Çözüldü Samsung Galaxy J7 Islandıktan Sonra Kurtarma Modunda Kaldı

#Samsung #Galaxy # J7, ana satış noktası 5.5 inçlik Super AMOLED ekran kullanımı olan uygun fiyatlı bir Android akıllı telefon. Bu, parlak renkler üretebilen ve genellikle premium modellerde bulunan bir ekran teknolojisidir. Bu telefonun 2017 sürümü, 3 GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalışmasına izin veren Exynos 7870 işlemcisini kullanıyor. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, ıslak sorunu ve diğer ilgili sorunları aldıktan sonra kurtarma modunda takılı kalan Galaxy J7 ile başa çıkacağız.

Bir Samsung Galaxy J7 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J7 Islandıktan Sonra Kurtarma Modunda Kaldı

Sorun: Galaxy J7 cihazımı yaklaşık 10 inç suya düşürdüm. Hemen sudan çıkardım ve hala çalışıyordu. Şarj cihazına koyup kapattım ve şarj portunda nem olduğunu söyledi. Şarj cihazının bağlantısını kestim ve kendi kendine kapandığında kapatmak üzereydim. Sonra kurtarma önyükleme … modunda gördüm. Telefonum kurtarılabilir mi yoksa yok mu? Yumuşak yeniden başlatmayı denedim ve hala kurtarma önyükleme döngüsünde sıkışmış.

Çözüm: Sorunun, telefonun içindeki bazı bileşenlerin suya zarar vermesinden kaynaklanması muhtemeldir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu en az 48 saat boyunca bir torba pirinç içine yerleştirmektir. Pirinç, telefonun içindeki nemi emecektir. Bu yapıldıktan sonra, hem güç hem de ses azaltma düğmelerini basılı tutarak yumuşak bir sıfırlama yapın. Bundan sonra telefonunuz yeniden başlatılmalıdır. Kurtarma moduna erişip erişemeyeceğinizi kontrol etmezse, buradan fabrika ayarlarına sıfırlama yapın. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

J7 Samsung Logosunda Kalmış

Sorun: Görünüşe göre pil ömründen tasarruf etmek için Clean Master’da (daha önce kullanılmamış) bir “hazırda bekletme uygulamaları” işlevi seçene kadar samsung J7 cihazım kesinlikle iyiydi. Uygulamaları kapatmak uzun zaman aldığından, iptal düğmesine bastım ve ekranın kilidini açana kadar telefon aniden kapatıldı ve 3 veya 4 kez açıldı. Aynı şey hazırda bekleme uygulamalarına devam ederken de oldu, bu yüzden Clean Master’ı bu soruna neden olup olmadığını merak ettim ama şimdi bu uygulamayı kaldırmasına rağmen, telefonum şimdi Samsung logo ekranını önyüklemeyecek … sonra önyükleme yapmaya çalışır. Yumuşak sıfırlama ve önbellek bölümünü sildim. Kurtarma modu önyükleme yapana kadar güç evine ve ses seviyesine basıldım, ancak önyükleme yapmak için güç düğmesine basıldığında, güncellemenin yüklenmesini ve ardından bitirilemediğini söylüyor. Birkaç saat boyunca bu döngüde umutsuzca doğrudan aktarım yoluyla veri kurtarmak için bir seferde bir dakika bile telefonumu bilgisayarıma bağlamaya çalışıyorum. Telefon sadece ilk açılış ekranında takılı kalır, ardından kapanır ve tekrar dener. Birkaç gün önce aslında internette gezinirken bir virüs enfeksiyonu uyarısı aldım ama antivirüsüm telefonu tarar ve iyi olduğunu söyledi. Çırpınma gibi devam edip çıkarken sürekli titreşim sesleri çıkarır. Telefonu açıp açamıyorum.

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

SIM Kart Takılmışsa J7 Açılmıyor

Sorun: Merhaba Android Guy, Yaklaşık 3 gün önce aniden kaybolduğunda telefonumda (J7) kullanıyordum. Tekrar açmayı denedim ama şarj cihazını takana kadar çalışmadı. İçinde herhangi bir SIM kartla açarsam telefonun hemen kapanacağını fark ettim. Şu anda SIM kart olmadan iyi çalışıyor. Kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlamayı veya önbelleği de temizlemeyi denedim, ancak şu hatayı alıyorum: “BCB iletisi temizlenemedi: / yanlış bölüm bulunamadı.” Telefonumu düzeltmek için yardımınız çok takdir edilecektir. teşekkür ederim

Çözüm: Ne yazık ki, bu büyük olasılıkla hatalı bir bileşenin neden olduğu donanımla ilgili bir sorundur. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.