Çok yavaş şarj edilmeyen veya şarj edilmeyen bir LG V35 ThinQ akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme ve Şarj Etme İpuçları]

Bir telefon düzgün şekilde şarj edilmediğinde veya hiç şarj olmadığında, pilin arızalı olduğunu her zaman göstermez. Aslında, bazı yeni ve yüksek seviyeli akıllı telefonlar, çeşitli şarj sorunlarına boyun eğiyorlar. Çoğu zaman, sorun uygulama hataları veya yazılım arızaları ile ilişkilidir. Bir şey telefonun şarj sistemine müdahale ediyor ve bir şekilde şarj etme rutinini gerçekleştirmesini engelliyor. Sonuç olarak, cihaz çok yavaş şarj oluyor, aralıklı olarak şarj ediliyor ya da en kötüsü hiç şarj edilmiyor.

Bu yazıda ele alınan yeni LG V35 ThinQ akıllı telefonunu etkileyen ilgili bir sorundur. Bu yeni LG akıllı telefonun neyi şarj etmesine ya da şarj etmesine neden olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin. Ayrıca, aşağıda belirttiğim önerilen geçici çözümlere ve genel çözümlere de başvurabilirsiniz. Sorun giderme prosedürlerinin yanı sıra bazı temel şarj ipuçlarını da vurguladım. Servis merkezine geçmek ve telefonun pilini değiştirmeden önce bu bağlamı belirtmekten çekinmeyin.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, sorun giderme sayfamızdan bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldık. Sizinkiyle benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • LG V35 ThinQ'nuz çok yavaş şarj oluyorsa ne yapmalısınız?
  • İlk çözüm: LG V35 ThinQ cihazınızda arka plan uygulamalarını zorlayın.
  • İkinci çözüm: LG V35 ThinQ cihazınızı yumuşak olarak sıfırlayın.
  • Üçüncü geçici çözüm: LG V35 ThinQ cihazınızı güvenli modda önyükleyin ve uygulamaları tanılayın.
  • Beşinci çözüm: Cihaz yazılımını mevcut olan en yeni sürüme güncelleyin.
  • LG V35 ThinQ'nız hiç şarj olmuyorsa ne yapmalısınız?
  • Diğer seçenekler
   • Bizimle iletişime geçin
  • Bildirim çubuğundan aşağı kaydırın.
  • Ayarlar simgesine dokunun.
  • Genel sekmesine dokunun.
  • Uygulamalar ve bildirimler'i seçin .
  • Uygulama bilgileri'ne dokunun .
  • Bir uygulamayı seçmek için dokunun.
  • Kuvvet Durdur seçeneğini seçin.
  • Onaylamak için Tamam'a dokunun.
  • Arka plan uygulamalarınızın kalanını sona erdirmek veya zorlamak için de aynısını yapın.

   İkinci çözüm: LG V35 ThinQ cihazınızı yumuşak olarak sıfırlayın.

   Küçük uygulama sorunları ve yazılım hataları da telefonunuzun şarj sistemini etkileyebilir, bu da çok yavaş bir şarj işlemine neden olur. Herhangi bir arızayı temizlemek için, yumuşak sıfırlama veya cihaz yeniden başlatılması önerilir. İşte nasıl:

   • Güç / Kilit düğmesine basın ve basılı tutun, ardından menü seçeneklerinden Yeniden Başlat'ı seçin.

   Ya da telefonunuzu kısa süre sonra kapatabilir ve tekrar açabilirsiniz. İşte nasıl:

   1. Telefonun arkasındaki Güç / Kilit düğmesine basın ve basılı tutun.
   2. Güç kapalı seçeneğini seçin.
   3. Daha sonra onaylamak için tekrar Güç Kapalı'ya dokunun.
   4. Yaklaşık 30 saniye sonra, ışıklar açılana kadar Güç / Kilit düğmesine basılı tutun.

