Çözüldü Samsung Galaxy J7 Ekranı microSD Kartını Taktıktan Sonra Yanıp Sönüyor

#Samsung #Galaxy # J7 ürününe sahip olan okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları düzeltmemize yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu, ana özelliği büyük 5.5 inçlik Super AMOLED ekranı olan orta sınıf bir akıllı telefon. Bu, amiral gemisi telefonuyla çok fazla harcama yapmak istemeyen, ancak mükemmel bir ekrana sahip bir cihaz isteyen tüketiciler için ideal bir cihazdır. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, MicroSD kart sorunu ve diğer ilgili sorunları ekledikten sonra Galaxy J7 ekranı yanıp sönüyor.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J7 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • MicroSD Kart Taktıktan Sonra J7 Ekranı Yanıp Sönüyor
  • J7 Renkli Spot Bıraktıktan Sonra Ekranda Görünüyor
  • Yazılım Güncellemesinden Sonra J7 Ekranı Siyah

MicroSD Kart Taktıktan Sonra J7 Ekranı Yanıp Sönüyor

Sorun: Yeni biçimlendirilmiş hasarlı bir SD kartın Takılması ve Takılması sonrasında Telefonum Ekranı yanıp sönmeye başlar. Sorun meydana gelmeden önce: SD kartım bir ay önce hasar gördü. Bunun aşırı ısınmadan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü telefonum her zaman çok sıcak oluyor (telefonumun üst kısmında, RAM ve SD Kartın bulunduğu yerdeyim) SD kart nihayet pes etti ve telefonun her zaman işe yaramaması için telefonun donmasını sağlıyor. Bu yüzden, SD kartı çıkarmaya karar verdim ve telefonu normal işlevine geri döndürdü. SD kartını tekrar telefona almaya çalışmadan SD kartını bir ay boyunca güvenli bir yerde saklıyorum. Bir ay sonra Bir günaha ile SD kartını seçip telefona geri götürmeye karar verdim. Telefonum donmuyor, ancak diyor ki ”Hasarlı SD Kart. Yeniden biçimlendirmeyi dene? ”Bu yüzden bu öneriye basmaya karar verdim. Ve SD kartı yeniden biçimlendirmeye başlar. Telefon ayarlarında “SD Kartı Tak” seçeneğine bastıktan sonra sorun başlatana kadar telefonunuzu etkileyen hiçbir sorun yok. Ekran, telefonu eski bir ampulü yakıp sönen ışık gibi yanıp sönmeye başlar, bu da telefonu düzgün kullanamayacağımı gösterir. Şu anda neredeyse işe yaramaz. Yeni bir telefon satın almaya gücüm yetmez, bu yüzden YouTube'da bazı eğitici videoları izledim, ancak çalışmaz. Umarım bu problemle bana yardım edebilirsin. Teşekkür ederim.

Çözüm: microSD kartı telefondan çıkarmayı deneyin, ardından ekranın hala yanıp sönüp yanıp sönmediğini kontrol edin. Eğer değilse, sorun büyük olasılıkla hasarlı bir microSD karttan kaynaklanır. Bunu yenisiyle değiştirmeniz gerekiyor. Ekran hala microSD kart takılıyken yanıp sönüyorsa, telefonu kurtarma modunda başlatmanız ve buradan fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Eğer bu problemi çözmezse, bunun hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanabileceğinden, bunun bir servis merkezinde kontrol edilmesini sağlamanız gerekecektir.

J7 Renkli Spot Bıraktıktan Sonra Ekranda Görünüyor

Sorun: Bir önceki telefonum öldükten kısa bir süre sonra ikinci el Samsung j7 2017 aldım. Bugün düşürdüm ve ekranda küçük bir çizik olsa da, her şey yolundaydı. Birkaç saat sonra, bu pembe / mor / kırmızı leke, güç düğmesinin hemen yanında ekranda belirdi. Bunun takılı bir piksel sorunu ya da başka bir şey olup olmadığını anlamıyorum ve eğer birisi yardımcı olabilirse, bu büyük bir takdir olurdu! Teşekkür ederim!

Çözüm: Bu düşüşün telefon ekranına zarar vermesi olasıdır. Bunu daha da onaylamak için, telefonu kurtarma modunda başlatabilir ve ardından bu modda lekenin görünüp görünmeyeceğini kontrol edebilirsiniz. Eğer yapmıyorsa, bu modda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmalısınız. Bunu yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklemeniz gerektiğini unutmayın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda telefon ekranının değiştirilmesi gerekebilir. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Yazılım Güncellemesinden Sonra J7 Ekranı Siyah

Sorun: HI! Samsung J7 cep telefonum var ve telefonumu yeniden başlatmayı denediğimde, sistemlerin güncellenmekte olduğunu söyleyen mavi bir ekran vardı. Bundan sonra, LED ışıkları hala açıkken, ancak yanıt vermeyen bir süre için ekran siyahtı. Daha sonra mavi ışıktı ve şimdi hiçbir şey yok. Onu düşürmedim ya da herhangi bir su hasarına maruz bırakmadım, sadece işteydim. Ben güç + hacim yukarı / aşağı, güç + ev, vb vb birçok kez denedim lütfen yardım edin!

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Telefonu bir duvar şarj cihazına bağlayın, ardından en az 20 dakika şarj edin. Pil yeterli şarj olduğunda, güç ve ses kısma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak telefonu açmayı deneyin. Sorun devam ederse, telefonu kurtarma modunda başlatıp açamayacağınızı kontrol edin, buradan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini yapın. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.