Common Huawei P20 Pro Sorunları ve Düzeltmeleri

Huawei P20 Pro, herhangi bir alıcıya anında hitap edecek mükemmel bir akıllı telefon ve üçlü kamera kurulumunu seviyorsanız telefonu zaten satın almış olabilirsiniz. En iyi kamera, mükemmel batarya ömrü ve uygun fiyatlı olmasına rağmen, telefonun kusurlu payı var. Farklı bir cihaza gitmek yerine, tüm genel Huawei P20 Pro sorunlarını ve bunların düzeltmelerini gerçekten anlayabilirsiniz. Yapması çok kolay ve işlem sırasında Android’in kurtarma modunun, fabrika ayarlarının ve diğer gelişmiş özelliklerin nasıl çalıştığını da anlayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Genel Huawei P20 Sorunları ve Düzeltmeleri

Sorun 1: Telefon siz yapmadan Rastgele Yeniden Başlıyor

Kullanıcı hiçbir şey yapmadan kendi kendine yeniden başlayan bir akıllı telefon şaşırtıcı veya yeni bir sorun değil. Android’in farklı sürümlerinde ısrar etti ve Neyse ki P20 Pro’da da pek çok kez görülmedi. Resmi Huawei forumlarında, tartışma başlıklarında ve XDA Developers forumunda farklı kullanıcıların bıraktığı yorumlara göre, web’de gezinirken, galeri uygulamasında veya YouTube’da rastgele video izlerken telefon aniden yeniden açılıyor gibi görünüyor.

Bu sorun için belirlenmiş bir düzen yoktur ve onu telefonunuzda görürseniz, sorununuzu çözmesi gereken aşağıda belirtilen yöntemlerden bazılarını deneyin.

Yöntem 1: önbellek bölümünü silin ve telefonunuzu yeniden başlatın

  Huawei akıllı telefonunuzdaki Güç Tuşunu basılı tutun ve seçeneklerin görünmesini bekleyin Güç Kapalı Seçin Kapattıktan sonra, Güç ve Sesi Açma tuşlarını birlikte tutun Kurtarma Modu seçenekleri görüntüleninceye kadar Sesi Aç Ses seviyesi yukarı / aşağı tuşlarını kullanarak kaydırın ve önbellek bölümünüzü silmek için güç düğmesine basın

Yöntem 2: Bir uygulamanın yeniden başlatılması sorununa neden olduğundan şüpheleniyorsanız Fabrika ayarlarına sıfırlayın.

İnsanlar çekirdeğe akıllı telefonlar kullanmayı çok seviyorlar ve telefonu kullandıkları aylar boyunca pek çok yeni uygulama ve oyun yüklüyorlar. Aralarında bir iseniz, akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın zamanı geldi. Hileli bir uygulama, görünürde bir neden olmadan Huawei P20 Pro’nuzu yeniden başlatıyor olabilirdi. Çağrı kayıtları, SMS ve yerel dosyalar dahil tüm verilerinizi silecek bir fabrika ayarlarına sıfırlamadan onu bulmak çok zor.

Sıfırlamadan önce, dosyalarınızı buluta kaydettiğinizden emin olun. Fotoğraflarınızı Google Cloud’da yedekleyebilir, dosyalarınızı farklı konumlara kaydetmek için Evernote, LastPass ve Google Drive gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Netflix, Spotify ve benzeri uygulamalara indirilen yerel içerik bir Wi-Fi ağı üzerinden tekrar indirilmelidir.

  Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar’a gidin Sistem Bul ve Sıfırla’ya dokunun Fabrika Verilerini Sıfırla’yı seçin ve Telefonu Sıfırla’yı kabul edin Birkaç dakika sürebilir ve yeniden başlatılması Telefonunuzu herhangi bir yeni uygulama yüklemeden kullanın ve yeniden başlatma işleminin devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun, elle düzeltilmesi gereken uygulamalardan biri ile ilgili

Sorun çoğunlukla yukarıda belirtilen adımlarla çözülmelidir, ancak çözülmezse, büyük olasılıkla bir donanım sorunudur. Huawei müşteri destek merkezini ziyaret edin ve telefonunuzu değiştirin. Cep telefonu servis sağlayıcınız bu işlem için size yardımcı olabilir.

