Çözüldü LG G6 Wi-Fi Telefon Boştayken Çalışmayı Durduruyor

#LG # G6’ya sahip okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları çözmelerine yardımcı olmayı amaçladığımız sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu model, geçen yıl piyasaya sürülen birkaç olağanüstü özelliğe sahip bir amiral gemisi telefonu. Telefon, HDR10 ve Dolby Vision uyumlu 5.7 inç IPS LCD ekrana sahip su geçirmez bir gövdeye sahiptir. Kaputun altında, 4GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren bir Snapdragon 821 işlemci var. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, telefon boşta kaldığında ve diğer ilgili sorunlarda LG G6 Wi-Fi’nin çalışmayı durdurmasıyla ilgileneceğiz.

Bir LG G6 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

LG G6 Wi-Fi, Telefon Boştayken Çalışmayı Durduruyor

Sorun: Günaydın, Benim sorunum da Wi-Fi ile. Telefonum Wi-Fi, yani YouTube kullanırken bağlantı sabit. Ancak, beş dakikadan daha uzun bir süre kullanılmadığında bağlantı kesilir ve ağ ayarlarında “Wi-Fi devre dışı” der. Yeniden bağlanmaya gittiğimde ya zayıf sinyal ya da kaydedilmiş diyecektir. Yeniden bağlanmak genellikle tam bir dakika alır. Bu sadece telefonumda oluyor. Diğer tüm cihazlar gayet iyi. Bu sadece telefonum 24 Ağustos 2018’de Oreo güncellemesini sunduğunda başladı. Yapmak istemediğim fabrika ayarlarına sıfırlama hariç tüm önerilerinizi yaptım. Yeterince insanın aynı sorunu yaşadığını umuyordum ve sorunu gidermek için bir güncelleme gelecek. Dürüst olmak gerekirse günde 100 kez yeniden bağlanmak zorundayım. AT&T ve LG desteklerinin hiçbiri işe yaramadı.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun Wi-Fi uyku politikası ayarını kontrol etmek ve ekran kapalıyken bile Wi-Fi’nin açık kalmasını sağlamaktır.

    Ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın Wi-Fi simgesine uzun dokunun ve Menü simgesine dokunun Gelişmiş Wi-Fi öğesine dokunun Ekran kapalıyken Wi-Fi açık tutun İstediğiniz uyku politikasına dokunun

Sorun devam ederse, bu büyük olasılıkla bir yazılım aksaklığından kaynaklanır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

LG G6 SIM Kartı Algılamıyor

Sorun: Yaklaşık bir yıldır aLG G6’m var ve aniden SIM kartı algılamayı durdurdu. Bir uygulama aksaklığı suçlu olması durumunda telefonu güvenli modda çalıştırdım, fabrika ayarlarına sıfırlamayı da denedim ve SIM yuvasını yenisiyle değiştirdim, ancak hiçbir şey hile yapmıyor gibi görünüyor. SIM kart tamamen hizip olsa (başka bir cihazla test ettim) ve bunun anten sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü acil durum çağrılarıyla ilgili bir sorun yok. Mantık tahtasını da değiştirmeyi düşünüyorum, ama eminim ki yazılım sorunları ve işleri daha da kötüleştirecek şeyler ile karşılaşacağım. Bu telefonu hurda bahçesinden kurtarmak için yapabileceğim başka bir şey var mı? Daha önce SIM kart algılama hatası alırdım, ancak telefonun zorla yeniden başlatılması beni yapıyordu, sorunu çözecekti, ama şimdi tamamen farklı bir hikaye. SIM algılanmayı bıraktığında son yeniden başlatmadan sonra, SIM kart PIN kodumu sormadan telefon yeniden başlatılır ve sinyal simgesi sinyalin kendisinde bir sorun olmadığını göstermesine rağmen, arama ve kısa mesaj alamıyordum. Ayrıca, gerçek sorunun nerede olduğunu bulmak için, gizli kod menüsünün yardımıyla bazı testler yapmaya çalıştım, hiçbir başarı olmadan .. Bana en sevdiğim telefonu kendim düzeltmemde yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum, çünkü Geek LG müşteri hizmetleri departmanı pahalı, güvenilir değil ve muhtemelen yeni bir telefon almamı isteyecekler ve henüz başka bir cihaz için hazır değilim. Unutmayın ki bir tür teknoloji delisi değilim, sadece kendi başına “kirli” işi yapmak isteyen sıradan bir adamım, bu yüzden lütfen isterseniz basit tutun. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm: SIM kartınız farklı bir cihazda çalışıyorsa ve zaten sorunu çözmeyen telefonun SIM yuvasını değiştirmeyi denediyseniz, bunun nedeni büyük olasılıkla telefonun ana kartındaki arızalı bir bileşendir. Çalışmayan bileşeni tam olarak belirlemek için bunu bir servis merkezine getirmeniz gerekir.

LG G6, Yazılım Güncellemesinden Sonra Kablosuz Ağa Bağlanmıyor

Sorun: Yani, iki gün önce, Samsung galaxy LG G6’m Android Oreo’ya bir güncelleme aldı. Güncelleme ve yeni güncellemeyi kullanarak 5 dakika sonra, kimlik doğrulama sorunları olduğunu söyleyerek bağlantıyı kaybetti fark ettim. “Ağı unut” u seçtim ve şifreyi tekrar girdim. Bundan sonra, “internet kullanılamayabilir” bildirimini aldım ve tekrar tıkladım ve bundan sonra tekrar bağlandım. 30 dakika sonra bu tekrar oldu. Bugün fabrikaya sıfırlamak için geldim, işe yaramadı. Gerçekten sabırsızlanıyorum. Güncellemeyi tersine çevirmenin mümkün olup olmadığını veya henüz bir çözüm olup olmadığını bilmek istiyorum, çünkü bulamıyorum. Ps: Ben yazarken, internet tekrar bağlantısını kaybetti.

İlgili Sorun: Bir G6 var ve wifi üzerinde çalışma değildi, vurgulanmış ama koyu mavi yerine çok hafif. Ne yaparsam yapayım, çalıştıramadım. Bu yüzden fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedim, bundan sonra kurulum işlemini başlattı, ancak herhangi bir wifi ağını algılamıyor, devam etmek için wifi’ye ihtiyacım olduğunu söylüyor ve wifi’yi açmayı söylüyor, ancak açmama izin vermiyor. Üstteki menüyü açmaz.

Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıktan sonra bile sorun devam ederse, telefonun Wi-Fi yongasının hasar görmüş olması muhtemeldir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.