Çok yavaş çalışan bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefonlardaki yavaşlık veya yavaş performans, aşınma ve yıpranmanın ortak göstergelerinden biridir. Ancak, aynı belirtileri zaten erken bir aşamada geçiren yepyeni telefonlar da var. Bu özellikle yazılımla birçok farklı faktörden dolayı mümkündür. Ortak tetikleyiciler arasında, kötü güncellemeler, hatalı uygulamalar, geçersiz ayarlar ve bazılarına isim vermek için bellek hataları sayılabilir. Neyse ki, bu tür sorunlar, donanım bileşenlerinin tümü iyi olduğu sürece bazı geçici çözümlerle düzeltilebilir.

Bu yazıda vurgulanan, Galaxy A6 2018 cep telefonu gibi yeni Android akıllı telefonlarında aynı sorunla ilgilenenler tarafından önerilen basit çözümler. Aynı sorunu zaten çok yavaş çalışan aynı cihazda yaşıyorsanız, bu yazı tam size göre. Daha fazlasını okuyun ve yavaş performans sorunuyla nasıl başa çıkacağınıza dair bazı girdiler edinin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlarımızın listesinde bulunuyorsa, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, bedava. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunlu anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • Çok yavaş çalışan Galaxy A6 2018 nasıl giderilir
  • İlk çözüm: Tüm arka plan uygulamalarından çıkın ve sistemi yeniden başlatın.
  • İkinci çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın ve uygulamaları tanılayın.
  • Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin.
  • Dördüncü çözüm: Yazılımı en yeni Android sürümüne güncelleyin.
  • Beşinci çözüm: Ana sıfırlama / fabrika verilerine sıfırlama.
  • Diğer seçenekler
   • Bizimle iletişime geçin
  • Son uygulamalar menüsünü / anahtarını başlatın. Çalışan uygulamaların önizleme listesi görüntülenir.
  • Uygulamaya dokunun ve basılı tutun, ardından sağa kaydırın. Bunu yapmak, işlemin veya uygulamanın çalışmasını sonlandırır ve telefonunuzun dahili belleğinin bir kısmını boşaltır.
  • Alternatif olarak, Ayarlar -> Uygulama Yöneticisi -> Tüm uygulamalar -> öğesine gidebilir ve ardından çalışan uygulamalara gidebilirsiniz.
  • Uygulamayı tıklayın, ardından işlemi sonlandırmak için Duruş Durdur seçeneğine dokunun.
  • Tüm çalışan uygulamaları sonlandırdıktan sonra, önbelleği dosyaları dahili bellekten dökmek için telefonunuzu yeniden sıfırlayın / yeniden başlatın. İşte nasıl:

   1. Menü görünene kadar Güç düğmesine basın.
   2. Ardından, Güç Kapalı seçeneğine dokunun .
   3. 30 saniye sonra, cihaz yeniden başlayana kadar Güç düğmesine tekrar basabilirsiniz.
   4. Alternatif olarak, telefon yeniden başlatılana kadar aynı anda Güç düğmesine ve Yandaki Ses düğmesine basılı tutabilirsiniz.

   Bu, dahili bellekte sakladığınız verileri etkilemez, dolayısıyla veri kaybına yol açmaz. Bu, önceden yedek oluşturmanıza gerek olmadığını söyledi.

   İkinci çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın ve uygulamaları tanılayın.

   Tüm üçüncü taraf uygulamaları güvenli moddayken geçici olarak devre dışı bırakılır, böylece sorunun yerleşik uygulamalar veya üçüncü taraf uygulamalarıyla mı yalıtılmış olduğunu kolayca belirleyebilirsiniz. Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuzdaki güvenli modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

   1. Telefon titreşene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve Samsung logosu belirir ve ardından Güç düğmesini serbest bırakın .
   2. Samsung Galaxy logosu hala ekranda iken, Sesi Kısma düğmesine basın .
   3. Ana ekranın sol alt köşesinde veya kilit ekranında Güvenli Mod görüntüleninceye kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.
   4. Ses düğmesini daha sonra serbest bırakabilirsiniz.

   Telefonunuz güvenli modda yavaşlamıyorsa, üçüncü taraf bir uygulama sorumludur. Sorunu çözmek için, suçluyu kaldırmanız gerekecek. Sorunun başlangıcından önce indirdiğiniz en son uygulamayı silmeye başlayabilirsiniz. Tek tek uygulamaları kaldırdıktan sonra sorunun giderilip giderilmediğini görmek için cihazınızı test etmeyi unutmayın.

   Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin.

