Common Samsung Galaxy S9 Sorunları ve Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S9 şu anda piyasadaki en popüler akıllı telefonlardan biri. Samsung amiral gemisi olan Galaxy S9, kullanıcılarına birçok üst düzey özellik sunar. Muhteşem 18: 9 çerçevesiz ekranı ya da Snapdragon 845 işlemcisinin muazzam gücü hakkında konuşurken, Samsung Galaxy S9 cep telefonu her şeye sahip. Sadece bu değil, S9 akıllı telefon kamerasındaki değişken açıklığı da destekleyen en iyi kameralardan birine sahip. S9, 2018 amiral gemisinden bekleyebileceği hemen hemen her şeye sahip olsa da, işlerin yazılım tarafında Android hisse senedi kullanmadığından bazı küçük sorunlar var. Bu tür problemler amiral gemisi deneyiminizi mahvedebilir ve düzeltmeye çalışın oldukça zaman alıcı ve zahmetli bir işlem olabilir. En sık karşılaşılan Samsung Galaxy S9 sorunlarını, çözümleriyle birlikte çözebilelim, bu sorunları kolayca çözebilelim.

Samsung Galaxy S9 sorunları ve nasıl düzeltilir

Sorun 1: Tam Ekran çalışmıyor

Samsung Galaxy S9 18: 9 ekrana sahip olduğundan, uygulamalar ekranda bir çok bilgiyi aynı anda görüntülemek için bu en boy oranını kullanabilir. Ne yazık ki, bazı uygulamalar Samsung Galaxy S9’un tam ekranını kullanamıyor. Bunun yerine, bu uygulamalar özellikle Galaxy S9’unuzda film izlerken veya oyun oynarken oldukça sinir bozucu siyah çubuklar aldığınız için varsayılan 16: 9 en boy oranında çalışıyor.

Neyse ki, tüm uygulamaları Samsung Galaxy S9’unuzun tam 18: 9 ekranını kullanması için bu sorunu çözmek ve tüm uygulamalarınızda tam ekran modunu etkinleştirmek oldukça kolaydır. Bu sorunu çözmek için, verilen adımları izlemeniz gerekir.

Çözüm:

  Akıllı telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın. Burada, ekranla ilgili tüm ayarları bulabileceğiniz ‘Ekran’ bölümüne gidin. Şimdi, Tam Ekran Uygulamaların bölümünü bulmak ve açmak zorundasınız. Bundan sonra, cihazınıza yüklü olan tüm uygulamalar için tam ekran modunu etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğini görürsünüz. Tüm uygulamaları, Galaxy S9’unuzun ekranının tam 18: 9 en boy oranını kullanabilmesi için tüm uygulamaları etkinleştirdiğinizden emin olun.

Galaxy s9 common problem

Problem 2: Cihazın Tam Olarak Şarj Edilmesi Uzun Süreli

Samsung Galaxy S9’unuzla yavaş şarj hızları yaşıyorsanız, akıllı telefonunuzda ‘Hızlı Şarj Etme’ seçeneğinin etkin olmadığı ihtimali.

Cihazınızdaki hızlı şarj özelliğini etkinleştirerek bu sorunu çözmek oldukça kolaydır. Bunu yapmak için, sadece aşağıda belirtilen talimatı uygulamanız gerekir.

Çözüm:

  Galaxy S9’unuzun ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin. Şimdi hızlı şarj edebilmeniz için cihazınızın ‘Batarya’ ayarlarını açın. Burada ‘Hızlı Şarj’ seçeneğini göreceksiniz. Etkinleştirdiğinizde, cihazınız şimdi eskisinden çok daha hızlı şarj olacaktır. Bir dahaki sefere cihazınızı şarj edeceğiniz zaman, Galaxy S9 cihazınızın kilit ekranında ‘Hızlı Şarj Etme’ mesajı belirecektir.

Sorun 3: Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunları

Birçok Galaxy S9 kullanıcısı telefonlarında Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunlar bildirmiştir. Ani ağ düşüşü raporları var ve birçok S9 kullanıcısının ağında sorun bulamadı. Wi-Fi sorunları için henüz tam bir düzeltme olmasa da, Wi-Fi sorunlarını gidermek için gerçekleştirebileceğiniz bazı adımlar vardır.

