Çok yavaşlayan Samsung Galaxy J3’ü (2016) nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

  #Samsung Galaxy # J3 (2016) gibi sözde hızlı giriş seviyesi bir cihazın neden birkaç aylık kullanımdan sonra bu kadar yavaş hale geldiğini ve tekrar daha hızlı çalışmasını sağlamak için ne yapmanız gerektiğini anlamak için okuyun.

Bir akıllı telefona sahipseniz, performans sorunları yaşayabileceğiniz şeyler arasındadır. Samsung Galaxy J3 modelinde sorun, teknik özelliklerde ve sorunun ortaya çıkması durumunda sahibinin kullandığı uygulamalarla ilgili olabilecek bazı faktörlerden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca, bazı uygulamaların bellenimin çalışmasının etkilendiği noktaya düşmesi ya da bellenimin kendisiyle ilgili bir sorun olması muhtemeldir.

Bu yazıda, cihazlarının çok yavaş çalıştırıldığını bildiren Galaxy J3 sahiplerinden oldukça fazla şikayet aldığımız için bu sorunu çözeceğim. Karşılaşabileceğiniz başka performans sorunları olabilir ve gelecekteki yayınlarımızda bunlarla baş etmek zorunda kalacağız. Şimdi, sorunu yaşayan sahipler için, bu gönderi cihazınızın orijinal performansını geri kazanmanıza yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Doğrudan sorun gidermemize başlamadan önce, başka sorunlarınız varsa, Galaxy J3 sorun giderme sayfamıza katılın, bu telefonla desteklemeye başladığımızdan bu yana birçok sorunu ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz sorun giderme prosedürlerini veya çözümlerini kullanın. Bizden daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın. Endişelenme, ücretsiz.

Çok yavaş çalışan Galaxy J3 ile ilgili sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, sorunun ne hakkında olduğunu, neden olduğunu ve hata mesajından nasıl kurtulacağınızı bilmenizdir. Özellikle de sorun ciddi bir ürün yazılımı veya donanım sorunundan kaynaklanıyorsa düzeltmenin garantisi yoktur, ancak telefonunuzu orijinal performansına geri getirirken yapabileceklerinizi yapmanıza izin vermeyin. Şimdi, sorun gidermeye gitmeden önce, işte okuyucularımızdan gelen mesajlardan biri…

Sorun: Merhaba millet. Telefonum Galaxy J3 ve son zamanlarda uygulamaları bir zamanlar olduğu kadar hızlı yüklemediğini fark ettim. Örneğin, metin mesajlarımı açtığımda, uygulamayı açmak sadece bir ya da iki dakika sürüyor, ancak şimdi sonsuza dek sürüyor ve sonunda başladığında, telefonun geciktiği görünüyor. Aynı zamanda Galeri ve Kamera ve diğerleri gibi diğer uygulamalara da olur. Sorunun gerçekte ne olduğundan emin değilim ama telefonum sinir bozucu derecede yavaş ve sadece daha önce olduğu gibi çalışmasını istiyorum. Yardım edebilir misin? Teşekkürler.

Şimdi size bu sorunun nasıl olacağını gösterdiğime göre, sorun gidermemize doğrudan atmamızın zamanı geldi ve işte adımlar:

Adım 1: Performansın geliştiğini görmek için Galaxy J3’ünüzü Güvenli modda yeniden başlatın

Telefonunuzun genel performansını doğrudan etkileyebilecek bazı sorun giderme prosedürleri yapmadan önce, telefonunuzda yüklü olan üçüncü taraf uygulamaların sorunla bir ilgisi olup olmadığını görmeye çalışmamız daha iyi olur çünkü Sorunu çözmek için zaten yarı yolda.

Telefonunuzu güvenli modda bu şekilde başlatırsınız:

  Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve ardından onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Onaylamak için ekranın üzerindeki Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Açma / kapatma tuşunu basılı tutun, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Cihazınız bu moddayken, kullanmaya devam edin ve normal moddayken performansını karşılaştırın. Dikkat çeken bir fark varsa, komutları daha hızlı yerine getirirse, sorun üçüncü taraf uygulamalardan birinin veya bir kısmından kaynaklanır.

Suçluyu bul ve sıfırlamak için önbelleğini ve verilerini temizlemeyi dene ve eğer işe yaramazsa, kaldırmaktan başka seçeneğin yok.