   Bu, telefonunuzun dahili belleğinde saklanan verileri etkilemez, dolayısıyla işlemdeki dosyaları kaybetmezsiniz.

   Üçüncü geçici çözüm: LG V35 ThinQ cihazınızı güvenli modda önyükleyin ve uygulamaları tanılayın.

   Sorunun bazı üçüncü taraf uygulamaları tarafından uygulanıp uygulanmadığını belirlemek için LG V35 ThinQ'nuzda güvenli modu etkinleştirebilirsiniz. Bu, tüm üçüncü taraf uygulamalarının ve hizmetlerinin çalışmasını engeller ve böylece sorunu yalıtmanızı kolaylaştırır. Güvenli modda nasıl önyükleme yapılacağı:

   1. LG V35 ThinQ'nuz açıkken, kısa bir süre için veya menü seçenekleri görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun.
   2. Güç Kapalı'yı seçin ve Güvenli Modda Yeniden Başlat'ı seçin .
   3. Devam etmek için Güvenli Mod komut isteminde Tamam'a dokunun.
   4. Cihazınız güvenli modda yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

   Telefonunuzu güvenli modda şarj etmeyi deneyin ve doğru şekilde şarj olup olmadığını kontrol edin. Güvenli modda iyi ücret alıyorsa, indirdiğiniz uygulamalardan hangisinin suçlu olduğunu belirlemeniz ve ardından bu uygulamayı kaldırmanız gerekir.

   Beşinci çözüm: Cihaz yazılımını mevcut olan en yeni sürüme güncelleyin.

   Yazılım güncellemelerinde, bazı hatalar ve kötü amaçlı yazılımların neden olduğu sorunların giderilmesi için düzeltme eki bulunabilir. Cihazınızın yazılımını güncel tutmanın önerilmesinin birçok sebebinden biri. Telefonunuz için yeni Android yazılım sürümünü kontrol etmek için şu adımları izleyin:

   1. Bildirim çubuğundan aşağı kaydırın .
   2. Ayarlar simgesine dokunun.
   3. Genel sekmesine gidin.
   4. Telefon hakkında'yı seçin .
   5. Android sürümünü, Baseband sürümünü ve cihazın Yazılım sürümünü görüntülemek için Yazılım bilgilerine dokunun.
   6. Yazılım güncellemelerini kontrol etmek için Hakkında bölümüne gidin.
   7. Ardından Yazılım Güncelleme'ye dokunun .
   8. Şimdi güncelle'yi seçin .

   Telefonunuzun pil ömrü ile hasara yol açabilecek bazı yazılım güncellemeleri de vardır. Telefonunuz bir Android güncellemesini yükledikten sonra çok yavaş bir şekilde şarj etmeyi veya şarj etmeyi çok hızlı bir şekilde durdurursa, bu muhtemelen bir suçludur. Bu durumda, önceki bir Android sürümüne kendi sorumluluğunuzda geri dönebilirsiniz.

   Bunların hiçbiri işe yaramazsa, LG V35 ThinQ akıllı telefonunuzu kapatmaya çalışın, sonra kapalıyken şarj edin. Cihazınızı şarj ederken kullanmak, ne kadar hızlı güç kazanacağını etkileyecektir. Aktif olan pil yoğunluğu olan uygulamalar veya özellikler, işlemcinin tükenmesini tetikleyebilir ve bu olduğunda cihazınız çok fazla ısınarak çok çabuk boşalabilir. Bunun olmasını önlemek için, telefonunuzu Uçak Moduna geçirebilir veya tamamen kapatabilirsiniz.

   LG V35 ThinQ'nız hiç şarj olmuyorsa ne yapmalısınız?