Sorun 2: P20 Pro Bataryanız Çok Hızlı

Huawei telefonu, akıllı telefon segmentindeki en iyi batarya ömründen birine sahiptir ve pek çok cihaz aynı iddiada bulunamaz. Kullanıcıların bir günden daha uzun süre kullanabilmelerini sağlayan 4.000 mAh kapasiteli bir batarya ile çalışıyor. Orta kullanımda, şarj cihazını tekrar kullanmanız gerekmeden önce iki gün boyunca çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Telefonun gücü olmasına rağmen, bazı yazılım sorunları nedeniyle, bazı kullanıcılar pillerinin çabuk boşalmasından şikayet etmeye devam ediyor. Akıllı telefonunuzda kullandığınız ayarların türü dahil birçok yönden kaynaklanıyor olabilir. Diğer birçok cihazla karşılaştırıldığında, güvenilirdir ancak aşağıdaki ipuçlarını takip ederek daha da ince ayar yapabilirsiniz.

Yöntem 1: Güç Tasarrufu Modunu Kullan

  Telefonunuzdaki Ayarları Açın Pil seçeneklerini bulmak için kaydırın Açmak için dokunun; Güç Tasarrufu Modu ve Ultra Güç Tasarrufu Modu adlı bir seçeneği bulacaksınız. Açın ve telefonunuzu bir veya iki gün boyunca kullanın Batarya ömrü daha fazla artarsa, her zaman açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

2. Yöntem: Batarya Ayarlarınızda Daha Fazla Ayar Yapın

  Ayarlar sayfasına gidin Güvenlik seçeneklerini açın Ekran Kilidi ve Parolalar adlı bir seçenek bulacaksınız. Daha fazla güç kazanmak için Her zaman bilgileri görüntüle ve kapat seçeneğine dokunun. , genel batarya ömrünü artırmak için

Yöntem 3: Ekranınızın Çözünürlüğünü Azaltın

Ekran çözünürlüğünü azaltarak çok fazla pil gücünden tasarruf edebileceğinizi biliyor muydunuz? Batarya kapasitesi son birkaç yılda, 1080p ekranları uzun süre kullanabilme kapasitesine sahip olmaları nedeniyle önemli ölçüde arttı. QHD gibi daha yüksek çözünürlükler pil ömrünü etkiler. Yaygın Huawei P20 Pro sorunları ve düzeltmeleri arasında, bu, kullanıcıların zaman zaman kaçırdığı en iyi şeylerden biri.

  Cihazınızdaki Ayarlar sayfasını açmak için dokunun Ekran seçeneğini bulana kadar kaydırmaya devam edin Ekranı açın ve çözünürlüğü FHD + ila HD + olarak değiştirin Ayrıca, Akıllı seçeneği kullanmayı çözünürlükler arasında otomatik olarak değiştirmeyi de seçebilirsiniz. önemli ölçüde

 

Sorun 3: Telefon Görüşmeleri Sırasında Mikrofon Düzgün Çalışmıyor

Sorun, kullanıcıların çoğunluğu arasında yaygın değildi, ancak farklı yorumlar bölümlerinde çok sayıda şikayette bulunulduğu için var. Telefondaki mikrofon, Huawei P20 Pro ile konuşurken insanların duyamayacağını bildirdiği zamanlarda düzgün çalışmıyor. Benzer şekilde, video kaydederken veya video görüşmeleri sırasında düzgün şekilde kayıt yapmaz.

