Çözüldü Samsung Galaxy S8 Desteklenmeyen SD Kart Hatası

#Samsung #Galaxy # S8, geçen yıl piyasaya sürülen, bugün alabileceğiniz en iyi Android cihazlarından biri olan bir amiral gemisi cihazdır. Telefonun 5.8 inç Super AMOLED ekranı var ve Snapdragon 835 / Exynos 8895 işlemcisini kullanıyor. Bu cihazın en önemli özelliği, 64GB dahili depolama alanına sahip olsa bile, bunun bir microSD kart eklenerek daha da artırılabileceğidir. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S8 desteklenmeyen SD kart hatası sorunu ve diğer ilgili sorunları ele alacağız.

Eğer bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • S8 Desteklenmeyen SD Kart Hatası
 • S8 microSD Kartına Kaydedilemiyor
 • S8 microSD Kart Okuma Değil

S8 Desteklenmeyen SD Kart Hatası

Sorun: S8'im sd kartımı kabul etmeyecek bir sorun yaşamamıştı, bir gün küçük kızım telefonumu aldı… aslında bir şey yaptıysa ya da ne olduysa ama o günden beri her şey doğru çalışmıyorsa… bu benim SD kartımın desteklenmeyen ve biçimlendirilmesi gerekiyor, ancak biçimlendirmeye çalıştığımda,% 20'ye gider ve sonra bir hata mesajı verir… PC'de kart biçimlendirmeyi denedim… ve diğer kartları kullandım ama yine de desteksiz sd kart mesajını… telefonumla ilgili bir sorun var.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey telefonu kapatmak ve daha sonra microSD kartı çıkarmaktır. SD kartın metal temas noktalarını kontrol edin ve gerekirse bir bez kullanarak temizleyin. Kartı tekrar takın ve telefonu açın. Sorun devam ederse, bir sonraki adım, bilgisayarın kartı okuyabildiğini kontrol etmektir. Okunamazsa, yeni bir microSD kart alma zamanı. Ancak bilgisayar kartı okuyabiliyorsa, kartta saklanan verileri yedeklemeli ve ardından bilgisayarınızı kullanarak biçimlendirmelisiniz. Kartı tekrar telefona geri takın ve okunup okunamadığını kontrol edin.

Yukarıdaki adımların sorunu giderememesi durumunda, dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu sayede, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edebilirsiniz. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

S8 microSD Kartına Kaydedilemiyor

Sorun: Galaxy S8, SD kartımı tanıdı, ancak hiçbir şey üzerine hiçbir şey kaydetmiyor. Hemen hemen her şeyde “SD karta kaydet” seçeneğini nasıl açacağımı anlayamıyorum. Telefonum şu anki hafızasından dolayı tükendi. Bu sorun beni bugün bu noktaya sinirledi çünkü Audible Uygulaması'nda telefonunuzu telefonunuzun yerine SD kartınıza indirmek için bir seçenek olması gerekiyordu, ancak bu seçenek tam anlamıyla benim uygulamamda görünmüyor. Bir telefon sorunu ya da uygulama olup olmadığından emin değilim, ancak başka bir şey yapmak nasıl otomatik olarak SD kart kaydetmek nasıl olduğunu anlayamadım, sanırım bu telefon olabilir.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, bilgisayarınızı kullanarak microSD karta veri kaydedebildiğinizi kontrol etmektir. Kartı telefonunuzdan çıkarın, ardından bilgisayarınızın okumasına izin verin. Bunu yapmak için bir kart okuyucuya ihtiyacınız olacak. Bir dosyayı bilgisayarınızdan karta kopyalamayı deneyin. Dosyanın kopyalanabilmesi için kartı tekrar telefona geri takın.

Ardından, telefonu karta kaydetmek için telefonu ayarlamanız gerekir. Kamera uygulamasıyla başlayalım.

 • “Kamera” uygulamasını açın.
 • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ayarları dişli simgesini seçin.
 • Aşağı kaydırın ve “Depolama konumu” na dokunun.
 • İstediğiniz şekilde “SD kart” ı seçin.

Dosyalarınızı SD karta taşımak için

 • Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar'a dokunun.
 • Dosyalarım'a dokunun.
 • Cihaz depolama alanına dokunun.
 • Harici SD kartınıza taşımak istediğiniz dosyalara cihaz depolama alanı içinde gidin.
 • DAHA FAZLA'ya ve ardından Düzenle'ye dokunun.
 • Taşımak istediğiniz dosyaların yanında bir kontrol yapın.
 • DAHA FAZLA'ya ve ardından Taşı'ya dokunun.
 • SD hafıza kartına dokunun.
 • Harici bellek kartınızın içinde dosya veya klasörleri taşımak istediğiniz yere gidin.
 • Şuraya taşı'ya dokunun.
 • Dosyayı kopyalamak için buraya yapıştır'a dokunun.

Audible sesli kitaplarınızı SD karta aktarmak için aşağıda listelenen adımları izleyin.

 • Sesli uygulamayı aç
 • Ekranın üst köşesindeki hamburger menüsüne ve ardından Ayarlar'a dokunun.
 • İndirme Ayarları'na dokunun.
 • İndirme Ayarları sayfasından, İndirme Konumu'na dokunun.
 • İndirme konumları listesinden SD kartı seçin.

S8 microSD Kart Okuma Değil

Sorun: Samsung galaxy S8 bellek bağlantı noktasında hata var… bellek kartı taktığımda, bildirim panosunda bellek boş görünüyor… bu nedenle bellek kartındaki herhangi bir dosyaya erişemiyorum .. ama aynı belleği veriyorum diğer telefonlarda çalışıyor ve iyi çalışıyor … ve ayarları biçimlendirmek veya bellekleri monte etmeye çalışmak için gittiğimde, işlem gerçekleşiyor gibi görünüyor, ancak durur ve hiçbir şey olmuyor

Çözüm: Telefonunuza farklı bir microSD kart takmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer değilse, sorun bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini deneyin ve sorunun giderilip giderilmediğini görün. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklemeniz gerekecektir.

Telefonun diğer microSD kartlarını hala okuyamaması durumunda, bu büyük olasılıkla donanımla ilgili bir problemdir, bu durumda telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.