Çözüldü Samsung Galaxy S8 + Aramalar Yapamaz Ama Aramaları Alabilir

#Samsung #Galaxy # S8 + sahibi olan okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları düzeltmeye yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin başka bir taksitine hoş geldiniz. Bu, geçen yıl piyasaya sürülen, büyük multimedya içeriğin görüntülenmesi için harika bir özellik olan, büyük bir 6,2 inçlik Super AMOLED ekrana sahip bir amiral gemisi telefonu. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy S8 + ile başa çıkacağız, ancak arama yapamıyoruz, ancak çağrıları ve diğer ilgili sorunları alabiliyoruz.

Eğer bir Samsung Galaxy S8 + veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • S8 + arama yapamaz ama aramaları alabilir
 • Arama yapmak için S8 + Yeniden Başlatılması Gerekiyor
 • S8 + Yazılım Güncellemesinden Sonra Sesli Mesaja Doğru Aramalar
 • S8 + Ağ Sinyali Yok

S8 + arama yapamaz ama aramaları alabilir

Sorun: Samsung S8 + cihazım var, tepsi # 1'deki (SIM 1) SIM kart normal olarak alınıyor ancak SIM 2 normal arama yapıp arama yaparken (giden) arama yapmıyor, sim kartlarını değiştirdim ve aynı problem çıktı SIM kartta normalde tepsi # 2'de çalışan tepsi # 1'de ve # 2 numaralı tablasındaki SIM kart normal şekilde çalışıyor (1 numaralı kutuda giden aramalar yapılmıyordu). Kısaca; Tepsi # 1'deki SIM kart aramaları alır, ancak giden aramalar yapmaz. Fiziksel kontrol, tepsi # 1'deki normal koşulları gösterir, desteğiniz önceden çok takdir edilecektir.

Çözüm: Telefonunuzun SIM 1'i için sabit aramanın etkin olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin.

 • Telefon uygulamasına dokunun
 • Menü simgesine dokunun
 • Ayarlar'a dokunun
 • Diğer Ayarlar'a dokunun.
 • Sabit arama numaraları'na dokunun
 • FDN'yi Etkinleştir'e dokunun
 • PIN2'nizi girin ve Tamam'a dokunun
 • FDN'yi Devre Dışı Bırak'a dokunun

Sabit arama seçeneği devre dışı bırakıldığında, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin. Eğer yaparsa, telefon verilerinizi yedeklemenizi ve fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm. Bu, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmenizi sağlar.

Yukarıdaki adımların sorunu giderememesi durumunda telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol etmelisiniz.

Arama yapmak için S8 + Yeniden Başlatılması Gerekiyor

Sorun: S8 + aramaları göndermek / almak için günde birden çok kez yeniden başlatmam gerektiğini biliyorum. Ne olur telefonum çalıyorsa, cevap vereceğim ve telefonum donuyor ya da diğer tarafta sessizlik var (duyulmayacağım ve arayan beni duyamaz). Yeniden başlatma bazen düzeltebilir, ancak bazen sim kartını çıkarmam ve yeniden başlatmam gerekir. Ben bluetooth ile ilgili olduğunu düşündüğümden beri her zaman oldu (bluetooth her zaman iyi duymak başardı) ama şimdi gün boyunca rastgele aralıklarla oluyordu beri her zaman oldu sanıyordum. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım ve güvenli modda başlattım. Güvenli modda bir telefon görüşmesi yaparken, bir metin aldım. Telefonum tüm aniden sessizleşti ve duyamıyorum ya da duyamıyorum. Telefonun sıfırlanması, tekrar bağlanmamı sağladı. Bugün sim kartını değiştirmeyi deneyeceğim, ama bu işe yaramazsa… başka önerileriniz var mı?

Çözüm: SIM'i değiştirmek sorunu çözmezse ve fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığınız için, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

S8 + Yazılım Güncellemesinden Sonra Sesli Mesaja Doğru Aramalar

Sorun: İşte beni şımartmış bir sorun. Belki de daha önce böyle bir şey görmüşsünüzdür: Galaxy S8 + (Verizon) OS'mizi Oreo v8'e yükselttikten sonra, neredeyse tüm gelen çağrılar doğrudan sesli mesaja gitmeye başladı. Çağrı engelleme ve “Rahatsız Etme” yi kontrol ettim ve ikisi de etkin değil. Kontrol etmem gereken başka bir şey var mı? Sunduğunuz her türlü yardımı takdir ediyorum.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, tüm aramalarınızı sesli mesajınıza yönlendirebileceğinden, telefonun çağrı yönlendirme ayarını kontrol etmektir.

 • Telefon uygulamanıza git
 • Ekranın sağ üst köşesindeki DAHA FAZLA (veya üç nokta simgesi) tıklayın.
 • Ayarlar'a dokunun
 • Çağrı yönlendirme'ye dokunun
 • Sesli arama'ya dokunun
 • Her zaman ileri ve ardından Devre Dışı Bırak'a dokunun

Ayrıca, telefonun VoLTE özelliğini kapatmayı da denemelisiniz.

 • PHONE uygulamanıza git
 • Ekranın sağ üst köşesindeki DAHA FAZLA (veya üç nokta simgesi) simgesine dokunun.
 • AYARLAR'a dokunun
 • VOICE OVER LTE'yi bulun ve devre dışı bırakın

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda telefon verilerinizi yedeklemenizi ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanızı öneririm. Bu şekilde, soruna neden olabilecek herhangi bir yazılım hatasını ortadan kaldırabilirsiniz.

S8 + Ağ Sinyali Yok

Sorun: Galaxy S8 + Cell radyo başarısız oldu. Ben youtube dinliyordum ve daha sonra büyük kapsama alanı olan bir alanda sinyal tam 0'a gitti. Bütün gün yerel bölgeye gittim, bütün gün hala 0 sinyali vardı. Wifi arama çalışır ancak wifi ve onun mobil ağa bağlı değil. Tüm ayarlar (apn, lte, vs.) iyi görünüyor. Sadece çalışmayı bıraktı. Radyoyu kaybetmek normal mi?

Çözüm: Telefonu bazen yeniden başlatmayı deneyin, sorun çözülecektir. Sorun devam ederse, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

 • Telefonu kapatın ve ardından SIM kartı çıkarın. Başka bir telefonunuz varsa, bu SIM kartı diğer cihazınıza takın, ardından sinyal alıp almadığını kontrol edin. Bu şekilde, SIM kartın arızalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz ve eğer varsa, yenisiyle değiştirmeniz gerekecektir.
 • SIM kartı tekrar telefonunuza takın ve cihazı Güvenli Modda başlatın. Telefon bir sinyal alıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.
 • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.