Çözüldü Samsung Galaxy J3 Islak Sonrası Yanıt Vermiyor

#Samsung #Galaxy # J3, bütçe bilincine sahip tüketiciyi hedefleyen düşük maliyetli bir Android akıllı telefon. Bu modelin 2017 versiyonu, en iyisi olmayabilir 5 inçlik bir 720p ekran kullanıyor ancak işi bitiriyor. Telefon zaten Android Nougat'ta çalışıyor ve 2 GB RAM ile birleştirilmiş bir Exynos 7570 işlemci kullanıyor. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Galaxy J3'ün ıslak sorunu ve diğer ilgili sorunları aldıktan sonra yanıt vermemesi ile başa çıkacağız.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • Islak olduktan sonra J3 cevap vermiyor
  • J3 Pil Şarj Edilmez
  • Islak olduktan sonra J3 açılmıyor

Islak olduktan sonra J3 cevap vermiyor

Sorun: My Galaxy J3, birkaç saat önce, görünür bir sebepten dolayı çıkmayı bıraktı. Daha önce, telefonuma oturduğum ve başıma bir şişe su döktüğüm bir yürüyüşe çıkmıştım, ama su göstergeleri el değmemiş ve telefon yürüyüşten sonra gayet iyi çalışıyordu. Hemen sonra bir restorana gittim, belki 45 dakika. Oradayken telefonuma hiç bakmadım, tam olarak ne zaman olduğunu bilmiyorum. Ben ayrılırken, zamanı kontrol etmek için çektim ve tamamen yanıt vermiyordu. Pili çıkardım, tekrar yerine taktım ve tekrar güç düğmesine bastım. Ekranda bazı çöpler parladı. Pili çıkardım ve aynı sonuçla ikinci kez denedim. O zamandan beri, fabrika ayarlarına sıfırlama, pilin çekilmesi ve birkaç kez tekrar takılması ve telefonun mümkün olduğunca sökülmesi için çeşitli düğmeler basılı tutulduğunda şarj etmeyi denedim. Şu anda, SD kartım, batarya ve SIM kartımın hepsi çekti. Telefonda SIM kart yok. Islak olduğu gibi ısmarladım ve sadece bir süre hava almasına izin verdim, ama durumuma nasıl yardımcı olacağından emin değilim. Ekranda, sistemde ya da sadece önyüklemede sorun olup olmadığını hala anlayamıyorum.

Çözüm: Telefonun dahili bileşenleri suyla temas ettiğinde, şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu en az 48 saat süreyle bir torba pirinç içine yerleştirmektir. Pirinç telefonun içindeki nemi emecektir. 48 saat geçtikten sonra telefonu duvar şarj cihazına bağladıktan sonra en az 20 dakika şarj edin. Telefon hala şarj cihazına bağlıyken açmayı deneyin. Açılmaması durumunda yeni bir pil almayı deneyin ve sorunun giderilip giderilmediğini görün.

Yukarıdaki adımların problemi çözememesi durumunda, bu suya zarar veren dahili bir parçadan kaynaklanmış olabilir. Şu an yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

J3 Pil Şarj Edilmez

Sorun: merhaba, benim adım Ray. J3'üm var. Sorun, pilin şarj edilmeyeceği. Bunun için yeni piller satın çalıştı, aynı şeyi yapar. Çin'de yasal pil olduğunu düşündüğüm piller yapıldı. yasal piller Vietnam veya Kore'de yapılır. Yine de bu telefon, yasal bir pil kaynağı mı yoksa Çin'den bir bootleg mi olduğu konusunda bir pil sorunu yaşıyor.

  1. lütfen bana, bir servete mal ödemeden bu problemi kimin servis edebileceğini söyle (telefon için ödediğimden daha fazla)
  2. Yakın gelecekte nerede Çin'de yapılan söylenenleri değil, yasal piller satın alabilirim. e-bay (hepsi bu kadar kötü değil) umarım telefonuma yardım edebilirsin. Şu anda bir not 8 göze alamaz.

Çözüm: Telefonun pili birkaç yeni pil takılı olsa bile hızlı bir şekilde boşalırsa, bu soruna neden olan başka bir faktör de olabilir. Takılıysa, telefonunuzun microSD kartını çıkarmayı deneyin. Bir yazılım aksaklığının soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı da düşünmelisiniz.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra sorunun hala devam etmesi durumunda, sorun, hatalı bir IC tarafından kaynaklanabilir. Şu an yapabileceğiniz en iyi şey, telefonun servis merkezinde kontrol edilmesini sağlamak.

Islak olduktan sonra J3 açılmıyor

Sorun: Günaydın, Dördüncü sabah, kuzenlerle çıktım ve havuzlarında yüzmeye gidecektim. Atladığımda biraz aptalım ve telefonumun cebimde olduğunu unuttum. Olabildiğince çabuk aldım ve açtığımda tüm USB portu suyla doldu. Öyle ki, en azından ilk başta kapanmamıştı. Şimdi, bir süre sonra tamamen kapattım ve eve geldiğimde, onu tekrar açıp şarj etmeyi denedim ve hiçbir şey işe yaramadı. Ben ve ailem düşündüğümüz tek şey yaptı ve bu 48 saat boyunca bir torba / kase pirinç koydu. Sadece ekstra önlemler için ekstra bir 12 için bırakarak bitti. Şarj etmeyi denediğimde hala hiçbir şey olmadı. Hala telefonun içinde hala sadece su hasarı olduğunu varsayalım, ama% 100 emin değilim. Ve söylemek gerekirse, telefonumun hangi sürümden olduğundan emin değildim, bu yüzden ikinci seçeneği koyuyorum. Umarım bir şekilde bana yardım edebilirsin, Çok teşekkür ederim!

Çözüm: Telefonu bir torba pirinç içine yerleştirdikten sonra sorunu çözmezseniz, telefon büyük olasılıkla su hasarlıdır. Şu an yapabileceğiniz en iyi şey, bunun bir servis merkezinde kontrol edilmesini sağlamak.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.