   • Orijinal şarj cihazını / şarj ekipmanını kullandığınızdan emin olun. LG V35 ThinQ kablosuz şarj etmeyi destekler. Telefonunuz orijinal kablosuz şarj cihazını kullanarak şarj olmuyorsa, bunun yerine başka uyumlu şarj cihazını kullanmayı deneyin. Bazı cihazlar garip davranır ve sadece OEM şarj cihazını kullanarak şarj olmaz ancak başka bir şarj cihazıyla çalışır.
   • Herhangi bir kasa ve diğer telefon aksesuarlarını çıkarın. Bazı üçüncü taraf kasalar telefona uymayabilir ve bu nedenle şarj cihazı ile şarj cihazı arasında şarj kontağını sabitleme eğilimi vardır.
   • Şarj portunu toz veya tiftiklerden temizleyin. Telefonun şarj bağlantı noktasından toz veya tiftik atmak için bir basınçlı hava kabı kullanabilirsiniz ve USB bağlantınızı normale döndürün.
   • Kablosuz şarj cihazının, şarj kablosunun ve adaptörün hasar görüp görmediğini kontrol edin. Orijinal şarj cihazının çalışıp çalışmadığını belirlemek için diğer uyumlu şarj kablosunu, adaptörü veya kablosuz şarj cihazını kullanmayı deneyebilirsiniz. Diğer şarj ekipmanı iyi çalışıyorsa, sorun kullandığınız şarj cihazıyla ilgilidir.
   • Doğru kaynaktan şarj edin. PC'nizi, dizüstü bilgisayarınızı veya diğer taşınabilir güç kaynaklarını kullanarak şarj etmekten daha hızlı olacağından, telefonunuzu bir duvar prizinden şarj etmeniz önerilir. Bilgisayarların USB bağlantı noktaları veya diğer güç kaynakları, akıllı telefonunuzun beklenen süre içinde şarj olması için gerekli gücü sağlamaz. Hasarlı güç kaynağını temel nedenlerden çıkarmak için, mevcut şarj kaynakları arasında geçiş yapmayı deneyin.

   Diğer seçenekler

   • LG V35 ThinQ'nuzdaki pili kalibre edin. Pilin kalibre edilmesi, Android işletim sisteminin pil bilgisini düzeltmesi için bir yoldur, böylece gerçek pil seviyenizi yansıtır. Android cihazlarda, pil kapasitesini ve pil dolu veya boş olduğunda izleyen pil istatistikleri özelliği vardır. Bazen, bu özellik bozulur ve yanlış veriler görüntülemeye başlar. Sonunda, bu, telefonun tamamen tükenmesinden önce bile telefonun kapanmasına neden olur. Telefonunuzun pilinin bu soruna neden olduğunu düşünüyorsanız, pil kalibrasyonu çekime değer.
   • Servis / onarım. Cihazınızı yerinizdeki en yakın LG servis merkezine götürün ve donanım hasarları veya kusurları için yetkili bir teknisyen tarafından ayrıntılı bir şekilde muayene ettirin. Bazen sorun, USB portu ve microUSB şarj cihazının içindeki metalik yüzeyler nedeniyle ya üretim hatası ya da şarj kablosunun sürekli tıkanması ya da çıkarılması nedeniyle iyi temas etmemesi olabilir. Bu durumda, cihazınızın servise ihtiyacı vardır. Orijinal şarj cihazını getirmeyi unutmayın, böylece teknisyen şarj cihazını da kontrol edebilir.
   • Garanti için boşuna. LG V35 ThinQ'nuz hala garanti için uygunsa, servis ya da birim değişimi için garanti yerine kullanmanız gerekir.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

   • LG V35 ThinQ akıllı telefonunuzda çalışmayan veya çökmeyen Facebook uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • LG V35 ThinQ akıllı telefonunda SIM kart hatası yok. [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • LG V35 ThinQ akıllı telefonunuz bir Windows PC tarafından tanınmıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun giderme kılavuzu]
   • Metin mesajları veya SMS gönderemeyen / alamayan LG V35 ThinQ nasıl düzeltilir
   • LG V35 ThinQ'nuz artık bir WiFi ağına bağlanamıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun Giderme Kılavuzu]