Tüm kablosuz ağ hatalarını ve sorunlarını çözmek için Galaxy S9’unuzda aşağıdaki düzeltmeleri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm:

  Çok sık, cihazınızdaki tüm sorunlara neden olan Wi-Fi yönlendirici. Bu yüzden Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bu işe yaramazsa, Wi-Fi yönlendiricinizi sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Wi-Fi yönlendiricinizin kullanım kılavuzunu takip etmeniz gerekecek çünkü prosedür farklı Wi-Fi yönlendiricileri için farklı olacaktır. Samsung Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi ayrıntılarını tekrar girmeyi de deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, akıllı telefonunuzdaki Wi-Fi ayarlarını açmanız gerekir. Şimdi istediğiniz Wi-Fi ağına uzun dokunun ve ‘Ağı Unutun’ seçeneğini seçin. Bundan sonra, kullanılabilir ağları tarayın ve kablosuz ağınıza bağlanın; bu, Galaxy S9’unuzdaki tüm sorunları giderecektir.

Sorun 4: Mesajlaşma Uygulaması otomatik olarak Fotoğraf gönderme

Galerinizden fotoğraflarınızı rehberinize gönderen Samsung Galaxy S9’un mesajlaşma uygulamasında bir hata var. Bu hata, kullanıcının bilgisi olmadan hassas görüntüleri paylaşabildiği için kullanıcının gizliliği için büyük bir endişe kaynağıdır. Samsung bu endişe verici sorunu çözmek için bir OTA güncellemesi yapmasına rağmen, eski sürümde olma ihtimalin yüksek ve bu sorunu gidermek istiyoruz.

Peki, telefonunuzu güncellemeden hatayı düzeltmek için aşağıdaki adımları kullanmanız gerekir.

Çözüm:

  Samsung Galaxy S9’unuzda yüklü olan mesajlaşma uygulamasının Uygulama Bilgisine gidin. Uygulama bilgilerinin içinde, uygulamanın iznini açmanız ve ‘Depolama Birimi’nin işaretini kaldırmanız gerekir. Bu nedenle, mesajlaşma uygulaması telefonunuzun deposuna erişemez ve bu nedenle siz bilmeden hiçbir fotoğraf gönderemez.

Sorun 5: Karanlık Yavaş Hareket Videolar

Samsung Galaxy S9 ile 960fps süper ağır çekim video kaydetme seçeneğiniz var. Bu videolar oldukça etkileyici görünmekle birlikte, bazı insanlar onları çok az pozlanmış veya çok karanlık olmaları için deneyimlemişlerdir. Bu nedenle, insanlar yavaş hareket özelliğini tam olarak kullanamazlar. Çoğu durumda, bu sorun Samsung Smart Stay özelliği nedeniyle ve devre dışı bırakmak bu sorunu çözecektir.

Galaxy S9’unuzdaki Smart Stay’i devre dışı bırakmak istiyorsanız, düzeltmek için verilen adımları kullanabilirsiniz.

Çözüm:

  Akıllı telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin. Şimdi S9’unuzun ‘Gelişmiş Özellikleri’ne gidin. Burada, ‘Smart Stay’i devre dışı bırakmak zorundasınız. Bunu yapmak, ağır çekim videonun Samsung Galaxy S9’nuzdaki pozunu düzeltir.

Sorun 6: Galaxy S9 Dokunmatik Ekran Hassasiyeti Sorunları

S9’unuzun düşme nedeniyle veya belki de ekran koruyucu nedeniyle dokunmatik ekran hassasiyeti sorunları olması durumunda, bunun için kolay bir düzeltme vardır. Samsung, bu sorunu çözmek için kullanacağımız Galaxy telefonlarına dokunmatik ekran hassasiyetini değiştirme seçeneği de ekledi.

Samsung Galaxy S9 telefonunuzun dokunmatik ekran hassasiyetini ayarlamak için verilen adımları kullanabilirsiniz.

