Çözüldü Samsung Galaxy J7 Wi-Fi Ağına Bağlanmıyor

#Samsung #Galaxy # J7 ürününe sahip olan okuyucularımızın, telefonla yaşadıkları sorunları düzeltmelerine yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin başka bir taksitine hoş geldiniz. Bu, bir cep telefonunda çok fazla harcama yapmak istemeyen tüketicileri çekici kılan iyi özelliklere sahip bir orta ölçekli modeldir. Bu telefonun en iyi özelliklerinden biri, 1080p çözünürlükteki büyük 5.5 inçlik Süper AMOLED ekranı, çeşitli multimedya içeriklerinin görüntülenmesi için harika bir seçenek. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Galaxy J7'nin Wi-Fi ağ sorununa ve diğer ilgili sorunlara bağlanmadığını ele alacağız.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J7 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • J7 Wi-Fi Ağına Bağlanmıyor
  • J7 Wi-Fi veya Bluetooth'a Bağlanmıyor
  • J7 Wi-Fi Ağından Bağlantıyı Kesmeye Devam Ediyor

J7 Wi-Fi Ağına Bağlanmıyor

Sorun: Bir sorunum var, Samsung J7, kablosuz ağa bağlanmak istemiyor. Bana şifre girme seçeneği sunuyor, ancak bundan sonra “kaydedilmiş, güvenli” diyor ve internete giremiyorum. Bu telefonu Şubat 2018'de satın aldığımdan beri veri alıyorum, artık param yetiremiyorum, lütfen kablosuz ağa bağlanmama yardım edin.

Çözüm: Bu sorunun, telefonunuzun bağlanmaya çalıştığı herhangi bir Wi-Fi ağıyla gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmeyi deneyin. Sadece belirli bir ağda gerçekleşirse, o zaman sorun ağ yönlendiricisi ile olabilir. Telefonunuzun bağlanmaya çalıştığı herhangi bir ağ için sorun oluşursa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

  • Wi-Fi bağlantısını telefondan unutun. Cihazı yeniden başlatın ve tekrar Wi-Fi ağına bağlanmayı deneyin.
  • Telefon Güvenli Modda başlatıldığında sorun olup olmadığını kontrol edin. Eğer o değilse sorun, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.
  • Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeyi deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
  • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

J7 Wi-Fi veya Bluetooth'a Bağlanmıyor

Sorun: Kablosuz bağlantıyı açıp kullanılabilir ağları görebilirim ancak bunlara bağlanamıyorum. Bluetooth için de aynı şeyler oluyor. Bluetooth bağlantısı da mümkün değil ve telefonumda hotspot açıldı ancak yakınlardaki hiç kimse bu etkin noktayı göremiyor

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Telefon verilerinizi yedeklemeli, ardından fabrika ayarlarına sıfırlamalısınız. Sıfırlamadan sonra sorun hala devam ederse, telefonun Wi-Fi / Bluetooth çipi arızalı olabilir. Bu durumda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

J7 Wi-Fi Ağından Bağlantıyı Kesmeye Devam Ediyor

Sorun: Annem için kullanılmış bir Samsung galaxy J7 aldım ve internetten bağlantıyı kesmeye devam ediyor, bu yüzden parametrelerin bağlantı wifi'sine gitmesi ve online olarak gitmek isteyinceye kadar sıfırlamanız gerekiyor çünkü bu kez de galaksinin S6'larını yapmak zorunda kalıyorsunuz. Kardeşimin kenarı da bunu yapıyor ve annemdeki bir arkadaşımın S6 da bunu yapıyor. Benim Galaxy S6 kenarım bunu yapmaz ama bu yüzden bu sabah uyandığımda kökleri kesildiğini söylerlerdi belki de onlar dururlardı ya da böyle bir şeydi ama bilmiyorum ki bunu durdurmak için köklenme iznine gerek yok gecikmeli

İlgili Sorun: Daha önce samsung galaxy not 4 var ve onunla ağ veya wi-fi ile ilgili hiçbir sorun yoktu ama şimdi samsung galaxy J7 var ve bazı nedenlerle ağım gerçekten laggy ve wi-sopa evden bile ayrıldım ve sunucuya / wi-fi'ye bağlanmak çok uzun zaman alıyor. Çoğu zaman ben bu meseleyi haberci olduğumda gözlemliyorum (herhangi bir uygulamada oldu ama internete bağlanmaya çalıştığımı gördüğümde haberci olarak daha fazla görüyorum) ne olabileceğine dair bir fikrin var mı? Erkek arkadaşımın kendisi de aynı telefona sahipti ve bunu hiç yaşamadı.

Çözüm: Wi-Fi ağına bağlanırken başka aygıtlar da aynı sorunu yaşıyorsa, bu yönlendirici ile ilgili bir sorun olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamayı deneyebilir, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Bunu yaparsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

  • Telefon Güvenli Modda başlatıldığında sorun olup olmadığını kontrol edin. Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.
  • Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeyi deneyin.
  • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.