Çok yavaş çalışmaya başlayan Samsung Galaxy A7 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Performans sorunları, ileri teknoloji telefonlara bile zaman zaman ortaya çıkıyor. Aslında, okuyucularımızın cihazlarının güncelleme veya diğer durumlardan sonra yavaş çalışmaya başladığını söyleyen çok fazla şikayet aldık. Son zamanlarda, Instagram, Facebook ve Snapchat dahil olmak üzere birçok uygulama çöktü ve bu sorunlar izole edilebilirken, Samsung Galaxy A7 sahiplerinin telefonlarının durgunlaşmaya başladığını bildiren bir şikayetler aldık. yavaş.

Bu yazıda, gözle görülür neden veya sebep olmadan yavaşça koşmaya başlayan Galaxy A7'nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Hakikatin ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığı düşünmeye ve birbiri ardına sıralamaya çalışalım. Bu şekilde, sorunu iyi giderebilecek bir çözüm bulmaya çalışabiliriz. Ve bu sorunla ilk karşılaştığımdan beri, benzer sorunları düzeltmek için daha önce kullandığım çözümle paylaşacağım. Bu nedenle, bu sorunla ilgili daha fazla bilgi edinmek ve telefonunuzu nasıl gidereceğiniz konusunda bilgi vermeye devam edin.

Sorun giderme işlemimize geçmeden önce, farklı bir soruna yönelik bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Sizinkiyle benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • Yavaş ve yavaş Galaxy A7 akıllı telefon nasıl giderilir
  • İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın
  • İkinci Çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırın
  • Üçüncü Çözüm: Telefonunuzdaki tüm Ayarları sıfırlayın
  • Dördüncü Çözüm: Sistem Önbelleğini Silin
  • Dördüncü Çözüm: Ana Sıfırlama Yapın
   • Bizimle iletişime geçin
  • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteren bir hata nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Samsung logosuna takılan Samsung Galaxy A7 cep telefonunu nasıl tamir edeceğiniz ve önyükleme yapmaya devam etmeyeceğiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Açılış sırasında logosuna takılan Samsung Galaxy A7'nizi (2017) nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) kendi kendine yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı sürdürecek şekilde nasıl onarılır [Sorun Giderme Kılavuzu]

  İkinci Çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırın

  Durgunluğun sebebinin bir veya daha fazla üçüncü taraf uygulaması olması çok olasıdır, ancak bu konuda tam olarak emin olmadığımız için, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için öncelikle telefonunuzu güvenli modda çalıştırmanız önerilir. Bu sorunu çözmeyecek, ancak üçüncü taraf uygulamaların onunla bir ilgisi olduğunda hemen bir fikir verecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Cihazı kapat.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

  Telefonunuzu normalde bu modda yaptığınız gibi kullanmaya devam edin. Tüm üçüncü taraf uygulamalarını kullanamayabilirsiniz ancak önceden yüklenmiş olanları kullanabilirsiniz. Telefonun mükemmel çalıştığını ve herhangi bir şekilde yavaşlamadığını fark ederseniz, sorunun yaşanmasına neden olan bir uygulama veya uygulama grubu olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamayı bulun ve sonra kaldırmak için şu adımları uygulayın…

  1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun.
  2. Ayarlar> Uygulamalar'a dokunun.
  3. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için istediğiniz listeye dokunun veya 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.
  4. İstediğiniz uygulamaya dokunun.
  5. Kaldır'a dokunun.
  6. Onaylamak için Kaldır'a tekrar dokunun.

  Diğer taraftan, telefon hala güvenli modda bile durgunsa veya uygulamaları kaldırdıktan sonra soruna neden olduğundan şüpheleniyorsanız, bir sonraki yordamı deneyebilirsiniz.

  Üçüncü Çözüm: Telefonunuzdaki tüm Ayarları sıfırlayın

  Bazen, telefonun ayarlarının yanlış yapılandırılması nedeniyle farklı türde sorunlara neden olabilir. Dolayısıyla, bu şüpheyi ortadan kaldırmak için tek yapmanız gereken tüm ayarları sıfırlamak ve performansın normale dönüp dönmeyeceğini görmek. Tüm ayarların sıfırlanması, tam sıfırlamayla aynı etkilere sahiptir, ancak dosyalarınızı ve verilerinizi silmez. Yani, dosyalarınız için güvenlidir, ancak bu tür bir problemle baş etmede çok etkilidir. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Bir Giriş ekranından, uygulama ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın.
  2. Gezinme: Ayarlar Ayarlar simgesi> Yedekle ve sıfırla.
  3. Sıfırlama bölümünden Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  4. Bilgileri gözden geçirin ve SIFIRLA AYARLAR'a dokunun.
  5. Sunulan mevcut PIN'i, şifreyi veya deseni girin.
  6. Onaylamak için, bilgileri gözden geçirin ve SIFIRLA AYARLAR'a dokunun.

  Sorun bunu yaptıktan sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, düzeltmeye çalışabileceğiniz birkaç şey var demektir.

  Dördüncü Çözüm: Sistem Önbelleğini Silin

  Dışlamak zorunda olduğumuz başka bir şey de, bu sorunun sadece bazı bozuk sistem önbelleklerine dönüşme olasılığıdır. Bu geçici dosyalar bozulmaya eğilimlidir ve bu olduğunda, genellikle donmalar, gecikmeler, durgunluk ve uygulama çökmeleri gibi performans sorunları ortaya çıkar. Bunları yenileriyle değiştirilecek şekilde silebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesi yükleniyor', yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterecektir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce 'Komut Yok').
  4. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. “Evet” öğesini vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
  8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Önbellek bölümünü sildikten ve sorun devam ettikten sonra, başka bir seçeneğiniz yok ancak cihazınızı yavaş performansına yönelik olarak sıfırlayabilirsiniz.

  Dördüncü Çözüm: Ana Sıfırlama Yapın

  Ürün yazılımı ve uygulamalarla ilgili sorunlarda, ana sıfırlama bunları düzeltebilir, ancak önemli dosyalarınızı ve verilerinizi kaybedebilir, çünkü dahili depoda saklanan tüm üçüncü taraf dosyaları siler. Bu çok etkili bir yöntem fakat bunu yapmadan önce dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesi yükleniyor', yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterecektir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce 'Komut Yok').
  4. “Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırlama” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  8. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Umarım bu sorun giderme rehberi size yardımcı olmuştur. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten veya aşağıdaki yorumdan lütfen çekinmeyin.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Ayrıca size yardımcı olabilecek yayınlar:

  • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteren bir hata nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Samsung Galaxy A7, “Ne yazık ki, kamera durdu” hata mesajıyla nasıl giderilir (kolay adımlar)
  • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) artık Wi-Fi etkin noktaya bağlanamayacak şekilde nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) “Ne yazık ki, telefon durdu” hatası ile nasıl giderebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Samsung Camera A7'yi (2017) “Camera failed” hatası göstermeye devam etmeden nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]