Çözüldü Samsung Galaxy Note 8 Facebook Messenger Uygulaması Bluetooth Klavye ile Çalışmıyor

#Samsung #Galaxy # Note8'in sahibi olan okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları düzeltmemize yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin başka bir taksitine hoş geldiniz. Bu, geçen sene piyasaya sürülen piyasadaki en yeni Not modelidir. 6.3 inçlik Super AMOLED ekrana sahip ve 6GB RAM ile Snapdragon 835 işlemcisini kullanıyor. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Bluetooth klavye sorunu ve diğer ilgili problemlerle çalışmayan Galaxy Note 8 Facebook Messenger uygulamasının üstesinden geleceğiz.

Bir Samsung Galaxy Note 8 veya bu konuyla ilgili başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • Not 8 Facebook Messenger Uygulaması Bluetooth Klavye ile Çalışmıyor
  • Not 8 Metin Mesajları Gönderme
  • Not 8 Metin Mesajlarını Alma Değil

Not 8 Facebook Messenger Uygulaması Bluetooth Klavye ile Çalışmıyor

Sorun: Galaxy Note 8 Facebook Messenger uygulaması bluetooth klavye ile çalışmaz Samsung Notum 8 bir bluetooth klavyeye bağlanır. E-posta ya da başka bir yazarak Facebook Messenger EXCEPT ile harika çalışıyor. Klavyemi kullanmaya çalışırsam tek yapması, “ekranda çıkan klavyeden” çıkmasına neden olur. 1. Mesaj göndermek istediğim kişiye giderim. Mesaj alanına dokunuyorum. 2. “Bir Mesaj Yazın” yazan alanı açar. 3. Bluetooth Klavyesini kullanmaya çalışırsam, ekranın yazmaz “durumuna” döner. FB'de ve HER ŞEY ÜZERİNDE mesaj oluşturmak istediğimi yazmak için kullanabilirim. Telefonum yazılımımın güncel olduğunu ve Haziran 2018'den satın aldığını söylüyor

Çözüm: Bluetooth klavyesi, Facebook Messenger uygulaması dışında başka bir uygulama ile çalışıyorsa, büyük olasılıkla büyük olasılıkla Facebook Messenger uygulamasıyla ilgili bir sorundan kaynaklanır.

Bu sorunu gidermek için uygulama yöneticisinden önbellek ve Messenger uygulamasının verilerini temizlemeyi deneyin. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, Messenger uygulamasını kaldırmalı ve Google Play Store'dan yeni bir sürüm yüklemelisiniz.

Not 8 Metin Mesajları Gönderme

Sorun: Samsung galaksisi Not 8 her zaman metinlerimin gönderildiğini, ancak ne zaman teslim edildiğini öğrenmek için bildirimleri açtığımı söylediğimde, birkaç arkadaşımın onlara gönderilen metinleri asla almadığını veya birkaç gün aldığını fark ettim ama Sadece birkaç kişiyle birlikte, herkes metinleri yollayabilir.

Çözüm: Mesaj, metin mesajlaşma uygulamasında gönderildiği gibi işaretlenmişse, büyük olasılıkla alıcıya gönderilir. Metnin alınmasındaki gecikme, ağ sorunlarından kaynaklanabilir. Bu konuyla ilgili önce öncelikle operatörünüzle bağlantı kurmalısınız.

Ağ sorunu olmaması durumunda, bu sorunu gidermek için yapabileceğiniz birkaç sorun giderme adımı vardır.

  • Uygulama yöneticisinden önbellek ve metin mesajlaşma uygulamasının verilerini temizleyin. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.
  • Telefonu Güvenli Modda başlatın ve ardından sorunun bu modda olup olmadığını kontrol edin. Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.
  • Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin.
  • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Not 8 Metin Mesajlarını Alma Değil

Sorun: Samsung Not 8'i aldım ve 1. günden itibaren sorunlarım var. Şu anda cihazıma gönderilen herhangi bir metni almıyorum. Bu sabah planımı yenilemeyi başardım, e-posta ve çağrı alabiliyorum, e-postalar gönderebiliyor ve arama yapabildim ve insanlar giden metinleri alıyorlar, ancak gelen metinler gösterilmiyor. Yumuşak bir sıfırlama yaptım, mesajlaşma önbelleğini ve veriyi temizledim, mesajlaşmayı durdurdum, wifi ve yeri kapattım, eski mesajları sildim, her forumun fabrika sıfırlaması yapmak için söylediği her şeyi desteklemenin hiçbir yolu yok gibi Verilerimi şu andan itibaren. Başka ne deneyebilirim? Kaybettim….

Çözüm: Hesabınızla ilgili bir sorun olabileceğinden, bu konuyla ilgili AT & T ile iletişime geçmeyi deneyin. Hesabınızla ilgili bir sorun olmaması durumunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı kesinlikle düşünmelisiniz. Sadece sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.