   Hatalı bir güncellemeyle tetiklenirse, sorunun çözülmesi anahtar olabilir. Sistem klasörlerinde saklanan önbellek veya geçici dosyalar ve veriler güncellemeden kaynaklanmış olabilir ve bu nedenle sistemin harekete geçmesine neden olabilir. Bunu devre dışı bırakmak için, önbellek bölümünü şu adımlarla silin:

   1. Cihazınızı tamamen kapatın.
   2. Ardından Güç ve Sesi Yükselt düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun.
   3. Android ekranı belirdiğinde ve Telefon Kurtarma modundayken düğmeleri serbest bırakın .
   4. Belirli seçenekler arasında Silme Parçası Bölümünü kaydırmak ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.
   5. Telefonun önbelleğini sistem bölümünden silme işlemini bitirene kadar bekleyin. Daha sonra Reboot sistemi şimdi vurgulanmış seçeneğini göreceksiniz.
   6. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın .

   Dördüncü çözüm: Yazılımı en yeni Android sürümüne güncelleyin.

   Sisteminizi en iyi duruma getirmek için cihaz yazılımınızı güncel tutmanız önerilir. Henüz en son Android sürümüne güncellemediyseniz, telefonunuzda mevcut olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. İşte nasıl:

   1. Ayarlar'a gidin .
   2. Cihaz hakkında'ya dokunun .
   3. Yazılım güncellemesi'ne dokunun .
   4. Şimdi güncelle veya Güncellemeleri manuel olarak indir'e dokunun .

   Güncelleme dosyası indirme ve kurulumunu tamamlamak için telefonunuzun İnternet'e bağlı olması gerekir. İnternetin yanı sıra, yeteri kadar güç ve hafıza alanı da bir araya gelecekler arasında yer alıyor.

   Beşinci çözüm: Ana sıfırlama / fabrika verilerine sıfırlama.

   Önceki çözümlerin bir çözüm sunamaması durumunda bu son hendek çözümünüz olacak. Sorun, sistemin tamamen silinmesini gerektirecek kadar karmaşık olabilir. Devam etmek isterseniz, tüm önemli verilerinizi de süreçte silineceklerinden yedekleyin. Daha sonra, Galaxy A6 2018'nizi fabrika varsayılanlarına sıfırlamak üzere ayarlandığınız zaman, bu adımları izleyin.

   1. Ana Menü'den Ayarlar'a dokunun.
   2. Genel Yönetim'e gidin ve dokunun .
   3. Sıfırla'ya dokunun.
   4. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla'yı seçin.
   5. Devam etmek için Sıfırla'ya dokunun.
   6. Tüm verilerinizin silinmesini onaylamak için Tümünü Sil'e dokunun.

   Android sistem kurtarma modu aracılığıyla bir ana sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz. İşte böyle yapıldı:

   1. Cihazınız kapalıyken, Güç ve Sesi Yükselt düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun.
   2. Android ekranı belirdiğinde ve Telefon Kurtarma modundayken düğmeleri serbest bırakın .
   3. Verileri sil / Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın.
   4. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Fabrika verilerine sıfırlama bittiğinde, Sistemi Şimdi Yeniden Başlat seçeneği vurgulanır.
   5. Son değişiklikleri uygulamak ve işletim sistemini yenilemek için cihazınızı onaylamak ve yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

   Sıfırlamadan sonra, ilk cihaz kurulumuna devam edebilirsiniz. Sorun bir yazılım hatasından kaynaklanıyorsa, bu noktada çözülmelidir. Aksi takdirde, cihazınızın servise ihtiyacı vardır.

   Diğer seçenekler

   Önceki yöntemler sorununuzu çözemediyse ve Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuz hala çok yavaş çalışıyorsa, telefonunuzu yerinizdeki en yakın Samsung servis merkezine götürebilirsiniz. Yazılım değilse, o zaman suçlanacak bazı donanımlar olmalı. Anlamanın tek yolu, bir Samsung teknisyeni tarafından kapsamlı bir şekilde incelenmesidir.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz mesajlar:

   • Samsung Galaxy A6 2018'inizde göndermeyeceğiniz MMS'leri nasıl çözebilirsiniz, MMS gönderme başarısız oldu [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefonun donmasını veya gecikmesini önleme özelliği (kolay adım)
   • SD kartını algılamama hatası veren bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımda)
   • Samsung Galaxy A6 (2018) akıllı telefonunuzda ekran titremesi sorunu nasıl giderilir (kolay adımlar)
   • Samsung Galaxy A6 2018'in PC tarafından tanınmaması durumunda ne yapmanız gerekir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Siyah ekran üzerinde sıkışmış bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımlar)