Çöken ve donmaya devam eden Samsung Galaxy Note 8’i nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy Note 8’inizin ciddi bir ürün yazılımı sorunu olduğuna dair en yaygın işaretlerden ikisi, çökmeye ve donmaya başladığında ortaya çıkmasıdır. Ancak bu konularla ilgili olan şey, düzeltmeleri çok kolay olabilir veya en azından bunları kendi başınıza çözme şansınız olabilir. Okuyucularımızın bu sorunla ilgili olarak bizimle ilk temasa geçmediğinden, telefonunuzun daha önce olduğu gibi sorunsuz çalışmasını sağlayacak birkaç şey biliyoruz.

Bu yazıda, bu sorunu bir kez daha çözeceğim, ancak bu sefer sorun giderme konumuz Samsung Galaxy Note 8 olacaktır. Telefonunuzun neden çökmesine neden olduğunu belirleyene kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız. bir süre donuyor. Bu sorun giderme kılavuzu elbette telefonunuzun tekrar mükemmel çalışmasına odaklanacaktır, bu nedenle bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir endişeyle karşı karşıyaysanız, bu yazıyı yararlı bulabileceğiniz için okumaya devam edin. Devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, o zaman okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bize ulaşın.

Donma ve çökmeye devam eden Galaxy Note 8 ile İlgili Sorunları Giderme

Üçüncü taraf uygulamaların sistemde çatışmalara neden olduğu ve bunun sonucunda telefonun birkaç saniyede bir veya daha fazla donmaya devam edeceği ve bunun tamamen çökmesine ve tepkisizleşmesine neden olan birçok durum olduğunu gördük. Donma sorunu küçük bir sorun gibi görünebilir, ancak sistemde daha ciddi bir sorunun işareti olabilir, bu yüzden zorunlu olmamızın sadece uygulama ile ilgili bir sorun olabileceği ihtimalini ortadan kaldırarak sorunumuza başlamamız şarttır. Tüm söylenenlerle, işte bunun için yapmanız gerekenler…

Galaxy Note’unuzu Yeniden Başlatmaya Zorlayın 8

Bu, bu sorunların sistemdeki bazı tutarsızlıklar nedeniyle olasılığını dışlamaktır. Zorla yeniden başlatma prosedürü uygulandığında, telefon, batarya bağlantısını keserek, hafızalarını tazeleyecek ve normal şekilde başlatacak.

Tek yapmanız gereken Ses Kısma düğmesini ve Güç tuşunu 10 saniye boyunca basılı tutmak. Telefonunuz normal olarak yeniden başlatılır ve etkinleştiğinde, çarpma ve donmaların hala devam edip etmediğini bilmek için gözleminize devam edin. Ve yaparlarsa, bir sonraki prosedüre geçin.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy Note 8 neden bildirim tepsisini otomatik olarak kapatıyor? İşte nasıl düzeltileceği… Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, donuyor ve “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 bir uygulamayı başlatırken kalıyor, çok yavaş çalışmaya başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl düzeltebilirim? Önyükleme döngüsüne sıkışmış Samsung Galaxy Note 8 [Sorun Giderme Kılavuzu]

Not 8’inizi Güvenli modda izleyin.

Daha önce de belirttiğim gibi, bu sorunların bir ya da iki uygulamadan kaynaklanma olasılığı her zaman vardır, bu yüzden bu bölümde telefonunuzu Güvenli modda izlemenizi istiyorum. Bu ortamda, tüm üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır, bu nedenle bunlardan biri soruna neden oluyorsa, çökmeler ve donmalar meydana gelmez. Note 8’inizi güvenli modda böyle başlatırsınız.

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzun bu modda başarılı bir şekilde başlayabileceğini varsayalım, yapmanız gereken sonraki şey soruna neden olan uygulamayı bulmak ve sonra kaldırmaktır. Bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız ve telefonunuzu sayısız kez yeniden başlatmanız gerekebilir.

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya 3 nokta simgesine> Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Uninstall.Tap Onaylamak için tekrar kaldırın.

Öte yandan, telefon güvenli modda bile çökerse veya donarsa veya şüpheli uygulamaları kaldırmayı tamamladıysanız, bir sonraki yönteme geçin.

Tüm sistem önbelleklerini silin, böylece değiştirilirler

Güvenli mod yöntemi ve sorun devam ettikten sonra, bu soruna başka bir açıdan bakmanın tam zamanı bir bellenim sorunudur. İlk önce, sistem önbelleklerinin peşinden gideceğiz; Bazıları bozulmuş ve bu soruna neden olmuş olabilir, bu yüzden hepsini yenileriyle değiştirilecek şekilde silmeye çalışacağız…

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun performansının iyileşip iyileşmediğini ve hem çökmelerin hem de donmaların giderildiğini bilmek için gözleminize devam edin. Hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki yöntem yardımcı olabilir.

Telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırla

Bu, tıpkı fabrika ayarlarına sıfırlama gibidir; yalnızca dosya ve verilerinizin hiçbiri silinmez, yalnızca ayarlar silinir. Cihazınızdaki yanlış ayarlarla ilgisi olan sorunları çözmede çok etkilidir. Güvenli, yapılması kolay ve etkili ve bu işlemin bir değişiklik yapıp yapamayacağını görmek için aşağıdaki adımları uygulamanızı rica ediyorum.

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. , geçerli PIN kodunu, şifreyi veya kalıbı girin. Onaylamak için bilgileri gözden geçirin ve ardından SIFIRLA AYARLAR’a dokunun.

Bunu yaptıktan sonra donmalar ve çökmeler devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Dosyalarınızı yedekleyin ve ana sıfırlamayı yapın

Bu noktada, sorunu tamamen giderebileceği için cihazınızdaki ana sıfırlamayı yapmanız gerekir. Bu sorun giderme kılavuzunun sonunda ortaya çıkmasının nedeni, kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemede ve cihazınızın çökmesini ve donmasını göz önünde bulundurmanızın zorluğundan kaynaklanıyor, bu da işlemi biraz karmaşık hale getiriyor. Bununla birlikte, kaybetmek istemediğiniz dosyaları yedeklemek için elinizden geleni yapın. Bundan sonra, sıfırlama işleminden sonra telefonunuzun kurulumunu yapmanız gerekeceğinden, Google Kimliğinizi ve şifrenizi not ettiğinizden emin olun. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. ”Vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun telefonunuzla ilgili bir veya iki sorunu çözmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz makaleler:

  Samsung Galaxy Note 8’iniz Verizon ekranına takılı kalırsa ne yapmalısınız [Sorun Giderme Kılavuzu] Yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı sürdüren Samsung Galaxy Note8’inizle [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8’in Siyahı Nasıl Yapılır Samsung logosuna takılan Galaxy Note8’i Onarma [Sorun Giderme Kılavuzu]