Yöntem 1: Bluetooth bağlantıları veya kulaklık bağdaştırıcıları yeniden başlatma ile düzeltilebilir

Bazı nedenlerden dolayı, akıllı telefon üreticileri 3.5mm kulaklık jakını terk etti ve mevcut tek port olarak USB Tip C’ye doğru hareket ediyor. Kullanıcılar Bluetooth kulaklık kullanmaya veya bağlanmak için bir adaptör kullanmaya zorlandıklarında, yazılım zaman zaman bozuluyor. Günümüz kulaklıklarının çoğunda bu soruna neden olabilecek bir mikrofon ve ses düzeyi kontrol seçeneği bulunur.

  Güç düğmesini basılı tutun Yeniden Başlat üzerine dokunun ve telefonun işletim sistemini yeniden yüklemesini bekleyin Mikrofon yeniden başlattıktan sonra kusursuz şekilde çalışıyorsa, bir adaptörün veya Bluetooth bağlantısının soruna neden olabilir

Yöntem 2: Mikrofon kullanan uygulamaları devre dışı bırakın veya kaldırın

  Hemen hemen her uygulama mikrofon erişimini talep eder ve bunlardan kurtulmanın tam zamanıdır Ayarlar menüsündeki uygulama izinlerini devre dışı bırakın veya kaldırın Uygulamalar ve Bildirimler’i açın İzinleri açın ve mikrofon erişimini devre dışı bırakın Sorunu çözerse, belirli bir uygulama geliştiricisi tarafından yayınlanan güncellemeler

Sorun 4: Hızlı Şarj Amaçlanan Gibi Çalışmıyor

P20 Pro’daki hızlı şarj özelliğinin, büyük pili 90 dakikadan daha kısa sürede şarj etmesi gerekiyor, ancak bazı kullanıcılar amaçlandığı gibi çalışmadığını fark etti. Çok daha uzun sürer ve gerektiğinde garanti süresini kaçırmamak için zamanında düzeltebilirsiniz.

Yöntem 1: Kablonuzu ve Telefonun Fiziksel Durumunu Kontrol Edin

  Resmi şarj cihazı ve Huawei tarafından sağlanan kablo, en yüksek şarj hızını elde etmek için bir zorunluluktur Telefonunuz hava geçirmez bir konumda tutulursa, aşırı ısınma sorunlarından kaçınmak için yavaşça şarj edilebilir nem Telefonunuzun herhangi bir fiziksel hasarı olup olmadığını kontrol edin Son adım, destek merkezini ziyaret etmek olacaktır; böylece telefonunuz hala garanti altındaysa ve arızalı bir parçaysa, telefonunuzu değiştirebilmeniz için

Problem 5: Dokunmatik Ekran Sorunları, Performans Gecikmesi

Bazı kullanıcılar, dokunmatik ekranlarının olması gerektiği kadar duyarlı olmadığını bildirdi. Bazen, telefon yavaşlar ve dokunuşlarınıza cevap vermez. Ayrıca, Facebook beslemesinde veya dokunuşun parmaklarınıza hemen yanıt vermesi gereken diğer uygulamalar arasında gezinirken de sorunlara neden olabilir.

Yöntem 1: Akıllı Yardımı Değiştir

  Ayarları Açın ve Akıllı Yardım Eldiven giyerken dokunmatik ekranın performansını düşürmek için tasarlandığından Eldiven modunu kapatın Huawei’den en son yazılım güncellemesini indirin

Alt çizgi

En yaygın Huawei P20 Pro sorunları ve bunların düzeltmeleri, kendi başınıza kolayca deneyebileceğiniz kolaydır. Telefonun yeniden başlatılması ve fabrika ayarlarının sıfırlanması en yaygın çözümdür; Huawei’nin pil tüketimini ve ekran gecikme sorunlarını durdurmak için yazılım güncellemelerini düzenli olarak başlatması beklenir. Bunun bir donanım sorunu olduğundan eminseniz, telefonunuzu en erken bir yetkili servis merkezinden veya cep telefonu servis sağlayıcınızdan alın.