Çözüm:

  Samsung Galaxy S9’unuzun ‘Ayarlar’ uygulamasını açın. Ayarlar uygulamasında ‘Gelişmiş Özellikler’i bulun ve açın. Bu bölümde, ‘Dokunma Duyarlılığı’ yazan bir seçenek bulacaksınız. Galaxy S9’unuzun dokunmatik ekran hassasiyetini ayarlamak ve böylece sorunları çözmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Sorun 7: Samsung Galaxy S9 Islak Hoparlör nedeniyle Ses Sorunları

Samsung Galaxy S9, IP68 dereceli bir akıllı telefon ve bu nedenle kullanıcılar akıllı telefonlarını ıslak ortamlarda kullanabiliyorlar. Ancak, bazen telefonun hoparlörü ıslanıp bitiyor ve bu da hoparlörde ses sorunlarına neden oluyor. Bu, su cihazınızın hoparlör ızgarasına girip hoparlörü susturduğunda olur.

Çözüm: Bu sorunu gidermek için Samsung’un, hoparlörün önünde, suyun cihazınızın hoparlörüne kalıcı olarak zarar vermesini önleyen su geçirmez bir filmi vardır. Bu nedenle, hoparlörden herhangi bir ses problemiyle karşılaşıyorsanız, hoparlörü bir süre kurumaya bırakmanız şiddetle tavsiye edilir. Ve bir süre sonra, cihazınızın hoparlörünün, tüm suyun buharlaşması gibi sabitlendiğini göreceksiniz.

Samsung Galaxy S9 Audio problem

Sorun 8: Galaxy S9’da Çözünürlük ve Ölçeklendirme Sorunlarının Giderilmesi

Samsung Galaxy S9 cep telefonunun süper keskin görünmesine rağmen çok fazla pil tüketen QHD + ekranı bulunuyor. Bu nedenle, Samsung, batarya tasarrufu için telefonu FHD + çözünürlükte kullanma seçeneği sunmuştur.

FHD + çözünürlüğünü kullanıyorsanız, akıllı telefonunuzda verilen adımları kullanarak kolayca çözebileceğiniz bazı ölçeklendirme sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Çözüm:

  Öncelikle, Samsung Galaxy S9’unuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın. Uygulamadaki ‘Ekran’ bölümüne gidin ve ‘Ekran Çözünürlüğü’nü bulun. Ardından, cihazınızın çözünürlüğünü tüm ölçeklendirme sorunlarını giderecek QHD + olarak değiştirmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Sorun 9: Samsung Galaxy S9’daki Diğer Tüm Sorunları Düzeltin

Yukarıda belirtilen düzeltmeler Galaxy S9 ile ilgili sorunlarınızın çoğunu giderirken, yine de bir çözüm arıyorsunuz. Bu durumda, önce telefonunuzu yeniden başlatmayı denemelisiniz. Yeniden başlatma işlemi işletim sisteminizi yeniden yüklerken, birçok sorunu çözebilir.

Yeniden başlatma, sorunlarınızı çözmede yardımcı olmazsa, cihazınızda daima fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak, tüm verilerinizi ve uygulamalarınızı siler, bu yüzden önce tüm gerekli dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Bunu yaptıktan sonra Samsung Galaxy S9’unuzu sıfırlamak için verilen adımları uygulayabilirsiniz.

Çözüm:

  Sıfırlamak için Samsung Galaxy S9’unuzun ‘Ayarlar’ uygulamasını açın. Burada, ‘Genel Yönetim’e gidin ve’ Sıfırla’yı seçin. Bunu yapmak, cihazınızı tamamen siler ve umarım sorunlarınızı çözer.

Sonuç

Bunlar yaygın Samsung Galaxy S9 sorunları ve çözümleri. Cihazınız için hiçbir şey yolunda gitmezse, her zaman Samsung Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Sorununuz üretim hataları veya donanım arızalarıyla ilişkiliyse Samsung servis merkezleri en iyi yer olduğu için, her zaman onlarla iletişim kurmayı düşünmelisiniz.