihaz suya düştükten sonra Galaxy A8 touchscreen yanıt vermiyor

Birçok insan, suya dayanıklı telefonlarını Galaxy A8 gibi suya karşı kasıtlı olarak açığa vurmanın iyi olduğunu düşünür. Gerçekte, bu cihazlar için IP68 derecesi veya su geçirmezlik koruması güvenilmezdir. Aşağıda yer alan bir davanın olmasının nedeni bu olabilir. Benzer bir durumunuz varsa ne yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Cihaz suya düştükten sonra Galaxy A8 dokunmatik ekran yanıt vermiyor

Galaxy A8 dokunmatik ekran yaklaşık 5 dakika boyunca suda bıraktıktan sonra yanıt vermiyor.

Çözüm : Galaxy A8 IP68 derecesine sahiptir, bu yüzden sınırlı bir su hasarı koruması vardır. Bu, ara sıra su veya sıvı sıçramalarına maruz kaldıktan sonra normal olarak iyi çalışması gerektiği anlamına gelir. Kağıt üzerinde, 30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar suya karşı koyabilmelidir. Bu özel rakamlar mutlak ve tutarlı değildir, bu yüzden A8'inizin suya batırıldığında hasar görme ihtimali vardır.

Ancak reklamını yapıyorlarsa, Samsung'un su direnci mükemmel değil ve bazen yanıltıcıdır. Örneğin, bir cihazı su yüzerken yüksek basınçlı suya maruz bırakmak veya yüksek basınçlı su ile yıkamak, telefonunuzun su geçirmezliğini bozabilir. Bu, cihazı kasten suya batırmanız veya onunla yüzmemesi önerilmemesinin sebebidir. Telefonu bir havuza veya okyanusa kaza sonucu düşürdüyseniz, ani yüksek su basıncı telefonun fiziksel olarak veya cihazın su korumasını bozabilir.

Şu anda bir problem yaşamanın bir başka olası nedeni, cihazın suya düşürmeden önce fiziksel olarak tehlikeye girmiş olabileceği gerçeğidir. Bu, daha önce cihazı onarım için açmışsanız veya fiziksel olarak etkilenmiş olsaydı oluşabilir. Galaxy A8'inizin su korumasının mükemmel olmadığını ve cihazı daha önce düşürdüğünüzde düzgün çalışmayabileceğini unutmayın. Telefonun sert zemine çarpması, kasaya zarar verebilir ve içeride kırılmasına neden olabilir. Bu, suyun telefonun içine girmesinin nedeni olabilir ve şimdi bir soruna neden olabilir.

Telefonu doğru şekilde kurulayın

Galaxy A8'in dokunmatik ekranı çalışmaz veya ıslandığında yavaşlayabilir veya yanıt vermeyebilir. Telefonun dışını, özellikle ekranı temiz ve yumuşak bir bezle sildiğinizden emin olun. Telefonunuzu suya düşürdüğünüzde A8'in su geçirmezlik koruması çalışıyorsa, dokunmatik ekranın kurutulması probleminizi kolaylıkla halledecektir.

Samsung ile bağlantı kurun

Ekran, telefonun kuruduktan sonra bile çalışmayı durdurduysa, bunun anlamı suyun içeri girmiş olması ve anakart veya ekran aksamına zarar vermesi gerektiği anlamına gelir. Elektronik ve su karışmaz, bu yüzden küçük bir damla bile anakart veya herhangi bir donanım bileşenine ciddi zarar verebilir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, cihazı bir teknisyenin kapsamlı bir donanım kontrolü yapabilmesi için Samsung'a getirmektir. Bu, telefonun sabit olup olmadığını bilmeniz için gereklidir.

Şu anda telefonu pirinç veya silika jel kurutucu kullanarak kurutmaya çalışabilirsiniz. Telefonu kuru olarak kurulayın, pirinci bir torbaya koyun (üzerini kaplayın) veya silika jel kurutucu, poşeti kapatın ve birkaç gün orada bırakın. Şanslıysanız ve henüz donanımda çok fazla hasar yoksa, bu ev ilaçları yardımcı olabilir.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

  • Sorun: Cihaz suya düştükten sonra Galaxy A8 dokunmatik ekran yanıt vermiyor
      • Telefonu doğru şekilde kurulayın
      • Samsung ile bağlantı kurun
    • Bizimle meşgul