J3’te bir uygulamayı şu şekilde sıfırlarsınız:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar öğesini seçin. Uygulama yöneticisi öğesine dokunun.

Bir uygulamayı kaldırmak için aynı prosedürü uygulayın ancak kaldır düğmesine basın.

Söylemesi yapmaktan daha kolay olduğunu anlıyorum, bu nedenle hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirlemek zorsa ve dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin suçluyu bulmaktan daha hızlı olacağını düşünüyorsanız, bunun yerine sıfırlamayı yapmanızı öneririm. Ancak, bunu yalnızca telefonun güvenli moddaki performansı normal moddayken olduğundan daha iyiyse yaptığınızı unutmayın, çünkü soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulamanın ve sıfırlamanın sorunu çözmesi gerektiği açıktır.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlama işlemini bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. , Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle seçeneğine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Geri yükle seçeneğine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. parola. Devam Devam

Sıfırlamadan sonra, henüz bir şey yüklemeyin ve telefonun şimdi düzgün çalışıp çalışmadığını bilmek için gözleminize devam edin. Bundan sonra, verilerinizi ve dosyalarınızı geri yükleyin ancak cihazınızın performansını izlemeye devam edin.

Ancak, telefonunuzun performansı güvenli moddayken hala berbatsa, cihaz yazılımıyla ilgili bir sorunla karşılaşmanız olasıdır, bu nedenle bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Sistem önbelleklerini bozulmuş olabileceklerinden silin

Her zaman sistem önbelleklerinin bozulduğu ve bellenimin bunları kullanmaya devam ettiği zamanlar telefonunuzun performansını olumsuz yönde etkiler. Sistem önbelleği, çalışan her hizmet veya uygulama için sistem tarafından oluşturulan geçici bir dosyadır. Her şeyin tereyağını pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur, ancak bozulduğunda hatalar oluşabilir veya telefonunuz açık bir nedenden ötürü donma, gecikme, yavaşlama, yeniden başlatma ve hatta kapanma gibi durumlardan muzdarip olabilir.

Önbellekleri zaman zaman silmeniz daha iyidir, böylece sistem bunları yeni dosyalarla değiştirir, ancak ayrı ayrı önbelleklere erişiminiz olmadığından, önbellek bölümünün tüm içeriğini silmek zorunda kalırsınız ve Telefonunuzu Kurtarma modunda açarak yapın:

  Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat öğesine dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPALI öğesine dokunun. Ses Açma tuşunu ve Ana tuşa basın ve basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülenir, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için güç tuşu. ‘Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve Seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü temizledikten sonra telefonunuzun yeniden başlatılması biraz daha uzun sürebilir, ancak performansın düzelmesi durumunda sadece aktif olmasını bekleyin ve ardından gözleminize devam edin. Hala yavaşsa, son adım soruna dikkat etmelidir.

3. Adım: Master, Galaxy J3’ünüzü sıfırlayın

Bu noktada, daha önce temel bir sorun giderme prosedürüne başvurmak, temelini boşa harcamayıp, boşuna harcadığınızdan daha iyidir. Bu prosedür önbellek ve veri bölümlerini yeniden biçimlendirmenin yanı sıra tüm dosya ve verilerinizi silip telefonu varsayılan fabrika ayarlarına döndürür. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı, resimlerinizi, müziklerinizi vs. yedeklediğinizden emin olun, çünkü silinecekler ve bundan sonra kurtarılamazlar:

  Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve ardından onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Sesi Aç düğmesini basılı tutun ve ardından Giriş tuşunu basılı tutun. Her ikisini de tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda Android logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Android kurtarma ekranının görünmesi bir dakika sürebilir. Android kurtarma ekranında, seçenekleri vurgulamak için Sesi Azaltma tuşunu kullanın, bu durumda, ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayın. Vurgulananı seçmek için Güç tuşuna basın seçeneği. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneği vurgulanana kadar Ses Seviyesi Aşağı tuşuna basın. Sıfırlama işlemini onaylamak için Güç tuşuna basın. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğini seçmek için Güç tuşuna basın. Telefon normalden biraz daha uzun süre yeniden başlar ve sıfırlama işlemi tamamlanır.

Umarım bu kılavuz, telefonunuzu daha hızlı çalıştırmanıza yardımcı olabilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da bizi takip ederek sözcüğü yayın.