Çözüldü Samsung Galaxy J7 Resimli Mesajlar Göndermiyor veya Almıyor

#Samsung #Galaxy # J7’ye sahip okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları düzeltmelerine yardımcı olmayı amaçladığımız sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu, 5.5 inçlik büyük bir Super AMOLED ekran kullanan orta menzilli bir Android akıllı telefon modelidir. Kaputun altında, mevcut 3GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren bir Exynos 7870 işlemci var. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy J7’nin resimli mesajlar sorunu ve diğer ilgili sorunları göndermemesi veya almamasıyla ilgileneceğiz.

Bir Samsung Galaxy J7 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J7 Resimli Mesajlar Göndermiyor veya Almıyor

Sorun: Samsung galaxy J7 cihazım fotoğraf göndermiyor veya almıyor. Gelen resimler indirmeyi söylüyor ama asla yapmıyor ve bir hata mesajı alıyorum. Gönderdiğim resimler gönderilemedi. Telefon daha önce annemdi ve fabrika ayarlarına sıfırlayana kadar her şey iyi çalıştı. Kilidi açık bir telefon ve basit mobilde kullanıyorum.

Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce resimli mesaj gönderip alabildiyseniz, sorunun nedeni büyük olasılıkla telefonda yanlış bir APN ayarından kaynaklanmaktadır. Aşağıda listelenen adımları izleyerek telefonun APN ayarlarına erişmeniz gerekir.

    Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bağlantılar öğesine dokunun. Mobil ağlar öğesine dokunun. Erişim Noktası Adları öğesine dokunun.

Aşağıdaki değerlerle yeni bir APN ayarları oluşturun:

    Ad: T-Mobile DataAPN: simpleProxy: Not RequiredPort: Not RequiredKullanıcı adı: Not Required Kimlik doğrulama türü: Gerekli değil veya sadece gösterilen varsayılan değeri kullanın

Artık resimli mesaj gönderip alabilmelisiniz.

J7 Metin Mesajının Sadece Bir Kısmını Alma

Sorun: Galaxy J7’im var ve kız kardeşimin bir iPhone’u var (model bilmiyorum). Uzunluğunda bir kısa mesaj gönderdiğinde bunun bir kısmını alıyorum. Mesaj, cümlenin ortasında durur ve mesajın bittiği yerde Daha Fazla Görüntüle düğmesini görüntüler. Ama Daha Fazla Göster düğmesine tıkladığımda, bir sonraki ekranda tek istediğim Metin Adı ve hücre numarası. Metinlerinin MMS olarak işaretlendiğini ve Android’imin SMS söylediğine inanıyorum. Metinlerini tam olarak almak için yapabileceğim bir şey var mı?

Çözüm: Telefonun size gönderilen MMS’i indiremediği anlaşılıyor. Bu durumda yapmak isteyeceğiniz şey, aktif bir mobil veri aboneliğiniz olduğundan emin olmaktır. Ayrıca telefonun mobil veri anahtarının açık olduğundan ve cihaz tarafından iyi bir mobil sinyal alındığından emin olmalısınız. Son olarak, telefonunuzun APN ayarları operatörünüzün kullandığı ayarla aynı olmalıdır.

J7 Tüm Metin Mesajlarını Almıyor

Sorun: Merhaba, Samsung Galaxy J7 cihazım var. Tüm metinleri almıyorum ve insanların benimkini almadıklarını veya daha sonraki bir tarihte aldıklarını biliyorum. bu bir süredir devam ediyor. Birkaç kez yeniden başlattım ama bu yardımcı olmadı. Telefonum güncellemeler için güncel. Mesajlaşma uygulaması samsung uygulamasıdır ve grup metinlerinde daha fazla gerçekleşiyor gibi görünüyor. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim

İlgili Sorun: Bir yıldan fazla bir süredir metinleri ara sıra kaçırıyorum. Bana mesaj attığını bile bilmediğim insanlara cevap vermemekle ilgili arkadaşlıklarını kaybettim! Taşıyıcıları değiştirdim ve yepyeni bir J7 aldım ve olmaya devam etti! Bir önbelleği temizlemeniz veya fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerektiğinde bir sorun olamaz, çünkü telefonu tekrar eksik metinlere başlamadan 24 saatten daha kısa bir süre geçirdim. Ne yapmalıyım?

Çözüm: Bu soruna neden olabilecek çeşitli faktörler vardır. Telefon yazılımında sorun gidererek başlayalım. Soruna bir yazılım hatası olup olmadığını kontrol etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

    Metin yöneticisi uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemeyi deneyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.Telefonu Güvenli Modda başlatın ve sorunun bu modda oluşup oluşmadığını kontrol edin. Yoksa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin.Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Sorun devam ederse, telefonun şebekeden iyi bir sinyal alıp almadığını kontrol etmeye çalışın. Ağla ilgili sorunları yalıtmak için farklı bir alandayken sorunun oluşup oluşmadığını kontrol etmelisiniz.

Bu soruna neden olabilecek hesap veya SIM ile ilgili sorunları ortadan kaldırmak için telefonunuzda başka bir SIM kart kullanmayı deneyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, ağla ilgili bir sorun olabileceğinden bu konuyla ilgili olarak operatörünüze başvurmalısınız.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.