Çözüldü Samsung Galaxy Note 8 Siyah Ekran Ama Hala Bildirimleri Alma

#Samsung #Galaxy # Note8, geçen sene yayınlanan son Not modelidir ve bu serideki önceki modellere göre büyük bir iyileştirme yapılmıştır. Telefon, birlikte verilen S Pen ile kullanmak için harika bir 6,3 inç Super AMOLED ekran kullanır. Bu, her ikisi de OIS ile birlikte gelen bir çift 12MP arka kamera sistemini kullanan ilk Not modelidir. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy Note 8'in siyah ekranını ele alacağız ancak yine de bildirimler konusu ve diğer ilgili problemleri çözeceğiz.

Bir Samsung Galaxy Note 8 veya bu konuyla ilgili başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • Not 8 Siyah Ekran Ama Hala Bildirimleri Alma
  • Not 8 Ekran Sarı Renk Değişikliği ile Titreşiyor
  • Not 8 Ekran Bıraktıktan sonra Siyah mı
  • Not 8 Ekran Isladıktan Sonra Yanıt Vermiyor

Not 8 Siyah Ekran Ama Hala Bildirimleri Alma

Sorun: Samsung Galaxy not 8 ekranım, sesi ve güç düğmesini basılı tutarak yumuşak bir sıfırlama yaptıktan sonra bile Samsung logosunu göstermiyor. Sadece düğmelerin basılı tutulduğu zamanlarda zaman zaman titreşiyor ve bildirimi mavi ışığı zaman zaman gösteriyor. Telefon açık çünkü aramaları ve bildirimleri alıyorum ama sadece siyah bir ekran var, bu yüzden hiçbir şey yapamıyorum

Çözüm: Bu özel durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, aşağıda listelenen adımları izleyerek pilin yeterli şarj olmasını sağlamaktır.

  • Telefonun şarj bağlantı noktasını bir basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasında sıkışmış olabilecek kir veya kalıntıları çıkarmaya çalışın.
  • Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin.
  • Telefon şarj olmuyorsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Telefonun bir bilgisayar USB portundan şarj edilip edilmediğini de kontrol etmelisiniz.
  • Telefonun şarjı yeterli olduğunda, güç ve ses kısma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak açmayı deneyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanabileceğinden, bunun bir servis merkezinde kontrol edilmesini sağlamanız gerekecektir.

Not 8 Ekran Sarı Renk Değişikliği ile Titreşiyor

Sorun: Merhaba ekibim, Samsung'um Not 8 ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Bu akşamın başında bir posta gönderiyordum ve aniden bir şeye katılmam gerekiyordu, bu yüzden sadece telefona baktım. Şimdi geri geliyor, sarı ve yeşil renkte ekran titremesi ve renk bozulması yaşamaya başladım. Önbelleğimi temizleyerek yöntemi denedim ancak sorun hala devam ediyor. Her ne kadar bugün telefonun düştüğü bir haftadır. Lütfen başka ne yapabilirim?

Çözüm: Görünüşe göre, artık telefonun içindeki bir bileşeni etkilemiş olabilir. Şu an yapılabilecek en iyi şey, bunun sadece bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Telefon verilerinizi yedeklemeniz ve sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekecektir. Sıfırlamadan sonra aynı sorun devam ederse, ekran arızalı olabilir. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekecek.

Not 8 Ekran Bıraktıktan sonra Siyah mı

Sorun: Samsung Galaxy Note 8 (şarj edildikten sadece 6 ay sonra) şarj kablosu takıldığında zeminden zemine düştü. Yaklaşık 4 feet düştü. Telefonda gözle görülür bir hasar yok ve neredeyse bir hafta boyunca gayet iyi çalışıyordu, sonra ekran mor kanamaya başladı ve sonra siyah oldu. Yaklaşık bir gün boyunca “damlayan” mor renkte hala düzgün çalışıyordu. Telefon yine de şarj olur, ancak ekran tamamen siyahtır. Ne yapabilirim / yapmalıyım?

Çözüm: Bu düşüşün telefon ekranına zarar vermesi olasıdır. Şu anda yapabileceğiniz noly sorun giderme adımı, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Telefonunuzu kurtarma modunda başlatmayı deneyin. Ekran bu modda çalışıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Ekranın kurtarma modunda bile siyah kalması durumunda telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Not 8 Ekran Isladıktan Sonra Yanıt Vermiyor

Sorun: Ben Samsung Note 8 var, 1-3 saniye boyunca suya batırıldıktan sonra hala düğmelerini ve ekranını çalıştırıp kapatmadığımı kontrol etmeyi denedim, hatta bir kez açıp kapatmaya çalıştım ama açtıktan sonra ekran artık çalışmıyor. Güç + sesini kullanarak sıfırlamaya çalıştım ve işe yaradı ama kapatmaya çalıştığımda ve kapat seçeneğine dokunulduğunda ekran yanıt vermiyor. Lütfen yardım et. teşekkür ederim

Çözüm: Bu durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, ekranın kuru ve herhangi bir sıvıdan arınmış olmasını sağlamaktır. Islak bir ekran genellikle dokunuşunuza cevap vermez. Ekranı mikrofiber bezle silin. Bir ekran koruyucunuz kuruluysa, bunu da kaldırmayı deneyin.

Ekran zaten kuru ise ancak yine de dokunuşunuza cevap vermiyorsa (elinizin de kuru olduğundan emin olun), bir sonraki adım telefonu en az 48 saat boyunca bir torba pirinç içine yerleştirmektir. Pirinç, telefonda bulunabilecek nemi emecektir. 48 saat geçtikten sonra aynı sorun olursa tekrar kontrol etmeyi deneyin. Bunu yaparsa, yapabileceğiniz bir sorun giderme adımı, kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlanır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.