Çözüldü Samsung Galaxy J3, Wi-Fi Ağına Otomatik Olarak Bağlanmıyor

#Samsung #Galaxy # J3, bugün piyasada bulunan en iyi bütçe Android akıllı telefonlarından biridir. Bu telefonun 2017 versiyonu 5 inç PLS HD ekrana sahip ve 2GB RAM ile birleştirilmiş bir Exynos 7570 dört çekirdekli işlemci kullanıyor. Premium modeller kadar güçlü olmasa da iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilir. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, otomatik olarak Wi-Fi ağ sorununa ve diğer ilgili sorunlara bağlanmayan Galaxy J3 ile başa çıkacağız.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • J3 Kablosuz Ağa Otomatik Olarak Bağlanmıyor
 • Yazılım Güncellemesinden Sonra Internet Bağlantısını Kesmek J3
 • J3 Mobile Data, Yazılım Güncellemesinden Sonra Çalışmıyor

J3 Kablosuz Ağa Otomatik Olarak Bağlanmıyor

Sorun: Samsung Galaxy J3. Otomatik wi-fi'ye her sabah bağlandığımda otomatik olarak bağlanır ve evde olduğum sürece bağlı kalır. Ancak, evden ayrılıp alışverişe gidip daha sonra geri dönersem, geri döndüğümde evimdeki kablosuz ağa otomatik olarak bağlanıp algılanmaz. Bu olduğunda wi-fi ayarını kontrol ettiğimde, bir sebepten dolayı otomatik olarak kendini kapattı. Bunu devam ettirmek için bunu düzeltmek için ne yapacağınızdan emin değilsiniz. Teşekkürler.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzdaki Wi-Fi bağlantısını silmeniz ve daha sonra tekrar bağlanmanız.

 • Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun.
 • Ayarlar'a dokunun.
 • Bağlantılar'a dokunun.
 • Wi-Fi'ye dokunun.
 • Gerekirse, Wi-Fi anahtarına AÇIK'a dokunun. Wi-Fi Anahtarı sağa doğru hareket eder ve yeşile döner.
 • Silmek istediğiniz Wi-Fi ağına dokunup basılı tutun.
 • Ağı unut'a dokunun.

Ağ tarandıktan sonra tekrar tara ve ona bağla.

 • Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun.
 • Ayarlar'a dokunun.
 • Bağlantılar'a dokunun.
 • Wi-Fi'ye dokunun.
 • Gerekirse, Wi-Fi anahtarına AÇIK'a dokunun. Wi-Fi Anahtarı sağa doğru hareket eder ve yeşile döner.
 • Ağların bir listesi açılır.
 • Gösterilmeyen bir Wi-Fi ağı eklemek için DAHA FAZLA dokunun.
 • Bağlanmak istediğiniz istenen Wi-Fi ağına dokunun.
 • Gerekirse, şifreyi girin.
 • Bağlan'a dokunun.

Sorun hala devam ederse, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarıyla devam edin.

 • Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin. Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.
 • Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeyi deneyin. Telefonu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
 • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yazılım Güncellemesinden Sonra Internet Bağlantısını Kesmek J3

Sorun: Bu sorun Nisan ayında yazılım güncellemesi ile cihazım J3'e başladı. Hem wifi hem de servis sağlayıcısı aracılığıyla İnternet bağlantısının kesilmesine başladım. İnternete bağlanabilirim ve diğer cihazlara göz atarken telefonumdan İnternet'i kullanamadım. Bu aralıklı olarak gerçekleşir. Bağlantı girip çıkıyor. Bu aynı zamanda servis sağlayıcımın (verizon) 4g lte'sini kullanarak da olur. Verizon'a bunun olduğunu, birkaç sorun giderme testi gerçekleştirdiğimizi söyledim, sorunu çözmedi. Bana yeni bir telefon ve SIM kart yolladılar. Sorunu tekrar yaşarken tekrar aramamı söylediler. 5 tane telefonla gittim ve her telefonla aynı bağlantı sorunlarını yaşadım. Eylül ayında AT & T'ye geçtim. Hemen aynı sorunla karşılaştığımı fark ettim. Facebook messenger'ı açabilir ve 4g LTE için tam barlara sahip olabilir ve internete bağlanamadım. Haberci internet bağlantım olmadığını belirten kırmızı bir çubuk gösterecek. Bu kesin semptom, telefon wifi'ye bağlandığında (diğer cihazlarda çalıştığını bildiğim zaman) olur. Uygulamaları kapatmak için zorlamam ve internete yeniden bağlanmak için yeniden açmam gerekiyor. Rastgele Telefonla hiçbir şey yapmadığım zamanlarda bile ekranın alt kısmında görünen bir hata olacaktır (İnternet bağlantısı yok)

Çözüm: Telefonunuzu değiştirmeyi ve hatta servis sağlayıcıları değiştirmeyi denediğinizden, bu sorunun neden hala en olası nedeni telefona indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanmaktadır. Telefon Güvenli Modda başlatıldığında aynı sorunun olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin. Eğer değilse, bunun hangi uygulamayı olduğunu öğrenmeli ve kaldırmalısınız.

J3 Mobile Data, Yazılım Güncellemesinden Sonra Çalışmıyor

Sorun: merhaba. Son zamanlarda Android işletim sistemimi Android 7'ye güncelledim, şimdi mobil verilerim çalışmıyor. APN ayarlarımı kontrol etmeye gittiğimde, artık listelenmiş bir APN ayarı seçeneği yoktur. herhangi bir yardım harika olurdu. Teşekkürler

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama tamamlandığında, telefon APN ayarlarını kontrol etmeye devam edin ve taşıyıcınızın kullandığı ile eşleştiğinden emin olun.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.