Çözüldü Samsung Galaxy Note 5 Wi-Fi Bağlantısı Rastgele Bağlantısını Keser

#Samsung #Galaxy # Note5, tüketiciler arasında hala popüler olan eski nesil Android cihazlarından biridir. Bu telefon ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü ve bu serinin cam ve metal konstrüksiyon kullanan ve çıkarılabilir olmayan bir bataryaya sahip ilk modeli. S-Pen ile çalışan bir 5,7 inçlik Super AMOLED ekrana sahip ve eski Exynos 7420 işlemcisini kullanmasına rağmen, herhangi bir uygulamayı sorunsuzca çalıştırabiliyor. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy Note 5 ile başa çıkacağız. Wi-Fi bağlantısı rastlantısal olarak sorun çıkarır ve diğer ilgili problemleri alır.

Bir Samsung Galaxy Note 5 veya bu konuyla ilgili başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • Galaxy Note 5 Wi-Fi Bağlantısı Rastgele Bağlantısını Keser
  • Galaxy Note 5 İnternet Kullanılamıyor Hata

Galaxy Note 5 Wi-Fi Bağlantısı Rastgele Bağlantısını Keser

Sorun: Sevgili Android Guy, şu anda benim 3 yıllık Samsung Not 5, markalı, Avrupa garantisi ile ilgili bazı sorunlarla karşılaşıyorum. Ocak 2018'in ortalarında satın alınan yeni bir pilim var. Karşılaştığım sorunlar, Wifi ile ilgili değil, hiçbir veri bağlantısı yok. Sosyal medya kullanımının birkaç dakikasından (5-10) sonra internet bağlantısı düştüğü zaman instagram en kötü, ama FaceBook, WhatsApp): wifi simgesi 2 ok ve bunun yerine aynı anda yanması yerine sadece Bir kerede bir defa yanar (aralarında geçiş yapar), ya da hiç yoktur. İnterneti açarsam bazen yavaş çalışır, diğerleri aynı bağlantı problemine sahip olur. Bağlantı kurmak için tüm uygulamaları kapatmam ve tekrar denemem gerekiyor, ancak birçok kez bu işlemi birkaç kez yapmam gerekiyor. Bu sorun, bu pilden önce bile devam ediyordu, ancak daha da kötüye gitti ve en kötüsü. Bir başka büyük sorun ise, wifi bağlantısı kesilirse ve 5-10 dakika boyunca telefonun bağlantısını keser kesmez kaynaktan uzaklaşırsam. Bilinen bir wifi menziline girdiğimde de aynı şey olur ve telefonlar otomatik olarak bağlanmaya çalışır. Bunun için de geçtiğimiz bir buçuk yıldır devam ediyor (sadece bu akü ile değil). Ayrıca, her iki problemde de telefonların oldukça ısındığını fark ettim, ama aynı zamanda 35c / 95f dereceye sahip olduğumuzdan sadece bir izlenim olabilir. Yumuşak sıfırlama 15 dakika, ama aynı şey için çalışıyor gibi görünüyordu. % 50'nin altında pil seviyesi sorunu daha fazla mevcut görünüyor. Ağ ayarlarının sıfırlanması yardımcı olmadı. Uyku sırasında WiFi sürekli aktif. Geçen yaz da tam bir sıfırlama yapıp yedeklemeden kurtardım ama hiçbir şey değişmedi. Yeni sıfırlamam ve yedeklemeden kurtarma yapmam mı gerekiyor? yeni bir batarya alın (her eski bataryada sorun yok)? Çöp ve yeni bir şey mi aldın? başka bir önerin var mı? Farklı bir rom düşündüm ama iş e-postalarım var ve herhangi bir güvenlik problemini riske atamam. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederiz

Çözüm: Verilerinizi geri yüklemeden kesinlikle fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı denemelisiniz. Sorunun devam edip etmediğini kontrol ederken henüz telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemeyin. Ayrıca, telefonunuzun bağlandığı yönlendiricinin soruna neden olma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamayı da denemelisiniz.

Sorun devam ederse, sorunun hatalı bir donanım bileşeninden, muhtemelen Wi-Fi yongasından kaynaklanması ihtimali vardır. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Galaxy Note 5 İnternet Kullanılamıyor Hata

Sorun: Merhaba, Samsung cihazları birkaç yıldır şuanda vardı ve sürekli olarak telefonuma bağlanırken telefonumda bir sorun vardı. Birçok wifi ağında, wifi çubuklarının yanında küçük bir ünlem işareti bulunan “İnternet mevcut olmayabilir” bildirimini alırım. Yıllarca bu problemi yaşadım ve internette tavsiye edilen bazı düzeltmeleri denedim ama henüz işe yaramayacak bir şey buldum.

İlgili Sorun: Başlangıçta, google posta kutularımın senkronizasyonu ile ilgili bir sorun yaşadığımı düşündüm. Postalar telefona düşmedi. Postalar düşmeden önce posta kutusunu yenilemeye devam ettim. Talimatları takip ettim ve önbelleği sildim, sorun devam ediyordu. Ardından sorunun sadece posta kutumla olmadığını fark ettim. Tweetler düşmez, skype pingleri Whatsapp ile çok düzensiz ve aynıdır. Bazen, skype thread sayfamda wifi'ye tamamen bağlıyken hiçbir internet bildirimi göremiyorum. Sorun, ya benim iş wifi ya da evde aynı. Mobil verilerimle aynı. Aynı telefonumda aynı wifis ve mobil veri şebekesi ile aynı problemi yaşamadığımı lütfen unutmayın. Ayrıca, postaların senkronizasyonu tutarsızdır. Bazen posta kutumu el ile yeniledikten sonra bile bazı yeni postalar hala düşmez. Ancak, SMS mesajları ile böyle bir sorunum yok.

Çözüm: Telefonunuzu farklı Wi-Fi ağlarına bağlamaya çalışırken bile bu sorun ortaya çıkarsa, önce yüklediğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için telefonu sadece Güvenli Modda başlatın ve ardından sorunun bu modda olup olmadığını kontrol edin. Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Sorun Güvenli Modda gerçekleşirse, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

  • Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin.
  • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın. Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuza henüz hiç uygulama yüklemeyin. Sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol etmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.